Social Networks Auto-Poster Nasıl Yüklenir? 3-4

Social Networks Auto-Poster Nasıl Yüklenir? 3-4

Eklentiyi indirmek ve kurmak için öncelikle web sitenizin yönetici hesabına giriş yapmak gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra Başlangıç bölümünde Eklenti bölümünün üzerine gelip “Yeni Ekle” butonuna tıklamanız gerekli olacaktır. Daha sonra sağ üst kısımda bulunan Arama bölümüne  Social Networks Auto-Poster WordPress yazın. Daha sonra çıkan eklentiyi Kur butonuna tıklayarak kurun.

Orijinal Eklenti İndirme Bağlantısı: https://tr.wordpress.org/plugins/social-networks-auto-poster-facebook-twitter-g/

Eklentiyi WordPress’in Sitesinden Kurma

Eklentiyi WordPress’in gerçek sitesinden kurmak isterseniz eklentiyi .zip(arşiv dosyasının küçültülmüş dosya türü) şeklinde indirmeniz gerekiyor. İndirdikten sonra FTP veya WordPress Yönetici Panelinden indirebilirsiniz.

  • FTP Üzerinden Yükleme

FTP giriş bağlantınızı öğrendikten sonra bulunan programlardan biri ile giriş yapın. Daha sonra “public_html” bölümüne geçiş yapın. Daha sonra “wp-content” bölümünden “plugins” bölümüne giriş yapın. Yüklediğiniz eklenti(örnek).zip dosyasını sürükle bırak özelliği ile bırakın. Daha sonra üzerine tıklayarak “Extract” butonuna tıklayarak dosyaları klasör şeklinde çıkarın. Daha sonra WordPress yönetici paneline giriş yapın ve eklentiler bölümüne gelin. Eklentiler bölümüne geldiğinizde yüklediğiniz eklentiyi bulun ve etkinleştir butonuna tıklayın.

  • Yönetici Paneli Üzerinden Yükleme

Yönetici hesabınıza giriş yapın ve Eklenti bölümüne gelin “Yeni Yükle” butonuna tıklayarak üst kısımda bulunan yükle butonuna tıklayın. Daha sonra indirdiğiniz eklenti(örnek).zip dosyasını yükleyin. Eklenti yüklenmiş olacaktır. Sonra Eklenti bölümüne gelip eklentilerinizin arasından yüklediğiniz Social Networks Auto-Poster eklentisini bulun ve Etkinleştir butonuna tıklayın. Artık Social Networks Auto-Poster çalışır durumdadır.

İndirip kurduktan sonra ilk yapmanız gereken ayarlama yapmak olacaktır. Detaylı bilgi edinmek için tabi ki, videolar ve diğer bilgiler de bulunuyor. Kullanımı ilk görünüşte size zor gelebilir. Ancak bu tüm yazılım ve eklentilerde de bu durumdadır. Çünkü, bir derslik olmadan yaptığınızda karışık geliyor. Ancak biraz araştırma yaptığınızda biraz denetleme ve göz atınca ne kadar kolay olduğunu görüyorsunuz. Diğer yazımızda sizlere Sosyal Medya Hesaplarınızı Nasıl Eklersiniz? Nasıl Kullanılır? Ve diğer soruların yanıtını verdik. Kendinizde araştırıp bulabilirsiniz. Ancak biraz zaman alacaktır. Eğitimin devamını görmek için yapmanız gereken yazının aşağı kısmında bulunan bağlantıya gitmektir.  Daha detaylı ve kullanımı görebilirsiniz.

Yazının devamı için :  https://birbu.com/social-networks-auto-poster-nasil-kullanilir/

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?