ücretsiz resim editörü GIMP indirin ve animasyonlu GIF olarak hayata fotoğraflarınızı getirmek

ücretsiz resim editörü GIMP indirin ve animasyonlu GIF olarak hayata fotoğraflarınızı getirmek

 

Ücretsiz fotoğraf editörü GIMP inanılmaz geliştiriciler kendi topluluğu tarafından oluşturulan eklentileri çok yönlü sayesinde. Bu uzantıların onlarca programın kendisi dahil, bu yüzden ayrı bir şey indirmek için gerek yoktur.

IWarp’i seçtim eklentisi size çok Photoshop’un Sıvılaştır aracı gibi, hala fotoğraf deforme sağlar. Sıvılaştır aksine, IWarp’i seçtim ayrıca eğlenceli etkisi, onun çarpık ve yamulmamış devletler arasında fotoğraf vardiya bir animasyon seçeneği içerir. Bu portre fotoğrafları için özellikle iyi ve çevrimiçi paylaşmaya hazır GIF formatında sonuçlanan animasyonlar, kaydedebilirsiniz.

IWRAP

GIMP için IWarp’i seçtim fotoğraflarınızı çözgü ve büküm için size pek çok seçenek sunar

GIMP görüntüyü açın ve sosyal medya paylaşım için uygun bir boyuta küçültmek için Ölçek aracını kullanın. Şimdi ‘Filtreler> Distort> IWarp’i seçtim’ tıklayın ve altı seçenekleri ile birlikte, fotoğrafın bir önizleme ile sunulan olacak:

  • Eğer tıklayın yönde ve sürükleyin görüntünün bir bölümünü vardiya Taşı,
  • Eğer uyguladığınız çarpıklıkları tersine, hangi kaldır
  • Eğer tıklama bölgesi genişler ki, büyümek
  • Eğer içeriye doğru tıkladığınız alanı pinches, hangi küçültmek
  • boya ile bir fırça dönen gibi bir etki yaratarak, sırasıyla saat yönünün tersine görüntü saat yönünde ve büküm CW ve CCW, girdap

Bu etkiler tıklayıp önizleme penceresinde sürükleyerek uygulanır. Orada hiçbir zoom seçeneği, ama Deform Radius size bozuk olan alanın boyutunu seçmenizi sağlar ve Deform Tutar etkisinin gücünü değiştirir.

 

sonsuz bir döngü içinde geri, sonra animasyon öne oynamak için Ping Pong ayarını seçin

Canlandırma

Fotoğraf yeterince aptal görünüyor sonra ‘canlandırın’ sekmesini tıklayın. Muhtemelen sonsuz bir döngüye sonra geriye animasyon ileriye oynayan Ping Pong, seçmek isteyeceksiniz. kare sayısı yumuşak animasyona sebep olur artırılması değil, aynı zamanda dosya boyutunu artırır ve Ping Pong seçeneğini seçerek belirttiğiniz kare sayısını iki katına çıkacak.

FPS

Bitirdikten sonra, ‘Tamam’ ı tıklatın ve GIMP animasyonda her kare için yeni bir katman oluşturur. nasıl göründüğünü görmek için,> Animasyon> Çal, ardından Play butonuna basın Filtre tıklayın. animasyon hızını değiştirmek için oynatıcının altındaki FPS ayarını kullanın.

Şimdi ‘GIF için optimize> Filtre> Animasyon’ Oynatma penceresini kapatın ve tıklayın. Bu değişmez her çerçevenin parçaları belirleme ve onları keserek dosya boyutunu azaltacaktır.

optimize edilmiş animasyon yeni bir dosya olarak görünecektir. ‘Dosya> Dışa tıklayın ve’ GIF ‘seçeneğini seçin. ardından ‘animasyon gibi’ kontrol, dosya için bir hedef seçin ona bir isim vermek ve ‘Export’ tıklayın. Yine ‘Export’ tıklayın ve animasyon paylaşmaya hazır, kaydedilir.

(örneğin, metin ekleme veya ayrı ayrı kareler zamanlamasını değiştirerek) daha fazla animasyon düzenlemek isterseniz bunu GIMP veya ezGIF gibi web tabanlı bir aracı kullanmak ya yeniden açık olabilir.

Buradan indirin: GIMP

 

En iyi ücretsiz fotoğraf editörü 2016

uzmanlık düzeyi ne olursa olsun, size resimlerinizi inanılmaz görünmesi için gereken tüm araçları verecektir ücretsiz fotoğraf editörü var. Bunlar görüntüleri optimize etmek için üç favori ücretsiz araçlardır.

Daha fazla bilgi için, en iyi ücretsiz fotoğraf editörleri bizim tam kılavuzuna bakın

 

1. GIMP

 

En tam özellikli ücretsiz fotoğraf editörü etrafında, GIMP ilgili herhangi bir görev için yeterince güçlüdür.

 

2. Paint.NET

 

Değil oldukça özellikli GIMP gibi, ama Paint.NET en akıcı arayüz bir esinti düzenleme günlük fotoğraf yapar.

 

3. PhotoScape

 

Photoscape basit görünür, ancak biraz daha derin defterleri ve RAW dönüştürme, fotoğraf bölme ve birleştirme ve animasyonlu GIF oluşturma bulacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?