Profesyonel Blog Açmak İçin Ortalama Ödenecek Ücretler

05

Profesyonel Blog Açmak İçin Ortalama Ödenecek Ücretler

Farklı platformlar üzerinde her yönen eksiksiz bir blog açabilmek için hem ücretli hem de ücretsiz seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Bloglar, kişilerin daha akıcı, samimi  bilgilerin bulduğu ve keyifle vakit geçirmeye dair sıklıkla tercih ettiği şıklar olabilmektedir. Özellikle Google Adsense ile kazanç sağlayabilmenin de mimarı olabilir. Bu başlığa dair bir hizmet vermek istediğinizde ilk olarak ön fikir sahibi olmalı ve izlemeniz gereken yolun hangisinin doğru olacağını tespit edebilirsiniz. Aklınıza hemen ne kadar bir para ödemem gerek diye soru gelebilir. Eğer ilk defa bir blog açacak ve bu noktada gerekli tecrübeye sahip değilseniz, sizlere pusula olacağımızı da unutmamalısınız.

Fiyatı Etkileyen Önemli Özellikler

Bir blogun yayın hayatı dışında para kazandırıyor olması belli başlı prensiplere bağlıdır. İçeriğe göre en uygun tasarım şablonunun belirlenmesi ve mümkün ise özel yazılım fikirleri ile kodlanması değerlidir. Bu, tek başına gayet tabi yeterlidir. Mutlak suretle dikkat etmeniz gereken başka parametrelerin olduğu da göz ardı edilmemelidir.

  • Açılacak blog konusunu doğru seçmek
  • Yayın yapılacak platformun tercihi
  • Sektördeki en elit hosting firmaları arasından satın alım yapmak
  • Blog kurulum ve kullanım hakkında eğitim almak
  • Mobil için eksiksiz optimize edilmiş blog sahibi olmak

ana başlıklarına özen gösterilmelidir. Ulaşılabilir bir blog olmak için SEO optimizasyon çalışmalarının da büyük bir titizlikle ve uzman kişilerle yapılması gerektiği bilinmelidir.

Tahmini Blog Fiyatları ne kadar?

2018 yılı itibari ile blog açmaya dair özel fırsat ve kampanyaları inceleyebilirsiniz. Bedava açacağınız blogların arama sitelerinde yer edinebilmesine dair çok daha uzun soluklu ve sabırlı bir çalışma yapmanız doğal olacaktır. Ancak belli bir ücret ödeyerek açtığınız blog, bu zaman diliminin kısalması anlamını taşır. Temel belli başlı özelliklere sahip blog için 400 – 500 TL bir para ödemeniz idealdir. Ancak çok daha kaliteli bir blog yaptırmak istediğiniz de bütçenin sonunun açık olduğunu da aklınızdan çıkarmamalısınız. Hepsi için güven veren ve konusunda profesyonel kişilerle sizlere katkı veren firmaları seçin ve memnun kalmayı bilin.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?