WP Super Cache Eklentisi İle Sitenizi Hızlandırın

WP Super Cache Eklentisi İle Sitenizi Hızlandırın

WordPress, günümüzde oldukça sık kullanılan bir platformdur. Bu platform üzerinde oldukça kolay bir şekilde istediğiniz temada siteler oluşturabilir ve bu siteleri yönetebilirsiniz. Oluşturduğunuz siteleri şekillendirmek oldukça kolaydır. Yüzlerce tema arasından istediğiniz temayı seçebilir ve istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Ayrıca içerik girme oldukça kolay. Bunun yanında size çeşitli eklentilerle harika özellikler sunuyor. Bu eklentilerden bazıları SEO kriterleri için oldukça önemli bir yere sahip.

Bu eklentiler gerek içerik gerek tasarım konusunda yardımcı oluyor. Bazıları sitenin arkaplanında  çalışan gerekli özellikleri sunuyor. Bu özellikler sayesinde sitenizin içeriğini düzenleyebilir, sitenizin SEO uyumluluğunu kontrol edebilir ya da sitenizi hızlandırabilirsiniz. WP Super Cache kullanarak sitenizi hızlandırabilirsiniz. Hızlı ve tam optimize edilmiş bir site oldukça kaliteli bir deneyim sunar.WP Super Cache

WP Super Cache Nedir?

WP Super Cache eklentisi ile site hızlandırma fazla zahmeti olmayan bir işlemdir. Siteniz bir sunucuda bulunur. Bu sunucular bildiğimiz bilgisayarların biraz daha üst seviyesindedir. WP Super Cache ile sunucudaki CPU’ya binen yük azalır. Bu sayede mekanik olarak siteniz daha hızlı hale gelir. Site trafiği, kullanıcı kayıtları gibi konularda hantallaşmaya başlayan sitenizi hızlandırabilirsiniz. Temel mantığı sunucudaki işlemci kullanımını azaltmak ve siteyi hafifletmektir. Bu sayede siteniz oldukça hızlanacaktır. Bunun için halihazırda bir WordPress sitesine sahip olmanız gerekir. Sonrasında uygulayacağınız bir dizi işlemle WordPress sitenizi hızlandırabilirsiniz. İşlemler oldukça kolay.

WP Super Cache Aktif Edilir?

Öncelikle bir WordPress hesabına ve sitesine sahip olmanız gerekir. Eklentiyi kurmak için WordPress hesabınızdan admin paneline giriş yapmanız gerekiyor. Sol tarafta bulunan eklentiler kısmına girip arama kısmına WP Super Cache yazarak eklentiyi bulabilirsiniz. Çıkan eklentiyi kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

WP Super Cache Ayarları

Öncelikle admin panelinden Ayarlar > Eklentinin sayfasına girin. Karşınıza çıkan sayfadan Ön Bellekleme seçeneğini işaretleyin. Ardından Durumu Güncelle butonuna basın. Bu ayarları kaydettikten sonra Gelişmiş Ayarlar kısmına gelin. Öncelikle içerik kısmında sık sık önbellek temizlemesi yapmak önemlidir. Site hızını arttırmaya yardımcı olacaktır. Ardından tercih ettiğiniz ayarları yaptıktan sonra kaydedebilirsiniz. Sitenizin gözle görülür şekilde hızlandığını anlayabilirsiniz. Sunucu üzerinde CPU’ya binen yük azalacak ve trafik hafifleyecktir. Bu sayede siteniz hızlanacaktır. Diğer tüm WordPress eklentileri gibi kurulumu kolay ve oldukça etkilidir.

WP Super Cache, kurulumu kolay ve site için önemli bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde siteniz olduğundan daha hızlı bir hale gelecektir. SEO kriterleri içinde sitenin iyi optimize edilmiş olması gerekir. WP Super Cache ile bu işlem herhangi bir kod yazmadan veya vakit kaybetmeden sitenizi hızlandırmanızı sağlayacaktır. Kolay bir dizi ayar ile tamamen kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanmak, ziyaretçilerinizin siteniz üzerinde daha iyi deneyim yaşamalarını sağlayacaktır. Bunun yanında Google botlarının siteniz için belirlediği kriterlere olumlu bir etkide bulunacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?