Rus Siber Korsan Küçük Hata Yaptı Yakayı Ele Verdi!

6a079ff5 67f6 428f a082 5bcf517e6b34

Bu Hacker Nereli?

VPN’ler söz konusu olduğunda siber korsanlar bile hata yapa biliyorlar. Guccifer gibi, görünüşe göre Demokratik Ulusal Komite bilgisayar ağına girmeyi başaran ve kısa süreçte kendini dünyaya gösterse de yaptığı küçücük bir hata onun bulunmasını sağladı. Yeni bir rapora göre , uzun zamandır Romanya’dan bağlanan bir hacker olan ve DNC’ye sızan Guccifer’in Rus gruplarına çalıştığı belli oldu. Guccifer adlı siber korsan her defasında sızdığı bilgisayarın birine bir kere VPN açmadığı için yakayı ele verdi. Sonuç olarak mahkemede Rus gruplarına çalıştığını itiraf ettikten sonra cezası 1-2 yıl düşürüldü. Sorular gelince mahkeme grup Moskova şehrinde mi yaşıyor sorusuna cevap vermiştir:
Evet, Moskova.

Hangi Açıklar Bıraktı?

Amerika Birleşik Devletlerinin siber korsan denetleyicilerinin araştırmalarına göre, Guccifer’in 2 açığı bulunduğu söylenmiştir bir defasında da kendi olarak Rus askerlerinin istihbarat ajansına bağlanmıştır. Ocak 2017’de, Amerika’da istihbarat yetkilileri, Guccifer’ın Rus casusluk ajansına bağlandığı zaman kendin de öz güven hissettiğini ve bunun için vpn unuttuğunu bildirdiler. Guccifer kendi lakabıyla aslında Guccifer 2.0 olarak tanınıyordu. Guccifer bilgileri satışa çıkarmak için son defa girdiği zaman tutuklandı. العاب مربحة على النت  Rusyalı bu siber korsan’ın VPN bilgilerini araştırdıklarında bir Fransız veri merkezine ulaştığı söylendi.Korsan

Hangi VPN Yüzünden Yakalandı? 1xbet casino

Guccifer aslında Fransa’da gerçekten var olan Elite VPN adında bir servis kullandığını anlattı, ancak bu VPN Rus genel merkezini bulduğu anlaşıldı. Daha sonra, bir defaya bu hacker bir sokaktan geçerken ip adresiyle kamera’lara yakalandı ve ardından FBI tarafından sorguya alınmıştır.
Türkiye’de şu anda siber güvenlik uzmanları arıyor ve başbakanın söylediklerine göre 20.000 siber güvenlik uzmanlarına ihtiyacımız var. لعبة القمار بوكر Ağır saldırı altında olduğumuz anlarda modemlerde sorunlar oluşmaya başlıyor bunlar yavaşlama,ping,ve aniden modemin sönmesi sorunları oluyor.

Kendimizi Hacker’lara Karşı Nasıl Koruyacağız?

1.Eğer internetiniz’de bir yavaşlama veya bilgisayarınızın,telefonunuzun başkası tarafından kullanıldığını gördüğünüz an ilk iş elektronik ürünlerinizi kapatmanız olacaktır. Çünkü, bu korsan sizin elektronik cihazlarınızdan birine virüs bulaştırdığı zaman ilk önce sizin bilgilerinizi çalmaya başlar.
2.Eğer bu korsan gerçekten büyük bir saldırı yapıyorsa modeminizi söndürün veya cihazlarınızı modemden ayırın. Çünkü, uzman saldırılar zamanı sizin bilgilerinize değil ağınıza saldırı yapılıyor ve dolayısıyla bu ağı kullanan cihazlara erişim sağlayabiliyorlar.
En iyi 3 VPN konumuza da göz atın

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?