Web Sitenizde Farklılık

maxresdefault

Web Sitenizde Farklılık

Web sitenizde yapacağınız güncelleme ve tasarım değişiklikleri ile var olan müşterilerinizi koruyabilir ve yenilerini ekleyebilirsiniz. Bu farklılıklar işletmeniz açısından maliyetli fakat en çok fayda sağlayan durumdur. Arama motorlarında ki konumunuz sizin tercih sebebiniz olacaktır. Arama motorunda web sitenize giriş yapan ziyaretçiler sizin daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz projelerinizi inceleme fırsatı bulacaktır. Burada dikkat ilgi odağındadır. O anda ilgisini çeken web sitesi ile ihtiyaçlarını karşılamakta gecikmeyecektir. Web siteniz siz ile işletme arasında köprü vazifesindedir. Bu yüzden belli aralıklarla site güncellenmeli ve gündemin nabzı düşünülerek tasarım değişikliği yapılmalıdır.

Web Sitesi Güncellemek

Web sitelerinin güncellenmesi demek eski site üzerinde iyileştirme çalışmalarında bulunulması gerekir. Bu iyileştirmeler farklı alanlarda olabilmektedir. Burada web sitenizin güncellenmesiyle birlikte web sitesinin her an zaman güncel tutulması gerekmektedir. Web sitesinin güncel olması web sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler ve arama motorları açısından oldukça önemlidir. Burada yapılan güncellemeler sayesinde kullanıcılar arama motorundan web sitenize kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Ayrıca web sitelerindeki güncellemeler ile birlikte;

  • Sitede bulunan ürünlerini ve hizmetlerinizi düzenleme imkanınız bulunmaktadır.
  • İşletmeye ait güncel haberleri görebilirsiniz.
  • Seminer ve fuar gibi aktivitelerinizdeki görüntülerden albüm oluşturabilirsiniz.
  • Oluşturulan kampanyaları paylaşabilirsiniz.

3 çeşit güncelleme gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar;

  • Tasarım Güncellemeleri
  • İçerik Güncellemeleri
  • Program Güncellemeleri

Tasarım Değiştirmek

Web sitenizde ziyaretçi sayınız düşüyorsa, ihtiyaçlarınıza geç yanıt geliyorsa, müşterileriniz sizi geç buluyor ve ürünlerinizin inceleme oranı düşüyorsa bu durumda web sitenizin tasarımı değiştirerek işe başlamasınız. Dikkat çeken ve merak uyandıran web sitesi ile daha iyi konumlara ulaşabilirsiniz. Web sitenizin mevcut şablonunu yani tasarımı değiştirerek ziyaretçileri dikkatini çekebilir ve sitenizi daha popüler hale getirebilirsiniz. Daha fazla ziyaret edilen bir web sitesi konumuna gelerek müşteri sayınızı arttırarak arama motorlarında zirveye çıkabilirsiniz. Tasarım değişikliğinizin ardından mutlaka Google arama sonuçlarından nasıl göründüğünüzü inceleyin duruma göre ekleme ve çıkarma yaparak en iyi konuma getirebilirsiniz. Ayrıca şunu da eklemek gerekir ki önceki siteniz ile yeni oluşturduğunuz sitenizin Google Search Consele ve Google Analytics ile uyumlu çalışıp çalışmadığından emin olmanız gerekmektedir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?