Web Tasarım Projeleri ile Odak Noktası Olun

web tasarım

Web tasarım firmaların ya da markaların dijital dünyada etkili bir şekilde yer almasını sağlayan bir yatırımdır.

İnternet ortamında güvenilir ve etkili bir varlığınızın olması için doğru içeriklere sahip, hedef kitlenizin istediğini veren bir web tasarım projesi ihtiyacınız vardır. Bu noktada hedef kitle analizi yapabilen ve bu analizler doğrultusunda tasarım oluşturabilen uzman kişilerle çalışmanız önem taşır.

Hedef Kitle Ne İstediğini Bilir

Bilgisayar satın almak isteyen bir insana meyve sıkacağı satabilirsiniz ama bunun için kişinin bu ihtiyacının ortaya çıkmasını beklemeniz gerekir. Bu noktada yapılması gereken firmaların arzları ile bu arza doğru talebi olanların bir araya gelmesini sağlamaktır. Dijital dünyada insanlara ulaşmanın en temel yolu onların düşüncelerini bilmektir. Telefon satın almak isteyen bir insan mutlaka satın alma öncesinde araştırmasını internet üzerinden gerçekleştirecektir. Bu aramalarda hangi anahtar kelimeleri kullanacağını bilmek. Arama motorlarından anahtar kelime taraması yapmak ve web sitesini bu bilgilere göre şekillendirmek önemlidir. Öncelikle hedefe odaklı çalışmalar yaparak web sitesinden aldığınız verimi ölçmeli sonrasında ise daha genele hitap eden çalışmalar ile pazar payınızı büyütmelisiniz. Kullanıcıların sorularına cevap veren içeriklerle desteklenmiş bir web sitesi ziyaretçilerin tekrar uğrayacağı ve güven duyacağı bir platform haline gelir.

Dikkat Çekici Olun

Doğru web tasarım dinamikleriyle web sitenizin dikkat çekici olması önemlidir. İnternet dünyasında kişilerin yönlendirmeye ihtiyacı vardır. Ancak yönlendirme hissi kendini ne kadar belli ederse kullanıcı kaybı o kadar çok olur. Bir e-ticaret sistemini ele aldığımızda kullanıcıyı sürekli bir şeyler satın almaya zorlayan pop-up uygulamaları kullanan bir sitenin son kullanıcı gözünde pek şansı olmayacaktır. Bu site kullanıcının sitede yaptığı arama sonuçlarına göre öne çıkarılan ürünleri değiştirerek gösterdiğinde kullanıcı bu durumdan rahatsızlık hissetmeyecektir. Bir yönlendirme yaparken ya da bir noktaya dikkat çekmek isterken mutlaka doğal olmanın bir yolunu bulmak gerekir. Aksi takdirde kullanıcı sadakatini kazanmak mümkün olmayacaktır. Ayrıca site içerisine yerleştirilen doğru yönlendirme metinleriyle ziyaretçilere mevcut kampanyalardan haber vermek de etkileyici bir yöntemdir. Örneğin ücretsiz kargo hizmeti sunan bir firmanın sepette 20 TL’lik ürün alımı yaparsanız kargo ücretsiz gibi bir ibare göstermesi kullanıcıların kampanyadan haberdar olmasından etkili olurken satış rakamlarına etki eden bir yöntemdir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?