Web Tasarım ile Dönüşümlerinizi Arttırın

web tasarim 1 e1482337341109

İyi bir web tasarım çalışması internet trafiğinizin yüksek geri dönüşler ile desteklenmesini ve sitenizin ön plana çıkmasını kolaylaştırır.

Sadece reklam ağlarında ilk sıralarda yer almaktansa hedef kitlenin arama yaptığı kelimelerde üst sıralarda yer almak bir web sitesi için oldukça önemlidir. Milyonlarca web sitesi ve binlerce rakip sitenin arasında yükselmenin en doğal yöntemi de web site geri dönüşlerinin yüksek olmasıdır. Hedef kitlenin sitede zaman geçirmesi, sayfalar arasında dolaşması ve siteden hemen çıkmaması gibi sayısal verilen arama motorları tarafından incelenmektedir. Sayıların gücü ile üst sıralara taşınan web sitelerinin getirileri de yüksektir.

Yönlendiren Menü Tasarımları

Web tasarım projelerinde hedef her zaman potansiyel kitlenin ilgisinin üst düzeyde çekebilmektir. Ziyaretçilerin sitenin tüm menülerine kolayca ulaşabilmesi ve hareketlerinin her zaman satın alma, sitede kalma gibi artı değer katacak adımlara yönlendirilmesi büyük önem taşır. Bunu sağlayabilmenin en temelinde ise doğru bir web tasarım projesi yatmaktadır. Sitenin karmaşık olmasının zengin görünüm ile alakası yoktur. Olabildiğince kolay ve ulaşılabilir olan menüler çok daha verimli olacaktır.

Sitenin odağında olan her eylemin öne çıkarılan butonlar ile desteklenmesi gerekir. Bu butonlara “Call to Action” adı verilirken, kişilerin hedefe daha kolay ulaşmasını sağlanır. Satın al, ilginizi çekebilir, sıradaki haber, benzer içerikler gibi isimler ile öne çıkarılan eylemler sayesinde kullanıcıların site içerisinde etkinliği artar. Renk ve font olarak kullanıcının gözünü yormamak yönlendiren menü tasarımlarının daha etkili bir şekilde çalışmasını sağlar.

Tüm Ekranı Kullanın

Yeni web tasarım trendleri arasında ön plana çıkan uygulamalardan birisi de ekranın efektif olarak kullanılmasıdır. Bu kullanımda hem tam ekran görseller hem de karşılaştırmalı ekran kullanımları ön plana çıkmaktadır. Web site ziyaretçilerinin dikkatini çekmek “siteden hemen çıkış oranı” ile ilgili ciddi bir düşüş yakalamayı sağlar. Bu durum da dönüşüm oranlarının olumlu yönde etkilenmesine sebep olur. Tam ekran kullanımında ziyaretçilerin ilgisini çekecek sıra dışı ve pozitif görseller kullanılmalıdır. Sitede kullanıcıların dikkatini çekecek karşılaştırmalı bir tasarım kullanmak, parlak ve canlı renklerle tasarımı daha ilgi çekici bir hale getirmek dönüşüm oranlarını arttıracaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?