Sosyal Medyanın SEO daki Gücü

Sosyal Medyanın SEO daki Gücü

Sosyal Medyanın SEO’daki Gücü

Sosyal medyanın gücü yaşama şeklimizi değiştiriyor. Son veriler, küresel nüfusun üçte birinin veya kabaca 2,8 milyar insanın aktif sosyal medya kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Sosyal medya patlaması için ana faktörlerden biri akıllı telefonların popülerliği. aktif sosyal medya kullanıcılarının yaklaşık yüzde 90’ı mobil cihazlarıyla platforma erişiyor.

Sosyal medya internetin manzarasını da değiştiriyor. SEO’ya dahil olan herkes bunu anlamalı ve tamamen benimsemelidir. Sosyal Medyanın SEO’daki gücü, birbirini tamamlayan olgulardır. Başarılı bir stratejiye sahip olmak için her ikisinde de ustalaşmanız ve sonra bunları mükemmel bir uyum içinde harmanlamanız gerekir.

Anahtar Kelime Araştırması Neden Her Zamankinden Daha Önemli?

Sosyal medya, yayınları, blogları veya videoları dakikalar içinde viral hale getirme yeteneğine sahiptir. Günümüzde olduğu kadar yaygın olmadan önce insanlar, anahtar kelime bakımından zengin olan mükemmel makaleler yazmaya yoğunlaşıyorlardı. Buradaki fikir, insanların arayacağı tam cümleleri denemek ve tahmin etmek ve sonra da bu cümlelerin etrafına bir makale yazmaktı.

Bu kavram hala ağırlık taşıyor ve eğer sosyal medyanın gücü ile birleştirebilirseniz, sizi gerçekten yerlere götürebilir. En iyi ifadeleri yaratıcı bir şekilde seçerek, akıllı hashtagleri kullanarak ve elbette mükemmel içerik yazarak, yazılarınızın ilgi yaratması çok daha muhtemeldir ve bu önemli viral yazıya bir adım daha yakınsınız.

İnsanları İçeriğinizi Paylaşmaya Teşvik Etmek İçin Akıllıca Bir Pazarlama Fikri Bulun

Günlük olarak milyonlarca yeni sayfa oluşturuluyorsa, gönderinize açıklık getirmek zor olabilir. Bazen sitenize küçük bir pazarlama desteği vermek yararlıdır.. Bu, bir yarışma düzenleyerek ya da bazı ürünler vererek başarılabilir. Bunun iki önemli faydası vardır. Öncelikle, etiketiniz ve bağlantılarınız, geri bağlantılar oluşturacak ve sitenize trafik çekecek şekilde önemli bir tanıtım kazanıyor. Diğer bir avantaj da Twitter hesabınızdaki takipçilerinizi büyütmenizdir.

Yarışma bittikten sonra yeni takipçilerinizin sizinle kalacağı garantisi yoktur. Yeni takipçilerinizle etkileşime girmeniz ve tweetlerinizde değer sağlamaya devam etmeniz durumunda, yeni taraftarlarınızın çoğunluğunu elinde tutabilmelisiniz.

Temel olarak amaçlarınızdan biri, konunuz hakkında tutkulu olan bir insan topluluğu geliştirmektir. İdeal olarak, aslında gönderdiğiniz tweet’leri dört gözle beklemeliler. Takipçilerinizin kalitesi çok önemlidir. Sahte takipçiler satın alarak sistemi oynatmaya hiç çalışmayın. Google bunu algılayabilir ve uzun vadede sizi cezalandırır.

Harici Gelen Bağlantılarınızı Artırın

Web sitenize dış bağlantılar oluşturmak, başarılması zor olsa da, her zaman SEO’nun önemli bir parçası olmuştur. Bu, harici siteleri içeriğinizle bağlantı kurmaya teşvik ettiği için sosyal medyanın güçlü yönlerinden biridir. Bu bağlantıların oldukça geniş bir yelpazedeki farklı sitelerden olma olasılığı da vardır; Dış bağlantılarınız ne kadar fazla çeşitlilik gösterirse, Google’ın gözünde o kadar iyi olurlar.

İnsanların okumak istediği mükemmel içeriğe sahip olmanız koşuluyla, sosyal medya, bu sözcüğü ortaya çıkarmak için yayın aracı olarak kullanılabilir. Bu stratejiyi kullanmanın diğer yararı, sosyal medyada da otorite statüsü oluşturmaya başlamanız ve size geliştirmeniz ve büyümeniz için başka bir alan vermenizdir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?