Tüm Cihazlara Chromecast Nasıl Kurulur?

Tüm Cihazlara Chromecast Nasıl Kurulur?

Chromecast Nedir?

Mevcut en basit ve en ucuz akış cihazlarından biri olan Google Chromecast, günlük yayıncılar için mükemmel bir seçimdir. Adanmış oyunların ve benzersiz özelliklerin tonlarıyla, aynı zamanda etrafındaki en kapsamlı platformlardan biridir.

Apple TV ve Roku gibi diğer medya yayıncılarının aksine, yüklenecek bir akış yazılımı. Yani, daha fazla ücret olmadan, Chromecast’i kurabilirsiniz.

Chromecast Nasıl Kurulur?

İlk önce Chromecast’inizi arşivden çıkarın ve HDMI bağlantı noktalarından birini kullanarak televizyonunuza bağlayın. Ardından, Chromecast adaptörünü kullanarak USB kablosunu yakındaki bir prize takın. Açık bir portunuz varsa, USB kablosunu televizyonunuzun arkasına da takabilirsiniz. Her şey düzenlendikten sonra, Chromecast’inizin üzerindeki küçük ışık otomatik olarak yanacaktır.

Ardından, TV’nizi açın ve ilgili HDMI kaynağına uygun şekilde ayarları değiştirin. Google’ın ‘Beni ayarla’ ekranını görmelisiniz.

Şimdi, kullandığınız cihaza bağlı olarak, Google Home uygulamasını Google Play Store’dan veya Apple Store’dan indirmeniz gerekebilir. Çoğu Android kullanıcısının önceden Google Home’a ​​yüklenmiş olması gerektiğini unutmayın. Alternatif olarak, Chrome PC ve Mac kullanıcıları bu yükleme işlemini tamamen atlayabilmelidir.

Akış cihazınıza Google Home’u indirdikten sonra, uygulamayı açın ve sağ üst köşedeki Cihazlar simgesine tıklayın (veya dokunun). Uygulama, konumunuza erişmek için izin alacaktır. Tamam’a tıklayın ve bir sonraki ekrana geçin. Cihazınız bulunduğunda, Google Home uygulaması otomatik olarak ayarlanmaya başlayacaktır. Bu yapıldığında, Devam’a tıklayın.

Anahtar Kodu Bulma

Artık Chromecast ağınızı adlandırmak için yeni bir sayfayla karşılaşacaksınız. Burada hem TV’nizde hem de Chromecast’i kurmak için kullanmakta olduğunuz cihazda benzersiz bir anahtar kodu görmelisiniz. Her iki sayının da eşleştiğinden emin olun. Eğer anahtar kodunuzu göremiyorsanız o zaman “Kodu Gör” butonuna dokunun. Ardından artık bağlanmış olursunuz.

Cihazlarınızı Nasıl Yansıtabilirsiniz?

Chromecast’inize yayınlamanın iki ana yolu vardır: akıllı telefonunuz ve bilgisayarınız aracılığıyla. Her ikisi de oldukça kolay olsa da, akıllı telefon rotası daha popüler bir seçenektir. Çünkü bu, küçük ekranınızı büyük ekrana getirmeye yardımcı olmak için bir bağlayıcı olarak kullanmayı mümkün kılar. Bununla birlikte, bu elektronik cihazlar her iki yolu da kapsayacaktır.

Android ve iOS’tan Chromecast’e Bağlanma

Akıllı telefonunuzdan Chromecast’de yayın yapmak için bir döküm uygulamasına ihtiyacınız olacak. Tonlarca ücretsiz seçenek olsa da, LocalCast For Chromecast’in ses veya görüntü kalitesinden dolayı sizin tercihiniz olacaktır. En iyi akış hızlarını sunduğu görülmüştür. Bunu Google Play’den veya Apple Store’dan indirebilirsiniz.

LocalCast’i indirip kurduktan sonra uygulamayı başlatın ve sağ alt köşedeki Yayınla simgesine dokunun ve döküm cihazınızı seçin.

Kurulum işleminin hem iOS hem de Android kullanıcıları için kabaca aynı olduğunu unutmayın. Ancak, Cast simgesi Apple cihazlarında farklı bir yerde bulunabilir.Chromecast

MacBook ve PC’den Chromecast Kullanın

Bir akıllı telefona yayınlamak bir üçüncü taraf uygulamasına ihtiyaç duyuyor olsa da, masaüstü veya dizüstü bilgisayar cihazınızdan yayın yapmak Google Chrome kurulu olduğu için böyle bir ön koşul gerektirmez.

Mac veya PC’nizden yayınlamak için Chrome tarayıcınızı açıp sağ üst köşedeki menü simgesini tıklamanız yeterlidir. Aşağı kaydırın ve Yayınla’yı tıklayın. Google Hangouts’u ve diğer bulut tabanlı hizmetleri etkinleştirmek için tek seferlik bir pop-up alabilirsiniz. Buna izin vermek isteyip istemediğinize karar verin (her iki şekilde de downsides yok) ve Tamam’ı tıklayın.

Şimdi yayınlamak istediğiniz yeri seçin. Doğru şekilde yüklendiğinde, sağlanan seçeneklerde cihazınızı görmelisiniz. Oradan yeni Chromecast simgesine tıklamanız yeterlidir ve gitmek için iyi olmalısınız.

Chromecast’ınızdan Daha Fazla Performans Alın

Bu uygulama ile ilgili en önemli şey, arayüzün ne kadar akıcı olduğudur. Netflix, Hulu, Spotify ve diğer harika hizmetleri anında yayınlayabilirsiniz. Bu, Amazon Prime’ın yayınlanması için doğrudan Mac veya PC’nizin Chrome tarayıcısından doğrudan geçmeniz gerektiğinden, kurulması biraz daha zorlayıcı.

Chromecast’in bir diğer dikkat çekici özelliği de akıllı telefonunuzu mobil oyun denetleyicisine dönüştürme yeteneğidir. Google, telefonunuzu temelde taşınabilir bir oyun kumandasına dönüştüren çok sayıda özel Chromecast oyunu yayınladı.

Android veya iOS cihazlarından yayın yapmak için, Hızlı Ayarlar menüsüne ilerleyip Yayınla simgesine dokunarak yerleşik döküm özelliğini kullanın. Çoğu Android telefonu ve tableti, önceden yüklenmiş olan bu özellikle birlikte gelir, ancak cihazınızda görmezseniz, Ayarlar’a giderek ve seçenekler menüsüne Yayınla simgesini ekleyerek bunu ayarlayabilirsiniz.Chromecast

Chromecast’i Bir VPN İle Kullanma

Artık Chromecast’in nasıl çalıştığını bildiğinize göre, çeşitli özellikleriyle oynamaya başlayabilirsiniz. Fark edebileceğiniz bir şey, bölgenizde bazı uygulamaların ve hizmetlerin nasıl engellenmesidir.

Neyse ki, bir VPN (Sanal Özel Ağ) kullanarak bağlantınızı eş zamanlı olarak güvenceye alırken, akış olasılıklarınızı genişletebilirsiniz. VPN, coğrafi kısıtlamaları geçmenize ve dünyanın herhangi bir yerinden içerik akışına izin verecektir. Bağlantınızı şifreleyerek ve konumunuzu anonim hale getirerek güvenli bir koruma katmanı sağlar.

Cihazları henüz yerleşik VPN işlevi sunmazken, yönlendiricinize bir VPN yükleyebilir ve evinizdeki her cihazı anında kapatabilirsiniz. Bundan da öte, bu VPN hizmeti özel yönlendirici uygulamaları sağlar, böylece kendi başınıza ayarlamaya çalışmak için zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?