Visa kartın var mı? Sonra bu okumak gerekir

Visa kartın var mı? Sonra bu okumak gerekir

Visa

Yeni araştırmalar Visa kartı (kredi kartı veya banka) sadece doğru ayrıntılarını tahmin içerir ve kartın ödeme güvenlik sisteminde iki ana açıklarını kullanan bir yöntemle korkutucu kolayca yaklaşık altı saniyede düz kırık olabilir göstermiştir.

İngiltere’de Newcastle Üniversitesi’nde Güvenlik uzmanları, onlar teorize, bir ay önce oldu büyük Tesco Bank dolandırıcılık kullanılan olabilirdi ‘dağıtılmış tahmin saldırısı’ kullanarak ayrıntıları elde Vize sistemi kusurları bulundu ve yaklaşık 40.000 müşteriye etkilemiştir .

Peki bu nasıl çalışır? Temelde, iki Anılan önemli zayıflıkların ilk Vizesi için online ödeme sistemi saldırganların web sitelerinin çok sayıda genelinde her sitede kendi 10 ila 20 tahmin kullanabilirsiniz, yani birden fazla siteler arasında spam gönderilen ödeme sezimleyebilmek olmadığı gerçektir ‘sınırsız’ kart veri alanları da tahmin için etkili bir izin verir.

Her kart alan daha sonra bulmacanın sonraki parça elde etmek için de kullanılabilir. Saldırganlar genellikle zaten kartı numarası ile başlamak olsa da, ve, onlar bile tam ihtiyacım yok CVV de dahil olmak üzere diğer ayrıntıları çatlamak için bu yöntemi kullanın numara.

Ali anlatıyor: “Daha ilk altı haneden daha tüm diğer hiçbir ayrıntıları ile başlayan – Size banka ve kart tipi anlatmak ve böylece tek bir sağlayıcıdan her bir kart için aynıdır – bir hacker bilgilerin üç temel parçalarını elde edebilirsiniz kadar az altı saniye içinde bir online satın alma yapmak. ”

Gerçekten de endişe verici umudu ve kart verilerinin bazı parçaları tahmin etmek neredeyse trivially kolay – son kullanma tarihi sadece, örneğin yaklaşık 60 girişimleri alır ve hatta CVV Güvenlik kodu (üç haneli numara) daha az bin girişimleri, aldığı kolayca bin web siteleri yayılmış olabilir ve bir sonuç geri birkaç saniye içinde doğrulanmış gelecektir.

Savunmasız değildir MasterCard

Asıl sorun, daha sonra, sürece farklı sitelerde bir yük yayılmış konum olarak kart ayrıntıları etkili sınırsız tahminlerde izin basitçe budur. MasterCard ise, diğer taraftan, farklı yerlerde 10 deneme altında bu dağınık tahminler üzerine aldı – Vize ağ düşer nerede birden şöyle girişimleri başarısız pick up değil çünkü, bu.

Vize böyle ‘Verified by Visa’ dolandırıcılık girişimleri önlemek gibi birden fazla sahtekarlık önleme katmanları ve tedbirler olduğunu Guardian söyledi, ancak açıkça burada ele alınması gereken bir sorun, var. Hangi online perakendeci bu kullanır, ama ne yazık ki çoğunluk yoksa gayet iyi.

Araştırmacılar büyük online perakendecilerin 400 neredeyse kullanarak kartları çatlama test çalışır yürütmek için, kendi Visa kartları ile birlikte, yazılım araçları, bir bot ve otomatik komut kullanılır. Bu sitelerin sadece% 12’si Verified by Visa ve bu nedenle yararlanıldığı dirençli olduğunu kanıtladı kullandı.

Vize Guardian söyledi: “Biz işlemlerin risk bilinçli kararlar için gerekli verileri ihraççılar sağlar. Tüccar ve ihraççılar kaba kuvvet girişimlerini önlemek için atabileceğiniz adımlar vardır. Şirket için bir sözcüsü perakendeciler için bu düzeni kullanmak için başarısız neredeler, işlemleri belirtti edilir dolandırıcılık riskini varsayarak.

Dr. Martin Emms, kağıt üzerinde yazarlarından, herkes herhangi bir şüpheli etkinlik nedeniyle düzenli olarak kartı ekstresi kontrol etmelisiniz olduğu görülmektedir ve şunları söyledi. “Hepimiz kendimizi kesmek kurbanı bulmak yoksa etkisini en aza indirmek için basit adımlar atabilirsiniz. Örneğin, çevrimiçi ödemeler için sadece bir kart kullanın ve mümkün olduğunca düşük o hesapta harcama limiti tutun. Bir banka kartı varsa o zaman minimumda hazır para tutmak ve bunu ihtiyaç olarak para üzerinden aktarmak. “

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?