WordPress Hosting Koruması Nasıl Yapılmalıdır? 20-2

WordPress Hosting Koruması Nasıl Yapılmalıdır? 20-2

WordPress güvenliğine gelince, sitenizi kilitlemekten çok daha fazlası var, ancak aşağıda nasıl yapılacağı konusunda size en iyi tavsiyeleri vereceğiz. Ayrıca, WordPress sunucunuzun sorumlu olduğu web sunucusu düzeyinde güvenlik de vardır. Birbu Dijital Reklam Ajansı’da güvenliği çok ciddiye alıyor ve müşterilerimiz için bu konuların çoğunu ele alıyoruz. İşletmeniz için güvenebileceğiniz bir ana bilgisayar seçmeniz çok önemlidir. Veya WordPress’i kendi VPS’leriniz üzerinde barındırıyorsanız, bu şeyleri kendiniz yapmak için teknik bilgiye sahip olmanız gerekir.

Neden VPS Sunucu Üzerinde Hosting Daha Performanslı?

Normal hosting paketlerinden yüksek ücrete sahiptir. Ancak yüksek performanslıdır. Aynı zamanda VPS olduğundan dolayı internet üzerinden erişim sağlıyoruz. O zaman yüksek internet hızına sahip oluyor. how long to avoid alcohol after ivermectin Bu da DDOS saldırılarına ve diğer saldırılara karşı iyi bir deneyimdir. ivermectin tick prevention Aynı zamanda işlemci ve ram barındırdığı için daha hızlı ve daha yüksek performans elde etmiş olursunuz.

Sunucu Denetimi Nasıl Yapılmalıdır?

Sunucu denetimi, tamamen güvenli bir WordPress ortamını sürdürmenin anahtarıdır. WordPress sitelerini barındıran VPS altyapısının hem fiziksel hem de sanal olarak karmaşık tehditlere karşı savunabilmesini sağlamak için birden çok donanım ve yazılım seviyesi güvenlik önlemi katmanı gerekir. Bu nedenle, WordPress’i barındıran sunucular, en son işletim sistemi ve (güvenlik) yazılımı ile güncellenmiş, ayrıca güvenlik açıkları ve kötü amaçlı yazılımlar için kapsamlı bir şekilde taranmalıdır. Yakın zamanda keşfedilen OpenSSL güvenlik açıkları için yeni bir güncelleme yapacak.

Sunucu düzeyinde güvenlik duvarları ve izinsiz giriş algılama sistemleri, WordPress’i sunucuya kurmadan önce, WordPress kurulumu ve web sitesi yapım aşamaları sırasında bile iyi korunmasını sağlamak için yerinde olmalıdır. Bununla birlikte, WordPress içeriğini korumak için makineye kurulan her yazılım, en iyi performansı korumak için en yeni veritabanı yönetim sistemleriyle uyumlu olmalıdır. Sunucu ayrıca, güvenli içeriğe sahip olanları kötü niyetli saldırganlardan gizlemek için güvenli ağ ve dosya aktarım şifreleme protokollerini (FTP yerine SFTP gibi) kullanacak şekilde yapılandırılmalıdır.

Güvenli WordPress barındırmalarını sağlamak için tüm WordPress müşterileri için sanal özel ağ kullanılmalıdır. Bunun en iyi avantajı saldırıların çok az bir kısmının sizin web sitenize gelecek olmasıdır. ivermectina cuantas gotas por kilo
Yazının Devamı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?