SEO İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur

SEO İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur

SEO kelimesi dilimize Arama Motoru Optimizasyonu olarak gelmiştir. Arama motorlarıyla bağlı olması nedeniyle tüm dünyada Search Engine Optimization olarak geçmektedir. Her ne kadar SEO’muzu geliştirmek istesek de bazen hatalar yapabiliyoruz. Bu yüzden elimizden geldiği kadar profesyonel şirketlere ve ajanslara yaptırmak gerekiyor.

 

SEO İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur:

1.Doğru Anahtar Kelimenin Bulunmaması
2.Satın Alınan Gereksiz Backlink’ler
3.Site Haritasının Bulunmaması
4.Kırık Bağlantılı Sayfalar
5.Sayfanın Yüklenme Hızı

 

SEO İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur

Doğru Anahtar Kelime Nasıl Bulunur?

Yazdığınız içeriğe bağlı olarak anahtar kelime belirlemeniz gerekiyor. Yazdığınız içerik web sitelerinin tasarımlarıyla ilgili olursa, o zaman web tasarım olarak belirtirseniz daha iyi performans alırsınız. Ancak web tasarım yerine temizlik yazarsanız daha kötüye gider. Çünkü, yazdığınız içeriğin tümü web tasarım ile ilgili ve temizlik kelimesi orada bulunmuyor. Anahtar kelime seçerken dikkat etmeniz gereken bir önemli noktada çok fazla kullanılmasıdır. Eğer çok fazla veya çok az kullanılırsa o zaman sıkıntı oluşur.

Nasıl Backlink Satın Alacağız?

Öncelikle Backlink web sitenizi ziyaret eden ziyaretçilerinizi tekrardan web sitenize dönüş yapmasına olanak sağlar. Bu yüzden web siteniz hangi konu ile ilgileniyorsa ona uygun backlink satın almanız gerekiyor. Örnek: Web siteniz web tasarım ile ilgiliyse siz web tasarım, web eklenti veya aynı konuda olan web sitelerden backlink almalısınız. Çünkü, konularınız ve içeriğiniz aynı. Eğer uygun olmayan yani temizlik ile bağlı bir backlink alırsanız arama motorları sizi tespit edecek ve seo’nuzu düşürecektir.

Site Haritası Nasıl Yüklenir?

Site Haritaları, verilerinizin genel yapısını oluşturuyor aynı zamanda arama motorlarının içeriğinizi öncelikli olduğunu görmesini sağlar. Hiçbir şekilde, içeriğinizin endeksleneceğini garanti etmez, ancak bir site haritasının olması çok iyi bir yoldur. Google’ın Web Yöneticisi Araçları’nın Site Haritaları ile bağlı deneyimli bir içeriği bulunuyor.

Kırık Bağlantıları Nasıl Tespit Ederiz?

Kırık link bağlantılarının asıl nedeni yönlendirme sorunlarıdır. Eğer yönlendirme düzgün yapılmadıysa o zaman karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bağlantılarınızın web sitenizde bulunan index dosyasında bulunmuyorsa o sayfaya ulaşmayacaktır. Kırık bağlantı olunca 404 hata sayfalarıyla karşılaşırız. Eğer WordPress gibi açık kaynak yazılımı kullanıyorsanız “Broken Link Checker” eklentisini kurarak tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda Google Web Yöneticisi’ni kullanarak da yardım alabilirsiniz.

Sayfaların Açılış Hızı Neden Gerekli?

Google ve diğer arama motorlarında en önemli noktalardan biride sayfaların açılış hızı performansıdır. Çünkü, aynı içeriğe sahip web sitelerinin hangisinin daha iyi olduğunu hızlı bir şekilde taramak için kullanıyor. Gelişen teknoloji sayesinde dakikalar içerisinde geliştirebilirsiniz. Google Web Yöneticisi bize sayfamızın neden geç açıldığını gösteriyor. Ayrıca, SEO’muza etki edenleri de bize belirtiyor.
Sizler için yazdığımız SEO İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur konumuzda sizi SEO ile bağlı önemli unsurları derledik.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?