WordPress 4.9.7 Güncellemesi Çıkış Tarihi Ve Özellikleri

wordpress 4.9

WordPress Nedir?

WordPress açık kaynaklı, ücretsiz yazılımdır. Çoğu zaman sosyal paylaşım yani blog siteleri için kullanılıyor. Ancak çoğu şirket ve ajans daha güvenilir ve kullanımı kolay olduğu için WordPress kullanmayı tercih ediyor. WordPress yeni güncellemeler getirerek açıkları kapatıyor, sorunları ortadan kaldırıyor. Yani güncellemeler genellikle açıklara ve sorunlara karşı oluyor.

WordPress 4.9.7 Sürüm Güncellenmesi

5 Temmuz’da, bir güvenlik sorunu ve platformdaki 17 diğer hatayı düzelten WordPress 4.9.7 yayımlanacak.

Bu sürümde küçük değişiklik olsa da, WordPress’in sorunsuz çalışmasını sağlamak için artımlı düzeltmeler yapılıyor. Herkesin mümkün olan en kısa sürede güncellenmesi ve otomatik güncellemelerin açık olduğundan emin olunması önerilir.

Aynı zamanda WordPress açık kaynak WordPress Core grubuna dahil olarak açıkları destek ekibine bildirebilir ve tavsiye verebilirsiniz. Bu yüzden WordPress kullanıcılarına önem veriyor.

Yeni WordPress Düzenleyicisi

WordPress’in 4.9.8 sürümündeki yeni sürümünde, panodaki yeni bir bölüm, WordPress’in gelecek içerik editörü Gutenberg’e sahip olacak.

Gutenberg’in resmi sürümü önümüzdeki aylarda planlanırken, bunu şu anda test etmek için bir eklenti olarak yükleyebilirsiniz. Ayrıca, yepyeni bir demo sayfası kullanıma sunuluyor. Kendi editörünüze kurmadan editörün sunabileceği birçok işe yarar özelliği kullanabilirsiniz.

Gutenberg’i geliştirmeye ve test amaçlı kullanmak için WordPress Slack Yapma grubundaki çekirdek düzenleyici kanalına katılabilirsiniz.

WordPress Resmi Sitesinde Tasarım Güncellemeleri

Biraz yenilik, WordPress’in resmi sitesinin tasarımı yenileniyor. Yeni bir tedavi almak için en son sayfalar İndirme sayfası ve kullanıcı profilleri olmuştur.

Meta ve Tasarım ekipleri bu yeni tasarımları gerçeğe dönüştürmek için çok çalıştı, Melchoyce, Obenland, Mapk ve Kjellr. Yeni tasarımlar sitenin genel görünümünü geliştirir ve bu aramalara daha alakalı bilgiler sağlar.

İlk WordPress CLI Hack Günü

20 Temmuz Cuma günü, WordPress CLI ekibi ilk saldırıya karşı korunma gününü gerçekleştirdi. İnsanları WordPress için resmi komut satırı aracına katkıda bulunmaya teşvik eden küresel bir etkinlik.

Schlessera tarafından oluşturulan, olay büyük bir başarı oldu. On iki çekme talebi birleştirildi ve bir başka 13 açık foruma sunuldu. Ayrıca, tüm katılımcılara birbiriyle tanışma ve doğrudan bağlantı kurma olanağı sağlayan bir görüntülü sohbet de dahildir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?