Sosyal Medya İçeriklerinin Etkisi

sosyal medya 1

Sosyal medya platformlarının insanları etkisi altına alma hızı inanılmaz bir boyuta ulaştığından dolayı pazarlama çalışmaları da bu alana doğru kayıyor.

İnsanlar için durumun bu şekilde ilerlemesinin en temel sebebi artan mobil cihaz ve internet kullanımı oluyor. Teknolojiye ayak uydurma teknolojinin yaygınlaşmasıyla daha kolay olduğu için şirketler hedef kitleleri dahilinde olan insanların %70’ine sosyal medya üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyor. Oranlar bu kadar yüksek olduğunda ise sosyal medya platformlarında atılan her adımın etkisi inanılmaz boyutlara ulaşabiliyor.

Her Şey Kararında Olmalı

Sosyal medya platformlarında kuracağınız denge sizin için çok önemlidir. Bu dengeyi sağlamanın en temel yolu herkese hitap edecek çözümleri sunmaktır. Bir kitle içerisinde  herkese hitap etmeye çalışırsanız başarısız olursunuz ancak genele hitap etmeye çalışırsanız daha kolay etkileşim elde edersiniz. Kurumsal ya da bireysel farkındalık yaratmak için içeriklerinizi etkili bir şekilde paylaşmanız önemlidir. Öncelikli olarak insanlara kaliteli hissettiren içerikler oluşturmayı öğrenmeli ve bu alanda çalışmalısınız. Aksi takdirde herkesi memnun etme odaklı çalışırsanız mutlaka memnun edemediğiniz insanlar olduğunu göreceksiniz. Bunun önüne geçmek için görsel açıdan oldukça kaliteli bir çizgi yakalar ve kurumsal kimliğinizi öne çıkarırsanız kararlı bir şekilde başarılı olabilirsiniz. İçerik paylaşımında dozu ayarlamak, insanları boğmadan ya da kendinizi en iyi şekilde ifade ederek anlatmak önemlidir. Bu nedenle sosyal medya kullanımında belirli bir çizgiyi yakalamalı, ufak denemeler ile kitlenizin tepkilerini ölçerek etkili bir planlama yapmalısınız.

Reklamlarınız Boğmasın

Sosyal medyada yapacağınız reklamların dozunu iyi ayarlamanız önemlidir. Özellikle yeniden pazarlama adı verilen reklam modelinde insanların sizi görme sıklığını dozunda ayarlamanız gerekir. Aynı reklamı defalarca görmek müşterinin sonunda markanıza karşı ön yargı oluşturmasını sağlamaktan öteye geçmez. Elbette yeniden pazarlama sosyal medya ya da internette çok önemlidir. İnsanların neyi, ne zaman beğeneceğini hiçbir zaman net olarak kestirmek mümkün değildir. Ancak buna rağmen bir reklamı sürekli aynı şekilde insanın karşısına çıkarmak çok ciddi şekilde olumsuz tepki almanızı sağlayacağından hiçbir platformda tercih etmemeniz gerek bir pazarlama yöntemidir. Doğru yeniden pazarlama sıklığı çalışmalarınızın maksimum verim getirmesi açısından önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?