Viral Pazarlama ile Etkinizi Arttırın

viral pazarlama

Pazarlama yöntemleri arasında en zor yöntemler arasında yer alan viral pazarlama hem etkisi hem de gerçekçiliği ile diğer yöntemlerin arasından kolay bir şekilde sıyrılmaktadır.

Viral pazarlamanın adı viral yayılımdan gelmektedir. how to use ivermectin powder for rabbits İnsanların ağızdan ağıza konuşmalarını sağlayarak yayılma sağlamak viral yolla bulaşan hastalıklarla aynı yöntemi izlemek olarak benzetilebilir. Ağızdan ağıza yayılan her şey çok değerli ve geçerlidir. Yayılan içeriğin ne olduğu her zaman önem taşısa da viral pazarlama oldukça zor bir yöntemdir. ivermectin for coronavirus dosage Bunun temelinde ise insanları ikna etmenin zorluğu yatar. İnsanlar deneyimledikleri kötü şeyleri her yerde yüksek sesle anlatırken tam tersini genelde yapmazlar. Çünkü almak istedikleri hizmet ya da ürünün kaliteli olması normaldir. Normal olan değil anormal olan durumların haber olduğu için iyi ve etkili bir şekilde anormal bir kurgu yaratıp pazarlamak oldukça zordur.

Web Sitelerinde Viral Pazarlama

Web sitesi üzerinden viral pazarlama yöntemleri genellikle anormal bir durum yaratmaktan çok ziyaretçileri yönlendirme odaklıdır. Bu yönledirmeler doğru bir şekilde yapıldığında viral etkiler yaratmak mümkündür. Web sitesi üzerinden yayılan süreç öncelikle sitede doğru bir yönlendirme olması ile başlar. Arkadaşlarına öner veya arkadaşlarını davet et gibi eylemler farklı kampanyalar ile motive edilebilir. Genellikle davet sonrasında kupon ya da indirim kazanma, davet edilen kişinin ilk alışverişinde bonus kazanma gibi ödüller ile virallik arttırılabilir. İlk adımı gerçekleştiren müşteriler bir ya da birden fazla kişiye siteniz ile ilgili bir mail ulaşmasını sağlayacaktır. ivermectin on maggots Bu noktada önemli olan müşterilerinizin öneri yaparken sizin işinizle ilgilencek kişileri seçmeleridir. Genellikle öneride bulunulan kişi sizin hedef kitlenizdir. Satın alma, önerme sürecinden sonra siteniz artık sohbet ortamlarında konuşulacaktır. Bana senden bir mail geldi nedir bu? sorusu gibi sorular bu süreçte insanlar arasında sorulan sorular arasındadır. Bu sorunun cevabı da mevcut ortamda web sitesinin konuşulması ile verileceğinden dolayı siteler üzerinden elde edilen virallik uzun soluklu, dolaylı ve farklı platformlarda işlevsel olabilmektedir. Doğru yönlendirmeler ve kampanyalar ile hem müşteri sadakati sağlamak hem de yeni kitlelere nokta atışı ulaşmak mümkün olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?