Yeni Reklam Mecrası: İnternet

internet

 

Reklam alışkanlıkları da internet alışkanlıkları ile birlikte yenilendi. Dijital reklamcılık ya da internet reklamcılığının sahip olduğu bütçeler artık milyar dolarlar ile ölçülüyor.

Google’ın sahip olduğu Adwords reklam ağı hem insanlara milyonlarca internet sitesinde milyarlarca gösterimlik reklam yapma şansı sunarken hem de Adsense modülü sayesinde site sahipleri gelir elde ediyor. İki yönlü çalışan reklam modelleri herkesin ihtiyacını karşıladığından dolayı oldukça rağbet görüyor.

Reklamcılık Tarihinde Yeni Bir Çağ

1960lı yıllar reklamcılığın altın çağı olarak kabul edilirdi. Bu dönemde reklam ajansları başarılı ve kitleyi anlayan TV reklamları ile ön plana çıkardı. Man Men adı verilen yaratıcı reklamcılar o yıllarda sektöre altın çağını yaşatırken işlerin bu denli değişeceğini muhtemelen tahmin edemezlerdi. İçerik oluşturabilecek her şeyi reklamcılık konusu olarak kullanmak mümkündür. Teknoloji ile birlikte sınırsızlaşan kavramlar sayesinde reklamcılık değişime uğramıştır. Basılı yayınlarla başlaya reklamcılık faaliyetleri radyonun yaygınlaşmasıyla değişime uğramıştır. Sonrasında gelen televizyon tüm dinamikleri alt üst etse d reklam çağının sonu değil henüz başlangıcındadır. Basılı reklamlar, radyo, televizyon ve internet ile devam eden reklamcılık artık sınırları olmayan bir noktaya ulaştığından dolayı her zaman şaşırtıcı işler çıkarmak mümkündür. İnternet reklamcılığı önemli bir noktaya ulaştığından dolayı insanlar için dijital dünyada yer almak da vazgeçilmez olmaktadır.

İnternette Yer Edinin

İnternet reklamcılığına dahil olmak için farklı yöntemler vardır. Bunlardan en önemlisi sosyal medya platformlarında yer almak ve bir web sitesi sahibi olmak olarak adlandırılabilir. Dijital pazarlamanın ölçümlenebilmesi için kullanıcıların bir noktaya ulaşması gerekir. Bu noktanın analizlerini elde etmek için dijital dünyada bir şekilde varlık göstermek gerekir. İyi bir web sitesi ve güçlü bir sosyal medya yönetimi ile dijital reklamcılıkta kolay ve hızlı bir şekilde yol kat etmek mümkündür. Dijital varlığınızı SEO çalışmaları ile destekleyebilir, organik olarak daha çok ziyaretçi ve buna bağlı olarak geri dönüş elde edebilirsiniz. İnternet dünyasının sunduğu bir diğer güzellik ise organik ya da paid kullanıcıların birbirlerini iyi bir şekilde etkilemesi, sadece analiz araçları ile ayırt edilebilir olmasıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?