Web Site Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Web Site Tasarımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Haberleşmenin, iletişimin, eğlencenin odak noktası günümüzde Web. Web’in kullanıcılara hitap etmesi önemlidir. Gerek içeriği gerek tasarımı sitenin kullanıcılara nasıl hitap edeceğini şekillendirir. Görsel olarak kullanıcıya hitap etmek tabiki tasarımdan geçer.

Web Tasarımı Nedir?

Birbu Reklam Ajansı gibi özgün içeriğe ve kurumsal tasarıma ihityacımız vardır. Sitemizin belli bir dinamiğe sahip olması gerekir. Bu dinamiğin temeli yazılım ile oluşturulur. Sitenizin ihtiyacınızı karşılayacak, kolay erişim ve bug bırakmayacak derecede kaliteli kod yazabileceğimiz bir dile ihtiyacımız var. Piyasada birçok dil mevcuttur. Bunlar içinde ufak bir araştırmayla karar vermek mümkündür. Tabiki tasarımın tek yapı taşı yazılım değildir. Sitenin görüntüsü oldukça önemlidir. Sitenin görüntüsü içeriğe odaklanmayı, site üzerinde vakit geçirmeyi etkileyen bir unsurdur. Sitenizin sade ve kurumsal bir tasarıma sahip olması olumlu bir izlenimin ilk anahtarıdır. Web sitesinin tasarımı oluşturmanın bir çok yolu vardır.

Her sektöre uygun çalışmaları yapabilen, tecrübeli web site tasarım hizmeti verenler SadeceON’da sizleri bekliyor. Uygun profesyonel web sitesi fiyatları ile Sadeceon linkinden kuaför, nakliyat, inşaat, hukuk bürosu, sigortacılık gibi kurumsal ya da kişisel sitelerinizi rahatlıkla SadeceON’da yaptırabilirsiniz. Siz de hemen SadeceON’a gelin ve 10 liradan başlayan fiyatlarla güvenli alışveriş yapma fırsatını kaçırmayın!

Web Tasarımı

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle site üzerindeki renk uyumu, dinamizm, kurumsallık sitenin olumlu izleniminde önemlidir. Sitenizin görsel kısmını tasarlamanın birçok yolu vardır. Bu yollardan en basit olanı internet üzerinde indirilmeye sunulmuş bir temayı kullanmaktır. Bu özgün olmayabilir. Diğer bir yol ise çeşitli programlarla sıfırdan siteyi tasarlamaktır. Örneğin Adobe Photoshop programı ile biraz eliniz yatkınsa harika bir şablon ortaya çıkartabilirsiniz. Veya Adobe’un diğer bir programı olan Dreamweaver kullanılarak hem kodlama kolaylaştırılır hem de tasarımı kolay hale getiriyor. Adobe programları genel olarak web tasarım aşamasında bize oldukça yardımcı oluyor.Web Tasarım mı? Kodlama mı? Önemli

Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle tasarımın sade ve kurumsal olması, renk uyumunun yakalanmış olması ve de dinamik bir yapıya sahip olması önemlidir. Sitede tasarımdan sonraki aşama uyumlu olarak kodlamaktır. JQuery gibi basit kodlarla sitenize animasyon ve dinamik eklentiler yazabilirsiniz.  Bunu siteniz üzerinde doğru miktarda kullanarak tasarımın çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Bir web sitesi tasarlarken önemli olan bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar siteyi çekici ve kurumsal kılar. Doğru tasarımı yapmak, doğru dille pogramlamak ortaya harika bir site çıkartmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden site tasarımınıza önem vermeniz oldukça önemli bir durum oluyor..

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?