WordPress Sürüm Nasıl Güncel Tutulur? 20-5

WordPress Sürüm Nasıl Güncel Tutulur? 20-5

WordPress güvenliğinizi güçlendirmenin bir başka önemli yolu da daima güncel tutmaktır. Buna WordPress sürümünüz ve eklentileriniz dahildir. Bunlar bir sebepten dolayı güncellenir ve çoğu zaman güvenlik geliştirmeleri ve hata düzeltmeleri içerir.

Ne yazık ki, orada milyonlarca işletme, WordPress yazılımı ve eklentileri arasında güncel olmayan sürümler barındırıyor ve yine de iş başarısının doğru yolunda olduklarına inanıyor. “Siteleri kırılacak” veya “çekirdek modifikasyonları ortadan kalkacak” veya “X eklentisi çalışmaz” veya “yeni işlevselliklere ihtiyaç duymadıkları” gibi güncellemelerin yapılma nedenlerini belirtiyorlar. تعلم كيف تلعب الروليت

Aslında, web siteleri çoğunlukla eski WordPress sürümlerindeki hatalar nedeniyle güncellenmektedir. Eski sürüm, WordPress ekibi ve ilgili riskleri anlayan uzman geliştiriciler tarafından asla tavsiye edilmez. Ve WordPress güncellemeleri çoğunlukla, en son eklentileri çalıştırmak için gerekli olan ek işlevsellikle birlikte güvenlik sahiplerine sahip olmalıdır.

Eklenti güvenlik açıklarının hackerlar için bilinen giriş noktalarının % 55,9’unu temsil ediyor. WordFence, 2016 yılında yapılan ve saldırıların kurbanı olan 1.000’den fazla WordPress site sahibi ile görüştükleri bir çalışmada bulundu. Eklentilerinizi güncelleyerek, bu kurbanlardan biri olmadığınızı daha iyi anlayabilirsiniz. Yalnızca güvenilir eklentileri yüklemeniz önerilir. WordPress deposundaki “özellikli” ve “popüler” kategoriler, başlamak için iyi bir yer olabilir.

WordPress Sürüm Güncelleştirme Nasıl Yapılır?

WordPress kurulumunuzu güncellemenin birkaç kolay yolu vardır. WordPress sürümünüzü güncellemek için, WordPress başlangıç sayfasındaki “Güncellemeler” e tıklayabilir ve “Şimdi Güncelle” düğmesine tıklayabilirsiniz.

En son sürümü indirip FTP ile karşıya yükleyerek WordPress’i manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

Önemli! Yanlış klasörlerin üzerine yazılması, doğru şekilde yapılmadığında sitenizi bozabilir. Bunu yapmakta rahat değilseniz, lütfen önce bir geliştiriciye danışın.

Mevcut kurulumunuzu güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Öncelikle bir yedekleme alın. Yedekleme en önemli içerik, fotoğraflar ve eklentiler olmalıdır. Çünkü, güncelleme zamanı sorun olabilir.

FTP ile sunucumuza giriş yaptıktan sonra “public_html” klasörünün içine güncel sürümün dosyalarını yapıştırın.

WordPress Eklentileri Nasıl Güncelleştirilir

WordPress eklentileriniz güncellenmesi, WordPress sürümünüzün güncellenmesi için çok benzer bir işlemdir. WordPress kontrol panelinizdeki “Güncellemeler” e tıklayın, güncellemek istediğiniz eklentileri seçin ve “Eklentileri Güncelle” yi tıklayın.

Aynı şekilde, bir eklentiyi manuel olarak da güncelleyebilirsiniz. Sadece eklenti geliştirici veya WordPress deposundan en son sürümü alın ve / wp-content / plugins dizinindeki mevcut eklentinin üzerine yazarak FTP ile yükleyin. لعبة القمار اون لاين

Eklentiler söz konusu olduğunda en iyi kararınızı kullanın. “Son Güncelleme” tarihine ve bir eklentinin sahip olduğu oy sayısına bakın. Aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi, bu bir güncel değil ve kötü değerlendirmeleri vardır, bu yüzden muhtemelen ondan uzak kalmanızı tavsiye ederiz. موقع وليام هيل للمراهنات
Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?