SEO Uyumlu Makale Yayınladığınızdan Emin Olun

seo 1

SEO çalışmalarının tasarım ve yazılım dinamiklerinden sonra sürekliliğinin sağlanması için ön planda kaç adet makalenin ne sıklıkla yayınlandığı, söz konusu makalelerin ne kadar özgün ve kullanıcıyı hedef alan içerikler olduğu da öne çıkmaktadır.

Sosyal medyanın güçlenmesi ile alışılmış SEO içeriklerinin yerini çok daha özgün ve etkili liste içerikleri, blog yazıları ve galeriler almıştır. Yine de her yazıda belirli bir SEO etkisi olması için dikkat edilmesi gerekenler vardır. طريقة لعب البلاك جاك

İlk Adım Kelime Analizi

Yayınlamayı hedeflediğiniz içerikler ne olursa olsun web sitesi için kelime analizi yapılması gerekir. Bu analiz sayesinde doğru odaklanmak ve hedef kitleyi daha iyi bir şekilde bulmak mümkündür. Kelime analizi gibi teknik bir işlem yaparken de sonunda çalışmalarınızın hem insanlara hem de Google’a hitap etmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ancak bu noktada yapılan en temel hatanın Google sadece bir algoritmadan ibaret olduğunu düşünmektir. Bu düşünce yapısı hem size hem işinize sadece zarar verir. Google şirket olarak tüm çalışmalarını kullanıcı odaklı yapma konusunda oldukça hassas davrandığından dolayı sitelerin de odaklarını kullanıcı da bırakmaları yeterli olur. Google’ın SEO açısından dikkat ettiği pek çok şeyin aslında kullanıcı odaklı olduğu rahatlıkla görülmektedir. Kelime analizi hedef kitlenin arama sonuçlarında doğrudan çıkabilmek için önemlidir ancak unutmamanız gereken nokta arama sonuçlarında sizi gösterenin yine Google olacağıdır.

SEO’nun Olmazsa Olmazlar

SEO’nun içeriğin bütününde yer alması gerektiğini aklınızdan çıkarmamanız önemlidir. Yazınız için bir tane ana anahtar kelime seçmeli ve sonrasında bu anahtar kelimenin başlıkta geçmesine dikkat etmelisiniz. Yazı başlığınız 66 karakterlerden fazla olmamalı. بوكر اون لاين Bu tür detaylara dikkat ettiğiniz zaman SEO konusunda Google tarafından onaylanmış içeriklere sahip olursunuz. SEO için oldukça önemli olan bir diğer nokta ise Meta açıklamasıdır. Meta açıklamasında, başlığında ve etiketlerinde anahtar kelime olmalıdır. Açıklama kısmı Google’ın SEO için belirlediği değerler içerisinde yer almalıdır. العب كازينو Daha makale metnine gelmeden önce yapılması gereken düzenlemeler bile oldukça önemlidir. Makale içeriğinden yapılması gerekenler çok daha detaylı fazladır. Makale içerisinde alt başlıklar olmalı bu alt başlıklarda anahtar kelime ve H etiketi kullanımı doğru yapılmalıdır. İçerik kısmında ise en az 300 kelime olması, anahtar kelimenin içeriğin belirli noktalarında mutlaka yer alması ve anahtar kelime oranına dikkat edilmesi gereklidir. Bu bilgilerin yanı sıra makale içerisinde bold ya da italik olarak belirlenecek alanlar, H etiketi ile öne çıkarılacak anahtar kelimeler de SEO açısında mutlaka dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?