Yavaşlayan iPhone’lara büyük güncelleme

apple ios 11

Apple şirketinin ürünü iPhone nasıl çalışıyor?

iPhone dünya genelinde en iyi ikinci telefon olarak seçilmiştir. iPhone’larda donma, çökme sorunları olduğu için artık yeni güncelleme zamanı gelmişti. iPhone geliştiricileri yeni güncelleme ile bazı yeni ayarlar getireceğini söylediler. Bu ayarlar artık yakın zamanda dünya genelinde tüm iPhone markalı telefonlara uygulanacak. Kısa zamanda tanınan Apple şirketi artık uzman alanlarda diğer ülkelerde şirketlerini açmaya başladılar. Üretilmekte olan en yeni telefon iPhone X ve iPhone 8/8 Plus markalı telefonlarda kasma, çökme sorunlarının olmadığını söylediler.

IOS 11 güncellemesinde oluşan sorunlar nelerden oluşuyordu?

Bu sorunun cevabı kısaca çok kolay bir şekilde anlatıldı: “Apple şirketi yeni çıkardığı iPhone markalı telefonları satılsın diye eski telefonlara ve bilgisayarlara güncelleme getirmiyor”. Kısa zaman içinde yeni güncelleme getireceğini söyleyen Apple şirketi güncellemenin yayınını yaptı. Şu anda Apple şirketi güncellemenin “Beta” sürümünü yayınladı. Apple şirketi bu güncellemede sadece kasma, çökme hatalarını tek değil Siri yazılım hatalarını, güvenlik açıklarını yeniden düzenlemeye başladı. IOS 11 güncellemesinden milyonlarca kişi şikayetçi olduğundan Apple şirketi bu güncellemenin gelmesini daha da hızlandırmak zorununda kaldı. IOS 11 güncellemesi hataları aşağıdaki gibi verilmiştir:
1)Yazı hataları
2)Şarjın çok hızlı bitmesi
3)Home tuşu gecikmesi
4)Kontrol Merkezinde durdurulan hizmetlerin kapanmaması

Yazı Hataları Nelerdedir?

Bazı iPhone kullanıcıları yazı yazdığı zaman “A,ı” gibi harfleri kullandığı zaman harflerin yerine “^A;” gibi yazıların ortaya çıktığı görüldü.

Şarjın çok hızlı gitmesi sorunu neden yaşanıyordu?

Kullanıcılar kontrol panelinden hizmetleri kapatmaya çalışsada hizmetler kapanmadığı için şarj daha hızlı bitmeye başladı.

Neden home tuşu gecikmesi yaşanıyordu?

Bazı kullanıcılar home tuşuna basarken gecikme olduğunu anlayarak bunu Apple şirketine belirtdiler. Apple şirketi bunu kontrol etdi ve gerçekten gecikme olduğunu anladı.

IOS 11

Kontrol Merkezindeki Hizmetlerin Kapanmamasının Nedeni Nedir?

Kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri de şarjın çok hızlı gitmesi oldu. Kullanıcılar arka planda çalışan uygulamaları durdurmadığı için bu sorun tüm sorunları kendi dahiline alıyor. Tüm kasma, donma, şarjın hızlı gitmesi ve home tuşu gecikmesi bu sorun ile alakadar. Apple şirketi yeni güncellemesinde düzeltecektir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?