Twitter 1 Milyon Kullanıcının Hesabını Yasaklıyor!

Twitter 1 Milyon Kullanıcının Hesabını Yasaklıyor!

Twitter Nedir?

2006 yılında eski Google Ceo’larından biri olan Jack Dorsey bir sosyal medya platformunu oluşturdu. Bu platformun İngilizce adı “tweet” Türkçe ise “cıvıldamak” “cıvıltı” anlamına gelmektedir. ivermectin dosage lyme disease Şu anda dünya üzerinden en büyük sosyal medya platformlarından birisi. Çoklu sayda kullanıcıya sahip olması bir yandan iyi bir yandan kötü duruma sokuyor. Son dönemlerde ağır spam durumlarına düşen Twitter yöneticileri bu duruma son vermek için bir proje oluşturdular. Proje bot ve yasak anlamlı olan kullanıcıları yazılım tarafından silinmesi olacaktır. ıvermectin tablet fiyat Bu yazılım sayesinde bot ve kötü kullanıma kullanılan hesaplar ve ünlü isimlerin adına açılmış diğer gerçek olmayan hesaplar otomatik olarak kapatılacak. Çoğu zaman bu gibi durumlarda yazılım işe yaramıyor. Çünkü, dijital bir şey olduğundan dolayı gerçek hesabı da kapatabilir. Ya da tam aksine gerçek olmayan hesabı kapatmaz.

Twitter Ne Yapacak?

Twitter sistemdeki sahte ve küfürlü hesaplar hakkında ciddileşiyor. Raporlar, platformda yer alan güçlerin Mayıs ve Haziran aylarında 70 milyondan fazla hesabı askıya aldıklarını ve bunun da günde bir milyondan fazla çalıştığı ve tahliyenin hala devam etmekte olduğunu söylüyor.

Bu, Twitter’ın son eleştirilerden etkilendiğini ve daha önce hiç olmadığı kadar güçlü bir eylemde bulunduğunu Washington Post’ta rapora alındı. Olumsuz olan, tabii ki, daha düşük kullanıcı sayılarını bildirmek zorunda kalacak.

Temizleme işlemi, otomatik ve spam hesapları, yazılım tarafından çalıştırılan veya sahiplerine birkaç kuruş kazandıran bağlantılar kurmak için sizi yönlendirecek şekilde tasarlanmış bir şekilde odaklanıyor. safeguard vs ivermectin Twitter uygulamasını açtığınızda feed’de daha az önemsiz bildirimler ve kullanıcılar görmeye başlarsanız, şimdi nedenini biliyorsunuz.

Spam İle Mücadele Zamanı

Gizmodo, Twitter’ın da spam hesaplarının ilk başta kurulmasını engellemek için aşağı doğru kırıldığını bildiriyor. Bu, günümüzde oluşturulmakta olan bir günde 50.000’den fazla tehlikeli hesabı bloke ettiğini söylüyor.

Twitter’ın kendisi, hesapların yaklaşık %5’inin spam hesapları olduğunu ve hesapların %9’unun bot olduğunu söylüyor. Bunlardan bazıları elbette ki yararlı ve meşru amaçlara hizmet ediyor. Üçüncü taraf analistler, bu sayıların çok daha yüksek olabileceğini düşünüyorlar, bu da şu anda gerçekleştirilecek olan eylemin, sosyal ağın kullanıcı numaralarına gerçekten çarpacağı anlamına geliyor.

Son sayımda Twitter, en az ayda bir kez platformda oturum açan 336 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi. Spam, bot baskısının ne kadarını bu sayıları etkileyeceği görülecektir, ancak geri kalanımızın deneyimini iyileştirmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?