Web Sitesi Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Site Birbu

Web Sitesi Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1.Strateji

İlk adım, insanların çoğu zaman site kurarken yaptıkları en büyük hatalardan biridir. İnsanların karşılaştığı temel bir sorun, başlangıçta ne istediklerini bilmedikleri. Bir web sitesine ihtiyaçları olduğunu biliyorlar ve web sitesinin hangi amaçla sunulması gerektiği konusunda muğlak bir fikirleri var. Ancak, kendileri ve işleriyle ilgili dünyaya neyi göstermek istediklerini gerçekleştirme zamanını gerçekten şaşkın kalıyorlar.Tüm bunların amacı, başarılı bir web sitesi oluşturmaktır. Bunu yapmak için kim olduğunuzu, tutku duyduğunuz şeyleri ve işinizin temel değerlerini düşünmek için biraz zaman ayırmanız gerekecektir.

2.Ziyaretçi Kalabalığı&SEO

İşletmenizin veya web sitenizin temel alması gereken temel değerleri oluşturduktan ve siteyi ziyaret eden kullanıcılara hangi iletiyi göndermek istediğinizi biliyorsanız, sitenizin neleri içermesi gerektiğini düşünmeye başlayabilirsiniz. Şimdi, insanların sitenize giriş yaparken ne tür bir yolculuğa çıktığınızı düşünmeye başlama zamanıdır. İlk ve en önemlisi, ana sayfanıza geldiğinde ziyaretçinin ilk izleniminin ne olacağını düşünmek istersiniz. Sonuçta, ilk izlenimler her şeydir, değil mi? Bu nedenle, web sitenizi planlarken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli ayrıntılardan biridir. Çünkü, ziyaretçiler bazen 1-2 yazı hatasını gördükte veya sitenin basit görünümünden hoşlanmaz. Onun için sitenizi 1 güne kurmanız tavsiye edilmez veya kendiniz kuramıyorsanız o zaman site hazırlayıcı profesyonel şirketler vardır. Belirli bir ücret hakkında size maksimum performansı ve Seo hizmetlerinizi en öne çekecektir.

3.WireFrames

Yapacağınız bir sonraki adım sitenizi wireframes ile oluşturmaya başlamaktır. İnsanlar genellikle bu eylemde sorun yaşıyorlar, ancak bunun sorunun çözümü sitenizi kendiniz yapacaksanız o zaman site görünümünü basit tutmaktır. Web sitenizdeki her sayfanın bir hedefi olmalıdır. Bu, kullanıcı veya ziyaretçinin siteyi gezerken kafasının karışmasını engeller. Şaşkın bir tüketicinin satın almadığını hatırlayın, böylece her sayfanın ayarlanması gerekir, böylece kullanıcı ihtiyaç duydukları şeyi bulabilir ve ürün veya hizmetinizi satın almak için hareket etmelerini kolaylaştırabilir. Arama Motoru, sitenizin gezinmesini nasıl iyileştireceği konusunda harika bir makale sunar. Eğer sitenizde hedefi olmayan bir sayfa olursa, ziyaretçiler sitenizin kötü olduğunu yargılamakta haklı bulunuyorlar.

4.İçerik

Web sitenizi oluştururken sağladığınız içerik, sitenize yalnızca daha fazla kullanıcı getirmeyecek, aynı zamanda daha uzun süre en üst sıralarda yer almasına ve markanızla daha fazla etkileşime girmesine neden olacaktır. Bu, kullanıcıların Google gibi arama motorlarında sitenizi daha üst sıralara yani araştırdığınız bir konuyu en üst sırada sizin web sitenize yönlendirecektir. Ayrıca, yazdığınız içerikler size gelirde elde etmenize yarayacaktır.

5.Tasarım

Tasarım, web sitesi stratejinizin önemli bir parçasıdır, ancak insanlar bu konuya daha fazla önem verir ve diğer önemli alanlarda yeterli kadar önem verilse de en çok göze çarpan tabi ki, site tasarımı oluyor. Bir çok durumda, insanlar web sitesi tasarımlarının onları geri tutan bir şey olmasına izin veriyor. Web sitesi tasarımı aslında oldukça basittir. İnsanlar görsel olarak çekici olan şeylere içgüdüsel olarak çekilir. Kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesini ve mümkün olduğunca uzun süre orada kalmasını sağlayacak bir tasarım seçmek gerekiyor.
Web sitenizin daha iyi görünmesi için bu işi profesyonel bir ekibe yaptırmak daha güzel olur.

6.Hata&Açık Testleri

Web sitenizi ve işlevselliğini test etmek için biraz zaman ayırın. İlk trafik akışını göndermeden önce, müşterilerinizin sitenizde gezinmeye çalışırken hangi sorunları yaşayacağını ilk elden bilmek isteyeceksiniz. Ziyaretcileriniz bilgilerinin çalınması zamanı artık siteniz veya markanız bir daha üste çıkamayacaktır. Bunun için bu işin üzerine daha fazla düşmek gerekiyor.
Kötü amaçlı yazılımcılar sitenizin çökmesi için elinden gelen en güçlü trafik göndermeleri(DDOS) atmaya başlarlar.Bu zaman web siteniz yavaşlamaya başlar ve her hangi bir kullanıcının yardıma ihtiyaç duyduğu zaman siteye ulaşamayacaktır ve kendini kandırılmış hissiyatı oyanacaktır.Web Sitesi Hata Ayıklayıcı

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?