Web Sitesini kim yapar?

web sitesi yazilimlarini kimler yapar

Web Sitesini kim yapar?

Peki, kendi işinin reklamını yapmaya, bilgiye kısa yoldan ulaşmaya yardımcı olan web sitelerini kim yapıyor? Web sitesi yazılımlarını kendi merakıyla öğrenen veya eğitimini almış ve web sitesi tasarlayabilen kişiye Web Yazılım Uzmanları yâda Webmaster denmektedir. topical ivermectin for head lice dosing Kelime anlamı olarak Türkçe’ye ağ yöneticisi ya da ağ uzmanı olarak çevrilebilir. Webmaster bir sitenin oluşturulması, geliştirilmesi ve sorunlarının çözümünde etkili olan kişidir. Webmaster olmak için bir üniversite okumak zorunlu değildir ancak büyük şirketlerde yazılım uzmanı, web sitesi uzmanı olarak çalışmak isterseniz üniversitelerin ilgili bölümlerini okumanız gerekmektedir. Kişi kendi merakı ve becerisiyle de internet üzerinden kendini geliştirebilir ve web sitesi kurma çalışmalarına başlayabilir. Bu şekilde maddi kazanç elde etmeden gönüllü bir şekilde bu işi yapan ve maddi kazanç gütmeyen kişilere de Web servant denir.

Web Sitesi Nedir?

Web siteleri ilk kez 1991 yılında geliştirilmeye başlamıştır. 1993 yılı nisan ayında CERN(Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) tarafından www ön eki ile internet kullanıcılarının da erişebileceği hale getirilmiştir.

Web sitesi internet üzerinden metin, görsel, animasyon şeklinde ziyaretçilerine bilgi ve hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan bir dokümanlar topluluğudur. brazil ivermectin Bir web sitesine HTTP ve HTTPS bileşenlerinden oluşan www(World Wide Web) ve com ile erişim sağlanır. ivexterm medicamento

Web Sitesi Ne İşe Yarar

Web sitelerinin esas amacı bilgi vermektir. Bilgiye dair her şeyi kısa sürede web sitesinin sunduğu imkânlarla öğrenebilirsiniz. Web sitesinin sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Web sitesi aracılığıyla gündemi takip edebilir, almak istediğiniz araba fiyatlarını öğrenebilir, Dünya’da hiç görmediğiniz yerlerin olduğunu öğrenebilir, bir konu hakkında bilgi alabilir ya da görüş belirtebilirsiniz.
  • Teknoloji ve bilişim çağının getirdiklerinden biriside e-ticaret olmuştur. Artık ürün satışları internetten web sitesi aracılığıyla yapılabilmekte ve daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Web sitesiyle şirketiniz hakkında bilgi verebilir, ürün tanıtımı yapabilir ve bu şekilde birçok masraftan kurtulabilirsiniz. Web sitesiyle reklam ve duyuru, yapabildiğiniz için broşür, tabela, radyo televizyon reklamları, el ilanları gibi masraflardan kurtulabilirsiniz.

Not : Web sitesi yaptırmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?