Yeni Nesil İçerik Stratejisi: Liste İçerikler

içerik stratejisi

Her geçen gün değişen yayıncılık trendleri arasında uzun dönemdir yükselen liste içerikler popülaritesini koruyor. Son yıllarda en çok etkileşim ve paylaşım yapılan içerikler arasında listeler yer alıyor. عايزه لعبه ليدو

İçerik stratejisi hazırlarken içeriklerin nasıl hazırlanacağını da planlamak gerekiyor. كيف اعمل ايميل كونكر Liste içeriklerin web sitesi ve sosyal medya içerikleri açısından önemi de göz önünde bulundurulduğunda artık güncel haberler bile bu şekilde veriliyor. Peki liste içerik nasıl hazırlanmalıdır?

Konu Seçiminde Dikkatli Olun

Günümüzde o kadar çok liste içerik hazırlanıyorki kedilerin göz renklerinden zebraların kuyruk şekillerine kadar her konuda liste içerikler görüyoruz. Bu durum kullanıcıların liste içerikleri okusalar bir yabancılaşmalarına neden oluyor. Sadece görsellerin incelendiği herhangi bir paylaşım sağlamayan liste içeriklerinde kitleyi paylaşıma yönlendirecek konular seçilmeli. Sosyal konuları gündeme getiren, gündeme dikkat çeken ve her zaman kulağa küpe olması gereken içeriklerin yüksek paylaşım oranları olduğu unutulmamalıdır.

Denge Kurun

Kadınları hedef alan bir markanız ya da ürününüz varsa erkekleri hedef alan paylaşımlar yapmanın dozunu ayarlayın. Sürekli “kadınları çileden çıkaran 10 erkek davranışı” gibi konular işlemeniz marka imajınızın erkekler tarafından sürekli eleştirilmesine sebep olur. Aynı durum erkeklere hitap eden firmalar için de geçerlidir. Çok fazla hedef göstermeden üretilen içerikler herkesin beğenisini toplar ve daha yüksek geri dönüşler alır.

Fark Yaratın

Özel günlerde liste içerik paylaşmak oldukça yaygındır. Anneler Günü hakkında yazılan ve günün anlam ve öneminden bahseden yüzlerce içerik arasında kaybolmak yerine farklı bakış açılarından yaklaşmak dikkat çekmenizi sağlar. Anneler Günü İçin Kıskançlık Duyan 10 Baba hakkında yazılan esprili bir içerik ile rakiplerinizin önüne çıkabilirsiniz. Artık her konunun liste olarak sunulmaya başladığı internet dünyasında kendinizi öne çıkarmak için her anlamda farkınızı göstermek zorundasınız.

Özgün Olun

Kopya ya da alıntı içeriklerin her zaman sitelere zarar verdiğinden bahsediliyor. Liste içerikler söz konusu olduğunda hem SEO açısından hem de kullanıcı sadakati açısından zarar görmeniz çok mümkün oluyor. Günlük ziyaretçi oranınızı düşürmemek için yapmanız gereken size ait özgün içeriklerle gündeme gelmektir. Kitlenizin onlarca kez karşılaştığı benzer içerikleri yayınlamanız olumsuz açıdan etkilenmenizi sağlayacaktır. لعب اونلاين İçerik stratejisi geliştirmelerinde özgünlük olmazsa olmazlar arasındadır ve bu unutulmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?