Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 OpenCart Modülü

Yeni Başlayanlar İçin En İyi 10 OpenCart Modülü

E-ticaret sitelerinde en çok kullanılan yazılım olan OpenCart, açık kaynaklı bir yazılımdır. Açık kaynaklı tanımı geliştirilebilir, şekillendirilebilir özelliklerini ifade etmektedir.

Yeni Başlayanlar İçin En iyi 10 OpenCart Modülü Nedir?

1- Hızlı Üyelik/Kayıt Modülü

E-ticaret sitesine üye olmak isteyen müşteriler için uzayıp giden formlar doldurmak oldukça sıkıcıdır. Bu modül sayesinde site ziyaretçileri çok daha kısa sürede üyelik bilgilerini doldurup kayıt işlemini tamamlayabilir.

2- Sosyal Medya Giriş Modülü

Bu modül, Facebook, Twitter, Instagram, Google+ gibi sosyal medya araçlarıyla siteye giriş yapılabilmesini ve hızlıca sipariş oluşturulabilmesini sağlayan oldukça önemli bir modüldür.

3- Filter Modülü

Filter modülü sayesinde alışverişe başlamış müşterileriniz binlerce ürün arasında kaybolmadan,kendi istedikleri ürünü kategori,marka, renk, beden, fiyat gibi özelliklerini belirleyerek arayabilir ve alışverişini çok daha kısa sürede tamamlayabilir.

4- Sipariş Onay Modülü

Sipariş onay modülü müşterilerin sepetlerine ekledikleri ürünün siparişini oluşturma aşasıdır. Bu sayfada müşteriler aldıkları ürünün özelliklerini ve doğruluklarını kontrol edebilir, ödeme ve kargolama bilgilerini görebilirler.

5- Tek Sayfada Ödeme Modülü

Sipariş onayının ardından ürünün gönderileceği adres bilgileri, müşteri iletişim bilgileri, fatura bilgileri,  kargo seçenekleri ve kargo ücretleri, gizlilik ilkeleri ve hizmet şartları gibi bilgilerle birlikte ödeme işlemini gerekleştirilmesini sağlayan oldukça kullanışlı bir modüldür.

6- Kargo Takip Modülü

Yola çıkmış olan ürünün nerede ve ne durumda olduğunu takip edebilen müşteriler, kargo takibini yapmak için kargo firmasının değil sizin sitenizi ziyaret edeceklerdir.

7-Stok Güncelleme Bildirimi Modülü

Sitenizde bir ürün beğenmiş fakat bu ürünün stoklarda tükendiğini görmüş olan müşterilerin bu ürünün stoklarda güncellenmesi halinde bildirim almalarını sğalar.

8-KDV Modülü

Siteye eklenen ürünlerin KDV oranını belirtmek zorunda olan yöneticiler için büyük kolaylık sağlayan bir modüldür. Bu modül sayesinde KDV oranlarını tek tek girme zahmeti ortadan kalkar.

9-Sayfa Hızlandırma Modülü

Her e-ticaret sitesinde bulunması gereken bir modüldür. Yoğun ziyaretçisi olan sayfalardaki dinamizmin sekteye uğramaması için önbelleğe kopyalanan verilerin hızlıca gösterilmesini sağlar.

10-Şifre Resetleme Modülü

Site üyelerinin oturum şifrelerini unutmaları halinde hızlıca yeni ve güvenli bir şifre almalarını sağlar.

Daha birçok opencart modülü sayesinde sitenizi gözde ve kulllanışlı bir hale getirirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?