Yapmak İstemediğiniz En Yaygın E-posta Pazarlama Hataları

Most Common Email marketing mistakes

Yapmak İstemediğiniz En Yaygın E-posta Pazarlama Hataları

İnternet alemi geliştikçe e-posta pazarlama alanları gittikçe artış gösteriyor. Artık her Blogger, pazarlamacı, her kuruluş E-posta listesinden yararlanarak isteyen herkese e-posta kampanyalarıyla daha fazla satış yapmak istiyor.

Ancak, kuruluşunuzu ve kişisel markanızı bozabilecek yaygın e-posta pazarlama hataları var.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde insanlar yüzlerini yüz yüze stratejilerle kucakladılar, ancak e-posta reklamcılığı ve pazarlaması fikri hala çok korkutuyor.

Neden böyle? E-posta bülteninizin durabileceğine hiç inandınız mı? Çok daha fazla potansiyel müşteri mi alıyorsunuz yoksa mesajlarınızı yapılandırırken zamanınızı mı harcıyorsunuz?

Bu makalede, kesinlikle  engellenmesi gereken kusursuz e-posta pazarlama kampanyası hataları hakkında kesinlikle bilgi edineceksiniz .

Hadi Başlayalım ….

1. E-posta Kampanyalarına Başlamıyorsunuz

Milyonlarca blog, web üzerinde çalışıyor, ancak sadece birkaç tane göze çarpıyor. İnsanlar, web trafiğini getiren SEO için materyallerini optimize ederek internet arama motorunu hedefliyor.

Ancak, o insanları geri alamazsınız. Google’dan insanların% 80’i sitenize geri dönmemektedir.

E-posta bülteninizin yardımıyla, onları sitenize adamış site ziyaretçileri olarak bulabilecekleri geri getirebilirsiniz.

Başlamadıysanız, bir kez daha düşünün.

2. Daha fazla e-posta adresi toplamak için WordPress eklentileri kullanın

WordPress dizini, kullanıcıların çoğunun yanı sıra, sayısız eklentilerden oluşur. Birçok kişi e-posta listelerini eklentilerden herhangi birini kullanarak geliştirmeye bile başlar.

Bu en büyük e-posta reklam ve pazarlama hatalarından biridir. Jetpack’in kullanıldığı açıklama alanınızın altında bir onay kutusu eklemek gerçekten e-posta reklamcılığı değildir.

Abonelerinize özel bir e-posta gönderemezsiniz. tippmix eredmenyek  Bunu başarmak için, e-posta servis sağlayıcıları yararlanabilecek ConvertKit, AWeber vb. Aynı şekilde internet sitenize MailChimp formu eklemek için tam bir genel bakış ile ilgilenirsiniz.

3. Kayıt Tutun

Bazı bireyler, herhangi bir yerle katılımı tercih edebilecekleri kadar çok insanı toplayabilmek için çok heyecanlılar.

Kenar çubuğunda, altyazıda bir abonelik türü kullanıyorsanız, bir açılır pencere, açılış web sayfası vb. Peki bunun hakkında düşün.

İzleyicilerinizi mi yoksa piyangoyu kazanma şansı mı sunuyorsunuz? Bu kullanıcı deneyimi ile ilgili her şeydir. Bir kenar çubuğunda, yanı sıra blog yazısı aşağıda listelenen bir tane daha yeterli.

Eğer bireyler e-bülteninizi almak isterlerse, katılırlardı.

4. Verimli Başlık Kullanılmaması

Bir e-postanın manşetini okuduktan sonra bireylerin yaklaşık% 75’inin aklına geldiğine inanıyor. Bir çok birey bunu bile açmaz.

Bu, başlığın onlara hitap etmemesinden kaynaklanıyor. Bir posta veya e-posta haber bülteni olsun, başlık akılda kalıcı olmalı.

Okuyucularınıza sadece bir bakışla hitap edebilecek bir başlık oluşturmayı hedefleyin.

5. Anlaşılır e-postalar Kulanın

Kesinlikle, anlamsız birşey ifade etmeyen şaçma içerikli bir e-postaya çok daha rahatsız edici olabilir. Marka adınızı doğrudan etkiler ve teşvik olarak aboneliğinizi alırsınız.
Okurlarınızı büyüleyecek yeteneklerinizi ortaya çıkarmakla ilgilidir. Her zaman e-posta reklamcılığının doğrudan bir yönlendirici olduğunu unutmayın.
Mükemmelliğinizi ne kadar çok ortaya çıkarırsanız, doğrudan maruz kalmayı daha çok elde edersiniz.

6. Ürünü Hedeflemek, Ziyaretçileri Değil

Ürünü hedefleyerek bireylerin ürün tanıtım e-postasıyla müşterilere e-posta ile gönderilir.

E-posta listesinin yanı sıra markalaşma üzerindeki olumsuz etkiyi ortaya koyuyor. İnsanlar, tüm bu değerli ürün promosyonları e-postalarını değil, bazı yararlı materyalleri elde etmek için birleşirler.

Görüntüleyenlerin hakkında. Markanız berbatlaşırsa, bu rekabetçi dünyada nasıl durursunuz?

7. Gerekli Faaliyetlerde Bulunmamak

İnsanlar işleyiş yolunda çok fazla istekli değiller, bu yüzden sitelerine bir kayıt formu eklediler ve aynı zamanda kontrol listesini güçlendirmek için sabırsızlanıyorlar.

Yapılması gereken daha fazla şey olduğuna inanmıyor musunuz? azeri bukmeker saytlari  Daha fazla müşteri almak için kesinlikle bir e-posta reklam ve pazarlama tekniği oluşturmalısınız.

Biraz araştırma yapın, yeteneklerinizi kabul etmek için bir A / B planı yapıp, kullanın.

8. WordPress Üyeliği İle Aynı Zamanda E-posta Pazarlama Sunuyor

Eh, bu kullanıcıların çoğunluğunun yaptığı e-posta reklam ve pazarlama hatalarından biridir. WordPress sitelerinde daha fazla kullanıcının e-posta listelerinin bileşeni olduğunu varsayarlar.

Blog aboneliği ile e-posta bülteni üyeliği arasındaki farkı tanımalıdırlar. E-posta listeniz Jetpack’ten MailChimp’e veya başka bir e-posta şirketine aktarıldıktan sonra Jetpack gibi bir eklentiden yararlanıyorsanız.

9. Çok Fazla Harekete Geçirici Mesaj Kullanmak

Başka bir e-posta listesine veya ürün tanıtımına kaydolmak için çok sayıda CTA düğmesinin olduğu bir e-posta aldınız mı?
Birey sizden beklemiyor. CTA düğmeleri harika henüz abartısız e-posta listenizi yapabilir. Tahmin ettiğin gibi değişmezdi.
Birden fazla anahtar içermez.

10. Büyük Bir Paragraf Gönderme

E-posta pazarlama uzman kullanımınız içindir. Birçok insan, sanki 1000 kelimelik her küçük şeyden oluşan bir aşk mektubu oluşturuyormuş gibi kullanır. İnsanların uzun e-postaları okumak için zamanlarının olduğunu düşünüyor musunuz? Tekrar düşünün.
Aboneleriniz doğrudan bilgi ile kontrol etmek için çok kolay bir şey gerektirir. Birkaç satır ekleyerek onları sıkmadan ürünlerinizi tanıtın.

11. Sadece Görüntü Gönderme

Ancak, estetik içerik gibi bireylerin e-postanızda birkaç görüntü ve video klip içerdiğini ima etmediği doğrudur.
Herhangi bir kişi mesaj vermeden sağladığınız içeriği anlayamazsınız. Bireyler verimli fotoğraf sayısını kontrol etmek ve görmek ister. Ayrıca, en büyük sorun, ziyaretçileriniz e-postanızı mobil cihazlarında açtıklarında ortaya çıkar. Fotoğraflar genellikle mobil uyumlu değildir.

12. Tek bir günde çok fazla e-posta

Ünlü web sitelerinin çoğu her gün yayınlanmaktadır. Günlük bir e-posta gönderdiklerini göstermez. İdeal bir rutin olmalı.

Yine de kişisel tercih meselesi olmasına rağmen, haftada iki kez ceza uygulanabilir. Marka adınızı etkilemez ve okuyucularınızı rahatsız etmez.

E-posta Reklam Hatalarından Herhangi Birisini Yapıyor musunuz?

Bu sadece genel bir kontrol listesidir, şirketinize ve bireysel marka adınıza tamamen bir felaket olabilecek çok sayıda başka e-posta pazarlama hatası vardır. Kişisel olarak, çok sayıda e-posta göndermek ve ayrıca e-posta adreslerini açıklamalardan toplamak, herhangi bir kişinin yapabileceği korkunç hatalardır. Bir yardımcı programın reklamını yapmama konusunda yardımcı olan gözden geçirmeleri göndermekle ilgilidir. Her zaman kendi eşyalarınızı paylaşabilirsiniz. niké sportfogadás E-posta pazarlaması, bireysel marka adınızdan yararlanmak için harika bir öneri olabilir. Yeteneklerinizi kucaklayın ve doğru şekilde kullanın.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?