Yönetici Paneli Nasıl Düzenlenir? Özel Giriş Sayfası 20-17

Yönetici Paneli Nasıl Düzenlenir? Özel Giriş Sayfası 20-17

Birçok WordPress sitesi, WordPress güvenliğini daha da karmaşık hale getirebilen birden fazla kullanıcı ve yöneticiye sahiptir. Çok kötü bir uygulama, yazarlara veya katkıda bulunanlara yönetici erişimi sağlamaktır, ancak maalesef her zaman olur. Kullanıcılara herhangi bir şeyi kırmamaları için doğru roller ve izinler vermek önemlidir. Bu nedenle, WordPress’teki “Görünüm Düzenleyicisi” ni devre dışı bırakmak faydalı olabilir. Çoğunuz muhtemelen bir noktada ya da başka bir yerde olmuştur. Görünüş Düzenleyicisi’ndeki bir şeyi hızlı bir şekilde düzenlemeye gidersiniz ve aniden beyaz bir ölüm ekranı ile birlikte kalırsınız. Dosyayı yerel olarak düzenlemek ve FTP ile yüklemek çok daha iyidir. Ve elbette, en iyi uygulamada, önce böyle bir geliştirme sitesinde bunun gibi şeyleri test etmelisiniz.

Ayrıca, WordPress sitenizin ilk yapacağı şey saldırıya uğramışsa, bir PHP dosyasını veya temasını Görünüm Düzenleyicisi aracılığıyla düzenlemeyi deneyin. Bu, sitenizde zararlı kod yürütmek için hızlı bir yoldur. Kontrol panelinden buna erişemezlerse, başlamak için saldırıları önlemeye yardımcı olabilir. Tüm kullanıcıların ‘edit_themes’, ‘edit_plugins’ ve ‘edit_files’ özelliklerini kaldırmak için aşağıdaki kodu wp-config.php dosyanıza yerleştirin.

 

define (‘DISALLOW_FILE_EDIT’, true);

Peki Neden Yönetici Hesaplarını Düzenlemek Gerekiyor?

Yönetici hesapları moderatör, yazar, kullanıcı ve misafir hesaplarını içeriyor. Bu durumda güzel düzenlemek lazım. Çünkü, yaptığınız herhangi yanlış düzenlemede kullanıcı ve misafirler moderatör veya yönetici olabilir. Bu yüzden WordPress yüklediğinizden sonra varsayılan ayarlarda bırakın. Aynı zamanda WordPress hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz ayarlarla oynamanız tavsiye edilmiyor.

Kullanıcı Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Web siteniz kurumsal ise bu durumda mutlaka kullanıcıların kayıt olmasını engellemeniz gerekiyor. Bu durumda moderatörler ve diğer kişiler kayıt olamıyor. Peki bu kullanıcıları nasıl oluşturabilirsiniz düşündünüz mü?

Sitenizin Başlangıç bölümüne geldikten sonra Kullanıcı bölümüne geçiş yapın. Tabi ki, Yeni Oluştur butonuna tıklayarak yeni kullanıcı oluşturabilirsiniz. Ancak giriş yapmaları için domain.com/wp-admin.php yazarak giriş yapmaları gerekiyor. Aslında Türkçe giriş sayfası da oluşturabilirsiniz. Bunun için özel bir giriş sayfası hazırlayın. İsmini “Kayıt OL” veya “Giriş Yap” koyduktan sonra CPanel üzerinden yönlendirme yaparsanız daha güzel ve daha kaliteli olur.

Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?