Trafik Web Sitenizi Nasıl Etkiler?

Trafik Web Sitenizi Nasıl Etkiler?

Hedeflenen Trafiğin Önemi

Bir zamanlar, web siteleri site ziyaretçileri hakkında övünüyordu. Web sitelerinin üstünlüğünü bu şekilde belirliyorlardı. Bugün ziyaretçi sayısı önemli bir faktör olsa da, aldığınız trafik miktarı artık sahip olduğunuz kitleye trafik miktarı kadar önemli değil. Hedeflenen trafik, ziyaretçileriniz, ürün veya hizmetinizi kullanma olasılığı bulunan kişilerdir.

Bir düğün planlayıcısı arayan insanlar. Çeşitli nedenlerle arama çubuğuna ‘düğün’ yazabilir. Bazıları sadece düğün gelinliklerini, özellikle dünyadaki garip uygulamaları hakkında bilmek ister. Bazıları, geline ve damara hangi armağanları vermeleri gerektiğini bilmek isteyen misafirlerdir. Bazı çiftler bir düğün yeri arıyor olabilirken, diğerleri balayını geçirmek için bir yer arıyor olabilir. Durumunuzda, hedeflenen trafik, düğün planlayıcısı hizmetleri arayan kişilerdir.

Hedeflenen Trafiğin Faydaları

Bir web sitesi sahibi olarak, hedef kitlenizin kim olduğunu belirlemek sizin sorumluluğunuzdadır. Bunu yaptıktan sonra, aşağıdaki avantajlardan yararlanabilirsiniz:

1.Para Harcaması Daha Olasıdır

Özellikle sizinki gibi bir web sitesi aradıklarından, web sitenizi bulduklarında bir satış yapmak için daha iyi bir konumda olduğunuzu izler.

2.Sunduğunuz Bilgi İle Daha Çok İlgileniyorlar

Çekmiş olduğunuz ziyaretçiler satın almak istemiyor olsalar bile, web sitenizle ilgilendikleri ve makalelerinizi okumak için zaman harcayacak olmanız, SEO’nuzu artırabileceğiniz anlamına gelir.

SEO, kullanıcıların bir web sitesinde geçirdikleri zamanı izler; Daha uzun zaman, SEO için daha iyi. Yüksek bir ‘hemen çıkma oranı’ (sitenizdeki ilk sayfanızı gördükten sonra web sitenizden ayrılan kişilerin yüzdesi) varsa, o anahtar kelimeye ilişkin SEO’nuz zarar görebilir. Açıkçası, kullanıcının aradığı içeriği sunmuyorsunuz.

3.Web Sitenize Yer İşareti Koyma Olasılığı Daha Yüksektir

Artık, web sitenizi ziyaret etmeye devam etmek için SEO çalışmalarınızı sürdürmeye devam etmek zorunda değilsiniz. Sitenize doğrudan gidebilirler.

4.Web Sitenizi Muhtemelen Başkalarına Tavsiye Edeceklerdir

Bu öneriler yalnızca trafiğinizi doğrudan artırmakla kalmayacak, aynı zamanda SEO’nuzu artıracak ve böylece web sitenizin trafiğini daha da artıracaktır.

5.Sponsorluk Ve Reklam

Artık web siteniz geliştiğinden dolayı çoğu kişi firmanıza sponsor olmak ister. Çoğu zaman sponsor olmasalar bile kitlenizin yüksek olduğu durumda reklam vermek isteyecekler. Bu durumda daha fazla ücret alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?