WordPress PHP Sürümünüzü Güncel Tutmanın Faydaları Nedir? 20-3

WordPress PHP Sürümünüzü Güncel Tutmanın Faydaları Nedir? 20-3

PHP, WordPress sitenizin bel kemiğidir ve sunucunuzdaki en son sürümü kullanmak çok önemlidir. PHP’nin her büyük sürümü, piyasaya sürülmesinden sonra iki yıl boyunca tamamen desteklenir. nyerőgépes játékok kockás Bu süre zarfında, hatalar ve güvenlik sorunları sabit ve düzenli olarak yamalar çıkarılıyor. ingyen letölthető nyerőgépes játékok Şu an itibariyle, PHP’nin 5.6’nın altında bir sürümü üzerinde çalışan herkes artık güvenlik desteğine sahip değil ve güvenlik açıkları arasında en risk alan şirket veya insanlardır. Çünkü, eski sürüm üzerinde çalışma yapan kötü amaçlı yazılımcılar yeni sürüme pek kafa yormuyor. Çünkü, uzun zamandır aynı sürüm üzerinde denetlemeye yapıyor. Eğer yeni sürüme geçiş yaparsa sıfırdan başlamalı olacaktır. gaminator kredit

Eski Sürüm Kullanıcıları Tahmin Edin Ne Oldu?

Resmi WordPress İstatistikleri sayfasına göre, bu yazının ardından, WordPress kullanıcılarının % 35’inden fazlası PHP’nin 5.6’dan düşük bir sürümünü kullanıyor. Bu korkutucu! Bazen işletmeleri ve geliştiricilerin kodları ile uyumluluğunu test etmek ve sağlamak için zaman harcarlar, ancak güvenlik desteği olmadan bir şey üzerinde çalışmak için herhangi bir mazereti yoktur.

Şu Anda Hangi PHP Sürümüne Sahip Olduğunuzu Bilmiyor Musunuz?

Çoğu ana makine, genellikle sitenizdeki bir başlık isteğinde bulunur. Kontrol etmenin hızlı bir yolu sitenizi Pingdom üzerinden çalıştırmaktır. İlk istek üzerine tıklayın ve bir X-Powered-By parametresi arayın. Genellikle bu, web sunucunuzun şu anda kullandığı PHP sürümünü gösterir.

Burada web siteniz sadece 5.6, 7, 7.1 ve 7.2 dahil olmak üzere PHP’nin kararlı ve desteklenen sürümlerini destekliyoruz. Sitenizin panosunun içinden bir butona tıklayarak PHP versiyonları arasında geçiş yapabilirsiniz.

CPanel kullanan bir WordPress ana bilgisayarındaysanız, yazılım kategorisinde “PHP Select” i tıklayarak genellikle PHP sürümleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

CPanel Nedir? Kullanımı Kolay Mı?

PHP yazılımı CPanel üzerinden kullanımı çok kolaydır. Çünkü zaten CPanel kurulu bir WordPress makinesinde tüm PHP sürümleri, WordPress sürümleri ve diğer forum, normal yazılımlar bulunuyor. Aynı zamanda PHP yazılımı tüm web sitelerinde nerdeyse bulunuyor. Dosyalarınıza giriş yapıp ana sayfanızda .php dosyalarını görebilirsiniz. Aynı zamanda “Dosya Yöneticisi” butonuna tıklayarak da dosyalarınızı göre bilirsiniz. Dosyalarınız “public_html” dosyasının içinde yer alacaktır.
Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?