Remarketing Nedir? Faydaları Ve Zararları Nedir?

Remarketing Nedir? Faydaları Ve Zararları Nedir?

Remarketing(Yeniden Pazarlama) Nedir?

İngilizceden dilimize Yeniden Pazarlama anlamına gelmektedir. Yeniden pazarlama sitenize giriş yapan ziyaretçilerinize veya kullanıcılarınıza tekrar ulaşmanıza olanak sağlıyor. العب بلاك جاك اون لاين Örnek olarak bir ziyaretçi web sitenize giriş yapmış ve ürününüzü görmüşse reklam sayesinde yeniden web sitenize uğrayacaktır. O zaman konu remarketing oluyor. Ancak remarketing’in bazen iyi yanları bazense kötü yanları olabiliyor.

Yeniden Pazarlamanın İyi Ve Kötü Yönleri

1.Büyük İlgi Olması

İlk avantaj, alaka düzeyidir. Remarketing sayesinde, kullanıcılara doğru zamanda ve doğru reklamla ulaşabilirsiniz.

Neden?

Reklamları gören kullanıcılar daha önce web sitenizi veya uygulamanızı ziyaret ettiğinden ve ürün veya hizmetlerle ilgi gösterdiğinden (yani, doğru bir şekilde uygulanan kampanya, kullanıcının göz atma deneyimini zenginleştirecektir).Yeniden Pazarlama

2.Daha Fazla İş Fırsatı

İkinci bir avantajı ise, remarketing kampanyalarının işletmelere potansiyel müşterileri web sitenize veya çevrimiçi mağazanıza geri getirerek iş yapmaları için yeni fırsatlar sağlamasıdır. Örneğin, terk edilmiş alışveriş web siteleri için bir yeniden pazarlama listesi oluşturmaya ne dersiniz? سباق خيل Mantıklı, değil mi?

3.Özel Kopya

Reklam alaka düzeyindeki artış da üçüncü bir avantajdan geliyor: kopyasını özelleştirme olanağı yalnızca web sitesinde belirli bir ürün sayfasını ziyaret edenlere bildiriyorsunuz. Reklam, ürünle tüketici yakınlığını satın almak ve dahil etmek için ek bir teşvik olarak oluşturulabilir. بيت فاينل

4.Artırılan Trafik

Yukarıdaki noktalar, kampanya numaraları tarafından onaylanan dördüncü bir avantaj görmenizi sağlar: Yeniden pazarlama veya yeniden hedefleme reklamları, görüntülü reklam kampanyalarından daha yüksek tıklama oranlarını gösterir.

5.Diğer Dönüşüm Oranları

Tıklama oranına ek olarak, yeniden pazarlama kampanyaları da daha iyi dönüşüm oranlarına sahiptir, çünkü potansiyel daha çok müşteri satın alma sürecinin daha gelişmiş bir aşamasındadır. Artık bir ürün veya hizmetin bilinmesi değil, satın alma işlemi için argümanların eklenmesidir.

6.Tıklanma Değerine Yatırım

Daha yüksek tıklama oranlarının ve dönüşüm oranlarının bir sonucu olarak, yeniden pazarlama kampanyaları, bu listenin altıncı avantajı olan daha iyi yatırım getirisi (ROI) gösterir.

7.Dijital Pazarlama Alanında Yararları

Yedinci olarak, yeniden pazarlamanın diğer dijital pazarlama taktikleriyle tamamlayıcı olarak çok iyi çalıştığını vurgulamaktayız. Örneğin, yeniden pazarlama listesindeki kullanıcıyı içeren ilk tıklamayı almak için kullanılabilecek Google AdWords arama ağı metin reklamlarıyla web sitenize çekebileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?