WordPress Yönetici Paneli Düzenleme 20-6

WordPress Yönetici Paneli Düzenleme 20-6

Bazen WordPress güvenliğinin popüler stratejisi belirsizliğe göre ortalama bir çevrimiçi iş ve WordPress sitesi için uygun şekilde etkilidir. Hackerların belirli arka kapıları bulmasını zorlaştırırsanız, saldırıya uğrama olasılığınız azalır. WordPress yönetici alanınızı kilitlemek ve giriş yapmak, güvenliğinizi artırmanın iyi bir yoludur. Bunu yapmanın iki harika yolu, varsayılan wp-admin giriş URL’nizi değiştirerek ve aynı zamanda giriş denemelerini sınırlamaktır.

WordPress Giriş URL’nizi Nasıl Değiştirilir? وان كارت

Varsayılan olarak, WordPress sitenizin giriş URL’si domain.com/wp-admin’dir. Bununla ilgili problemlerden biri, botların, bilgisayar korsanlarının ve betiklerin hepsinin de bunu bilmesi. URL’yi değiştirerek kendinizi daha az hedef haline getirebilir ve kaba kuvvet saldırılarına karşı kendinizi daha iyi koruyabilirsiniz. WordPress giriş URL’nizi değiştirmek için ücretsiz WPS Gizle giriş eklentisini kullanmanızı öneririz.

Eklentinin sadece bir seçeneği var ve yapılandırması hızlı. Etkinleştirildikten sonra, WordPress giriş URL’nizi ayarlardaki “Genel” bölümü altında değiştirin. Bir botun veya komut dosyasının taramaya çalışabileceği bir listede bulunmayan benzersiz bir şey seçmeyi unutmayın.

Giriş Denemelerini Sınırlama

Yönetici giriş URL’nizi değiştirmenin yukarıdaki çözümü kötü giriş denemelerinin çoğunu azaltacak olsa da, bir sınırlama koymak da çok etkili olabilir. Ücretsiz Cerber Limit Giriş Girişimleri eklentisi, kilitlenme sürelerini, oturum açma girişimlerini ve IP beyaz listelerini ve kara listelerini kolayca ayarlamak için harika bir yoldur.

Daha basit bir WordPress güvenlik çözümü arıyorsanız, başka bir harika alternatif ücretsiz Giriş Lockdown eklentisidir. 888 Giriş LockDown, her başarısız giriş denemesinin IP adresini ve zaman damgasını kaydeder. Aynı IP aralığından kısa bir süre içinde belirli sayıda denemeden daha fazla tespit edilirse, o aralıktaki tüm istekler için oturum açma işlevi devre dışı bırakılır. Ve yukarıda bahsettiğimiz WPS Gizle giriş eklentisi ile tamamen uyumludur.

Temel HTTP Kimlik Doğrulaması Nasıl Eklenir

Yöneticinizi kilitlemenin başka bir yolu, HTTP kimlik doğrulaması eklemektir. Bu, WordPress giriş sayfasına bile erişebilmeden önce bir kullanıcı adı ve şifre gerektirir. Not: Bu genellikle e-ticaret sitelerinde veya üyelik sitelerinde kullanılmamalıdır. حكم القمار Ancak botların sitenize çarpmasını önlemek için çok etkili bir yol olabilir.
Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?