SEO İçin Özgün Olun

seo 1

SEO çalışması yaptırmak, web sitelerini bu çalışmalar ile ön plan çıkarmak artık pek çok kişinin kulaktan dolma bilgiler ile bile farkında olduğu bir durumdur.

Ancak SEO çalışmaların genellikle kulaktan dolma bilgiler ile yapılıyor olması firmaların çok ciddi zararlar yaşamalarına sebep olur. Bu zararlar hem arama motorundan yasaklanmaya kadar giden ve doğrudan markaya zarar veren sonuçlar olabileceği gibi farklı kişi ve kurumlarla yaşayacağınız  olumsuz süreçlerin maddi ve manevi zarar vermesine kadar ilerleyebilir. İçerik stratejisi yüzünden büyük kayıplar yaşamamak için yapılması gerekenler ise oldukça kolaydır.

Özgün Olmayan İçerikler Başa Bela Oluyor

Sitelerin hem kendi içeriklerini hem de farklı sitelerden aldıkları içerikleri ufak değişikliklerle yayınlamaları artık geçerliliğini yitirmiş bir yöntemdir. Kopya içerikler arama motorları tarafından kolayca fark edildiğinden dolayı eskiden yapılan ufak değişimler ile bu durumun ortadan kaldırılması sağlanıyordur. Ancak insanların stratejileri ile birlikte gelişen arama motorları sayesinde bu yöntemler artık çözüm sunmuyor. Benzer içeriklere ihtiyacı olan firmalar tek bir içerik üzerinde ufak değişiklikler yaparak içerik ihtiyaçlarını sağlayabiliyorken bu artık mümkün değildir. Özgün olmayan içeriklerin sonucunda sitenizin tüm itibarını kaybedebilirsiniz hatta içeriğin sahibi tarafından açılan davalar sonucunda tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle içerik sitelerinde her gün ortaya çıkarılan yüzlerce içeriğin birbirinin aynısı olduğu görüldüğünde başvurulan yasal yöntemler ciddi zararlar ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Kopya Değilse İşe Yarar Demeyin

Kopya olmayan ama anlamı da olmayan içeriklerin markaya ve SEO’ya kattığı değer her geçen gün azalmaktadır. Bu değerin ortadan kalkmasını sağlayan güncellemelerle birlikte arama motorlarının hassasiyetinin arttığı da net bir şekilde gözlemleniyor. Kopya olmayan, anahtar kelimelerle rastgele yazılmış içeriklerin değersizleştiğini ve bu değersizliğin web sitelerinin sıralamalarına net bir şekilde yansıdığını akıldan çıkarmamak gerekiyor. how long does it take for a dog to have a reaction to ivermectin Ayrıca anlamsız kelime bütünleri ile karşılaşan son kullanıcıların siteye olan güveni tamamen ortadan kalkar. ivermectin humans before acter Spam veya dolandırıcı sitelerde gözlemlenen bu tür anlamsız kelimeler bütünü makaleler ile organik ziyaretçilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz. Bu durumda markanızın sadece arama motorlarından silinmesini değil tüm itibarının zarar görmesini sağlamış olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?