Sosyal Medya Gerçekleri

sosyal medya 2

Sosyal medya yönetimi ya da pazarlaması için uygulanması gereken tekniklerle ilgili genel geçer kavramları bir kenara bırakmak gerektiğini anlamak için ya başarısız olmak ya da işinin ehli birisinden yardım alırken gerçekleri görmek gerekir.

Herkes kendine göre sosyal medyada yönetim yapabilir ancak herkes pazarlama kampanyası yürütemez. Bu noktada sosyal medya platformlarından geri dönüş almak isteyen markaların bilmesi gereken bazı gerçekler vardır. Bunlar dijital pazarlama dinamikleri, harcama yapma gereksinimi ve püf noktalarıdır.

Sürekli Öğrenmek Zorundasınız

Sosyal medya pazarlaması yaparken başarılı olmak için sürekli yenilenen platformları ve dinamikleri takip etmelisiniz.Bunun anlamı ya sosyal medya pazarlaması sizin işiniz olmalı ya da her işinizi bırakıp bu alana yönelmelisiniz demektir. Bir insanın bir alanda ustalaşması için aylarını hatta yıllarını vermesi gerekirken böyle bir pazarlama ağını kullanmak için işini bilen kişilerle çalışmak neredeyse zorunluluktur. ربح المال Hastag kullanımı, paylaşım teknikleri, link verme şekli, görsel içeriği gibi pek çok nokta sosyal medya pazarlamasında önemlidir.

Sosyal Medya Bedava Değildir

Pazarlama çalışmalarını sosyal medya odaklı yapmak isteyenlerin öncelikli sebebi bu platformların ücretsiz olmasıdır. Bu platformlar dışında tüm tanıtım araçlarında tanıtım yapmak için reklam bütçesi ayırmak zorunludur. İnsanlar bu platformlarda para harcamadan pazarlama kampanyası düzenleyebileceklerini düşünürler. Bu oldukça yanıltıcı bir inanıştır ve firmalar bu noktada ciddi yanılgılar yaşamaktadır. Sosyal medya pazarlaması için reklam harcaması yapmak, kitlelere ulaşmak için mevcut platformun reklam hizmetlerinden ve yöntemlerinden yararlanmak önemlidir.

Takip Ederek Başarı Elde Edemezsiniz

Sosyal medyada başarı elde etmiş bir markayı ya da firmayı takip ederek başarı elde etmek mümkün değildir. Takip etmenin faydası eğer rakibinizi takip ediyorsanız hedef kitlenizi gözlemlemeniz adına faydalıdır. لعبة جاك Aksi takdirde benzer paylaşımları yapmak ve kampanyaları düzenlemek önemli değildir. Rakiplerinizle aynı sektörde hizmet veriyor olsanız bile benzer dinamiklere sahip olmadığınız için takip etme politikasından zarar görebilirsiniz. العاب الربح من الانترنت Eğer takip edeceğiniz bir rakibiniz varsa bu o firmanın sizden önce bu platformlara giriş yaptığı ve geçmiş dönemden gelen ve nedenini bilemeyeceğiniz avantajlara sahip olduğu anlamına gelir. Analiz yapmak, araştırmaları desteklemek önemlidir ancak herkes kendi yol haritasını kendine göre çizmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?