WordPress Nedir?

Wordpress Beginner Tutorial

WordPress Nedir?

WordPress, blogger benzeri bir web sistemidir blogger’a benzeyen bir yapısı olan WordPress  GPL lisansı barındıran bir web sitesidir PHP ve MySQL yazılımları kullanılarak yazılmış bireysel yani kişisel yayın sistemidir bu sistemlerde makale içerik yazı ilgi alanları vb. Konularda yazı yazılır ve yayımlanır  WordPress yönetimi olarak bilinen CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir. Bu yönetim sistemi sayesinde WordPress’te sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin işlenip, düzenlenip yayımlanabileceği bir web sitesi platformudur. Google tarafından çok hızlı indexlenir yani daha rahat ulaşılır ve güvenilir bağlantı kurarak wordpress’e erişilebilir ve sayfa açılışları hızlıdır. WordPress web sistemi yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2001’e kadar dayanır.

WordPress, açık kaynak kodlu ve ücretsiz olarak kullanıma açık olan dünyanın en çok kullanılan sitemi olan wordpress en kaliteli altyapı sistemlerinden biridir. Alexa (Web sitesi istatik sitesi) istatistiklerine göre en iyi 1 Milyon Web sitesi alt yapısı wordpress altyapısı ile yapılmış içerisindeki %22 sitesin WordPress altyapısı ile kurulumuştur. Kısa süre içerisinde WordPress’in hazır kullanımı kolay olan altyapısı ile web sitenizi aktif hale getirir yazılarınızı, resimlerinizi ve iletişim bilgilerinizi dosyalarınızı ve ilgi alanlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle çok sayıda geliştirici tarafından desteklenip, her geçen gün daha da kolay kullanılabilir, daha gelişmiş özelliklere sahip olmakta olan sağlam bir bloglama sistemidir. Güvenlik açısından kaliteli bir güvenliği olan wordpress kullanıcıların gözde blogma sistemlerindendir.

WordPress Siteyisini tanıtmak ve reklam yapmak

Güzel bir site oluşturdunuz ve bu sitenin artık ziyaretçi çekmesini istiyor ve kolayca ziyaretçi kabulüne başlayabilirsiniz. İçeriklerinizi sosyal hesaplarınızda  paylaşarak daha çok ziyaretçi gelmesini sağlayabilirsiniz . Ayrıca siteniz için tanıtım yazısı hazırlayarak diğer sitelerde reklam olarak veya benzer yöntemler ile tanıtım yapa biliriz. WordPress sitesinin SEO alanını içeriğe uygun kaliteli şekilde yazar ve düzenlersek web sitesinin trafiğini seo yu kaliteli şekilde yaparak sağlaya biliriz.

WordPress Nedir? merak edilenleri diğer yazımız ; WordPress hakkında bilinmesi gerekenler

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?