Web Push ile Kullanıcılarınıza Bildirim Gönderin!

Web Push ile Kullanıcılarınıza Bildirim Gönderin!

Siteniz için ziyaretçiler oldukça önemlidir. Ziyaretçileriniz ve yorumları sayesinde üst sıralara çıkabilir ve daha çok ziyaretçi alabilirsiniz. Bunun yanında ziyaretçilerinizi memnun etmek oldukça önemlidir. İçerikleriniz ziyaretçi kitlenizi belirler. Hangi kitleye nasıl hitap edeceğiniz ise içeriğinizi şekillendirir. Peki oluşturduğunuz içerikten ziyaretçileriniz anında haberdar olsa bunun size bir artısı olur mu?

İçerikten anında haberdar olmak birçok kullanıcıyı memnun edecek bir konudur. Bu sayede örneğin bir e-ticaret siteniz varsa yeni bir ürün eklendiğine dair bildirimi almak kullanıcıları memnun edecek bir durumdur. Ya da bir haber sitesine sahipseniz yeni bir haber eklendiğine dair bilgi almak kullanıcıların daha hızlı bilgilenmesini sağlayacaktır. Peki bu durum ne ile mümküm olabilir? Web Push dediğimiz servis sayesinde ziyaretçileri bilgilendirmek mümkündür. Web Push ile sitenize girenlere bildirim gönderin.

Web Push Notification İle Bildirimler

Web Push, sitenizdeki içerikler hakkında ziyaretçilerinize bildirim göndermenizi sağlar. Bunun için öncelikle kullanıcının bu durumu kabul etmesi gerekir. كيفية لعب بينجو Kullanıcılar sitenizden bildirim almayı kabul ettikten sonra hesabı üzerinden internet erişimine sahip olduğu zaman küçük pencelerede rahatsız etmeyecek şekilde bildirim alırlar. Web Push için farklı platformlar mevcuttur. موقع البوكر Bu platformlara kayıt olup site adınızı ve adresinizi girmeniz gerekmektedir. Kaydolduktan sonra sistem size birkaç satır kod veriyor. Bu kodu alıp sitenize eklemeniz gerekir. Bu aşamadan sonra bildirim şablonunuzu oluşturabilirsiniz. Bildirim başlığı gibi konuları bu aşamada şekillendirebilirsiniz. Bu şablonları şekillendirdikten sonra kaydedip işlemi bitirebilirsiniz. Sonrasında sitenize giren kullanıcılara bildirim konusunda tercih kısmı gelir. Dileyen kullanıcılar kabul edip bildirim alabilirler. Dileyen kullanıcılar da reddedip bildirim almayı aktifleştirmeyebilirler. Web Push, bilgisayar üzerinde ve mobil üzerinde farklı platform ve tarayıcılarda kullanılabilir.  Bu yüzden tercih edilmesi kolay ve az zahmetlidir. Android ve IOS platformları için farklı işlem dizinleri olsa da yine de temel mantığı aynıdır. Kodladığınız sitenize PHP ile birkaç satır kod yazarak Web Push ekleyebilirsiniz. Bunun için ileri seviye kod bilgisine ihtiyaç yoktur. Ya da bildirim alma sistemi olan OneSignal gibi sistemler de kullanılabilir.Web Push

OneSignal Nasıl Kullanılır?

OneSignal en çok bilinen bildirim sistemidir. Birçok platformla uyumludur ve kullanımı oldukça kolaydır. لعب قمار Bunun için OneSignal’in kurumsal sitesinden kaydolmanız gerekir. Site adresiniz site adınız gibi gerekli bilgileri girdikten sonra şablon oluşturup kaydedersiniz sonrasında bildirimleriniz kullanıma hazırdır.

Gerek haber sitelerinde yeni bir haberden, gerek e-ticaret sitesinde yeni eklenen üründen veya indirimden anında haberdar olmak için Web Push gereklidir. Bu sayede bildirim sistemini karşılayan sitelerden kabul ettiğiniz takdirde küçük pencerelerde bildirim alabilirsiniz. İçeriğinizden kullanıcıları anında haberdar etmek ziyaretçileri kazanmak adına oldukça önemli bir konudurç Bir web sitesine sahipseniz ve o web sitesi için her türlü iyileştirmeye açık olmanız gerekir. Bunlardan birisi de oldukça sık kullanılan Web Push’tur.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?