Youtuber’lara vergi kesilecek!

Toplu Foto

Yayıncılık Nedir?Nasıl bir iş türü?

Artık günümüzde pek gündemde olan Youtuber’lık baya bir insanın isteği oldu. Üzden basit görünen bu iş sadece video çekip editliyerek para kazanma yöntemidir. como tomar a ivermectina manipulada Tabi ki de bu iş bazıları için kolay bazıları için çok zor gibi görüne biliyor. Youtuber’lık sadece oyun üzerine kurulmuyor yani, sadece oyun kanalı değil eğitim,eğlence,makyaj gibi konseptleride bulunuyor. Şimdi artık sadece YouTube değil canlı yayın siteleri ile yayıncılık yaparak para kazananlarda var. Genellikle oyun videosu çekilerek yayına fazla kişi giresede oyun kanalı kuracağınız zaman düşünmelisiniz ki, kitleniz gerçekten büyük olmalı daha fazla para kazanmak için. Artık yayıncılar bu paraların yarısını ala bilecekler. Yayıncılara para gelmesini artık yarısını yayın yaptığı şirket tarafından alınacaktır. Bu verginin neden kesileceği hayla bilinmemektedir. Kısa zamanda yapılan bu plan bizim düşüncemizle gerçekleşmeyecek bir plan olucakdır. Youtuber’lar bu düşündüren bir plan olucak. Eğer bu planı hayata geçirirse Youtube’un izleyicisi düşe bilir. Bazı YouTube’ler işi bıraka bilir.

Peki bu vergi sistemi nasıl olucak?

Vergi sistemi videodan kazanılan paranın yarısını kanal sahibine kalan parayı ise kendisine götürecektir. Bu vergi sisteminin kaldırılması için yayıncılar elinden geleni yapmaya çalışacaktır ve ya Twitch gibi  ünlü yayın sitelerinde paralarını daha fazla kazanmaya yönelik bir plan yapıla bilir ve bu zamanda Youtube’un ziyaretçi sayısı düşer bunun için bu plan fazla tutmayacak gibi gözüküyor. Genellikle şimdiden kendi planı ile yayıncılığa geçen youtuberler artı 1 olarak öndeler. Önceden yayıncılığa başlayanlar artı 2 önde olduklarını söyleye biliriz. nature ivermectin Bazı Youtuberlar’ın para kazançları tahmini olarak aşağıdaki gibidir:

Youtuber’lar ne kadar kazanıyor?

YoutuberYoutuberYouTuberYoutuber
– Danla Biliç – 250.000 TL

– Berkcan Güven – 75.000 TL

– Enes Batur – 300.000 TL

– Duygu Özaslan – 60.000 TL

– Orkun Işıtmak – 200.000 TL

– Kafalar – 200.000 TL

– Halil Söyletmez – 100.000 TL

– Merve Özkaynak – 200.000 TL

– Sebile Ölmez – 75.000 TL

Peki Youtube şirketinin Türkiye’de neden ofisi yok?

Bazı ülkelerdeki gibi ünlü Twitter,YouTube,Twitch gibi şirketlerin ofisleri Türkiye’de bulunmamaktadır. Bazı yasaların haddine ünlü şirketlerin Türkiye’de ofisleri bulunmamaktadır. Sadece Türkiye vatandaşları değil Azerbaycan’dada şubeleri bulunmamakta. ivermectin, topical Bu görevlerin esnasında başbakan Binali Yıldırım dünya geneline cevap vermiştir. Binali Yıldırım YouTube ile ilgili söylemişti: “21 ülkede şirket kurup ödüyor bize gelince yapamayız” söylüyorlar.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?