Windows 10 Artık Daha Fazla Güncelleme Alacak!

windows 10 yenilik

İş hayatımızda bilgisayar, tablet ve telefonlar kullanıyoruz. Kullandığımız telefonların ve bilgisayarların hepsinin bir işletim sistemi oluyor. Tabi ki, güncel işletim sistemleri her zaman bizi sevindiriyor. Çünkü, yeni projelerinizi oluşturmak ve güncellemek için uygulamalar gerekli. Bu yüzden güncel sürümler her zaman daha iyi.

Windows 10, yaygın olarak kullanılan iki küme grubuna göre, Windows 7’den yeni kullanıcıları çekmek açısından sağlam adımlar atmaya devam ediyor. Bu istatistikler birbirlerinden biraz farklıdır, biri şimdi yeni işletim sistemini öne çıkarırken diğeri hala Windows 7’nin gerisinde kaldığını gösterir.

Netmarketshare, Windows 10’un geride kaldığını söyleyen, çığır açan bir firmadır. Ancak Temmuz ayında, işletim sistemi %0,87 oranında büyüyerek toplam pazar payına %36,58 ulaşmıştır. Eski işletim sistemi kullanıcılarının %0.51’ini geçirmesine rağmen, Windows 7’nin %41.23’ünde bu durum hala devam ediyor, dolayısıyla boşluk kesinlikle kapanıyor.

StatCounter’ın Windows 10, Temmuz ayında % 5.2’ye çıkarak %0.5’e varan oranlarda katı bir getiri elde etmesini sağladı. Windows 7 diğer yöne gitti, %0.57 düşerek %39.06’ya düştü. Dolayısıyla, bu analitik firması ile birlikte, Windows 10’un eski işletim sistemi üzerinde daha büyük bir öncüsü vardır, ikincisi Netmarketshare’ye göre eskiden daha fazladır.

Sürekli ilerleme

Hangisini tercih ederseniz, bu şirketlerin ikisi de Windows 10’un hala istikrarlı bir kazanç sağladığını gösteriyor ve bu, en son işletim sistemini çalıştıran yeni PC’ler satıldıkça devam etmesi muhtemel bir tablo.

Ayrıca, Microsoft, daha cazip hale getirebilir Windows 10’a daha fazla özellik eklemeye devam ediyor. Örneğin, bir Android akıllı telefon kullanan kullanıcılar, yeni Windows 10 uygulaması tarafından (yeni girilen testler), el cihazını ve PC’yi birbirine daha yakın bir şekilde birbirine bağlayarak, masaüstünde doğrudan fotoğrafa erişebilmeniz gibi hileler çekerek, Windows 10’u kolaylıkla telefonunuza bağlanmanıza yardımcı oluyor. Ve diğer birçok güzel şey.

Hem iş hem oyun açısından da Windows 10 öne geçiyor. Çünkü, yeni çıkan oyunların hepsi Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10’u kolaylıkla destekliyor. Ancak 2019 yılında çıkacak uygulamalar ve oyunlar için artık Windows 7 devre dışı kalabilir. Bu yüzden en kısa zamanda Windows veya Mac OS sisteminizi yükseltmeniz tavsiye ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?