Sosyal Medya Yönetiminde Gerilediniz mi?

sosyal medya

Sosyal medya platformlarında varlığınızı sürdürürken farkına varacağınız önemli üç durum vardır. Takipçileriniz artar, azalır veya sabit kalır.

Takipçilerinizin artması dışındaki senaryolar sosyal medya yönetimi ile ilgili sorunlarınız olduğu anlamına gelir. Bu sorunların ortaya çıkmasında çok etkili bazı durumlar vardır. Doğru planlama ve strateji ile bu etkileri azaltabilir hatta tersine çevirebilirsiniz.

Her Şey Kararında Olmalı

Paylaşımlarınız az ya da çok olabilir. Bu iki durum da takipçi sayısının azalmasında etkiliyken paylaşımların az olması takipçi sayısının sabit kalmasını da sağlayabilir. İnsanlar etkileşim kurmayan sayfaları takipten çıkartabilirler. Bu durumun aksi davranan sürekli paylaşımla insanların sosyal medya akışlarından bir an olsun kaybolmayan sayfalarda takip edilmez. Böyle bir durumda kabul edilmesi gereken markanın bir hizmeti ya da ürünü olduğundan dolayı ne yaparsa yapsın satıcı konumda olacağıdır. Bir haber platformu, karikatür dergisi ya da içerik sitesi gibi sürekli paylaşım yapmanız yanlıştır.

Satış Yapmak İstediğinizi Fark Ettirmeyin

Markaların sosyal medyada yer almasının en önemli sebebi satış yapmaktır. Bunu kesinlikle kitlenize hissettirmemeniz ise çok önemlidir. Hedef kitlenizin sizi neden takip ettiğini unutmayın. tippmix kalkulàtor Sizi takip eden insanlar indirim kazanmak, kampanya duyurularınızı anında almak ya da ödüllü yarışmalarınıza katılmak için takip ederler. Karşılıklı bir alışveriş olmadan sadece satmaya yönelik adımlarla kişilerin olumsuz tepkisini çekmeyin. Tüm paylaşımlarınız markanızı öven, satış yapma odaklı içeriklere sahip olan paylaşımlar olmamalıdır.

Kendiniz Olun

Kurumsal kimlik tasarımı bu noktada çok öne çıkar. Her markanın bir kişiliği olmak zorundadır. nyerőgépes játékok fruit poker Kişiliği oturmamış insanların arkadaş edinememesi gibi kişiliği oturmamış markalar da sadık bir müşteri kitlesi elde edemez. Bu yüzden kurumsal kimlik çalışmalarınıza uygun bir dil belirleyin ve bu dilden uzaklaşmasın. İnsanlar sizin paylaşımlarınızı yanar döner bulmamalı. Her paylaşımda seçtiğiniz dili kullanarak iletişim kurmaya özen göstermelisiniz. Sizinle iyi ya da kötü şekilde iletişime geçen her insana aynı düzeyde yaklaşmanızda önemlidir. fogadóiroda szinonima Övgüleri neşe içinde kabul ederken eleştirileri ukala bir dille kabul etmemek markanızı itici yapacaktır. Her zaman kurumsal dilinizi kullanın ve bu sınırların dışına çıkmayın.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?