Paylaşımlı Hosting Mi Bulut Hosting Mi Daha İyi?

Paylaşımlı Hosting Mi Bulut Hosting Mi Daha İyi?

Hosting Nedir?

Hosting Türkçe olarak barındırma anlamına gelmektedir. Web sitelerimizin ana kartı olarak bilinmektedir. Çünkü, tüm dosyalar burada yer alıyor. Barındırma hizmeti depolama alanı olarak biliniyor. Örnek olarak göstermek gerekirse barındırma hizmeti bilgisayarınızın ana kartı olarak tanınıyor. Çünkü, bilgisayarın üzerinde yer alan SSD, ekran kartı, ram, işlemci ve diğer parçalar ana kartın üzerinde yer alıyor. Aynı şekilde tüm web sitenize ait dosyalar barındırma hizmetinde yer alıyor.

Paylaşımlı Hosting Nedir?

Paylaşımlı hosting, bir sunucuda (disk alanı, depolama, bant genişliği ve veri tabanları vb.) Bir sunucuda kaynakları paylaşan birçok web sitesine sahip olan hosting planını ifade eder.

Çoğu, tüm web barındırma sağlayıcıları bu hosting planı sunuyor. Paylaşımlı hosting web barındırma sağlayıcısı tarafından sağlanan özel bir web sunucusu gerektirir.

Paylaşımlı hosting için savunanlar, özellikleri söz konusu olduğunda ucuz maliyetini ve kullanım kolaylığını takdir ediyor. Ancak, çok fazla trafik bulunan web siteleri için en iyi seçenek değildir.

Cloud(Bulut) Barındırma Nedir?

Bulut barındırma, sitenizin bir sunucuda barındırılmasının yerine, web sitenizin bir sunucu üzerinde barındırıldığı yerdir. Bir sorun olması durumunda, siteniz başka bir sunucuya geçirilebilir.

Bulut bilişim teknolojisine dayanarak, sayısız makinenin tek bir varlık olarak senkronize çalışmasına izin verir. Bulut barındırma başarısı, birçok sunucunun varlığıyla garanti edilir.

Bulut barındırma destekçileri, hızı ve esnekliği için onu seviyor.

Çoğu, tüm web barındırma sağlayıcıları bu hosting planı sunuyor. Paylaşımlı hosting web barındırma sağlayıcısı tarafından sağlanan özel bir web sunucusu gerektirir.

Hagisi Daha Uygun?

Belki ikisinin ortak olduğu üç şeyle başlamalıyız: web sağlayıcı, sunucular ve web siteleri barındırma özelliği:

Paylaşımlı barındırma, tüm barındırma hizmeti planlarının en popüler olarak övünmesine rağmen, bulutun getirdiği yeni özelliklere karşı koyulduğunda tüm övgüler kayboluyor.
Genellikle barındırma hizmetleri aşağıdaki özellikleri ile daha üstün veya daha az tercih ediliyor:

 • Çalışma zamanı
 • Destek
 • Güvenlik
 • Fiyatlandırma
 • Performans
 • Hız

Paylaşımlı hosting uzun süre için barındırma bir parçası olmasına rağmen, bulut barındırma (veya Cloud VPS) ilk 1996 yılında web barındırma sahnesine geldi. Geldiği andan bu yana ivme kazanıyor. is ivermectin good for rosacea

Paylaşımlı barındırma % 99,99’luk çalışma sürelerini garanti edebilir, ancak kullanımında bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu sorunların başlıca nedeni daha önce bulut sunucu üzerinde yani bulut hosting kullanan birisinin paylaşımlı hosting planını seçmesidir. Bir web sitesi daha önce görülmemiş yüksek trafikle karşılaşırsa, o sunucudaki tüm web siteleriyle aksama sorunlarına neden olabilir.

Bulut barındırma, diğer yandan, kullanıcılar özel bir sunucu üzerinde olduğundan, kusursuz çalışma sürelerine sahiptir. Paylaşımlı kaynakların bir yönü olsa da, bir sunucudaki sorunlar yalnızca web sitelerinin başka bir çalışan sunucuya taşındığı anlamına gelir.

Destek

Bulut barındırma bu konuda bir üst katmandadır. Gelişmiş kullanıcılar bile (bulutta olanlar) daha fazla özelliğe sahip olma eğilimindedir. Depolamadan bant genişliğine ve veritabanlarına kadar her şey sınırsızdır.

Paylaşımlı barındırma web barındırma hizmeti vermekten daha fazla sınırlamaya açıktır. Plan, sınırsız kaynak vaat etse de, izleme ekibi bir kullanıcının, sınırlı kaynakların aşırı ısınmasını engelliyorsa, askıya alma gibi sonuçlar doğurabilir. doramectin vs ivermectin

Bulut Sunucu Barındırma Hizmeti Neler İçin Seçilmeli?

Bulut barındırma genellikle şirketler tarafından kullanılan bir barındırma hizmeti planıdır. Çünkü, şirket tam kontrolü ele almalı aynı zamanda kendilerine sınırsız bir plan kullanıma hazır duruma getirmelidirler. Aynı zamanda herhangi bir saldırıya karşı DDOS saldırısı gibi özel saldırılar zamanı web sitelerine gücünü sağlamak gereği ile seçilir.

Paylaşımlı Barındırma Hizmeti Neler İçin Seçilir?

Paylaşımlı barındırma WordPress kullanıcıları tarafından en çok kullanılan barındırma planıdır. Aynı zamanda dezavantajları bulunuyor.

Paylaşımlı Barındırma Hizmeti

 • 1.Bulut Barındırma ile kıyaslamada daha yavaş web sitesi sonucu alırsınız.
 • 2.Çok fazla alan kapsadığında web siteniz kendi kendine kapabilir veya DDOS saldırı gerçekleşmemiş olsa da o kadar yavaşlar.

En Kaliteli Barındırma Hizmeti Nerede?

Türkiye dışında alacağınız tüm barındırma hizmetleri sizi bir kaç yıl sonra size kazık atacaktır. Çünkü, her ne kadarda barındırma hizmetlerini 7 gün 24 saat koruduklarını söyleseler de hiç bir şey yapılmıyor. Tabi ki, herhangi bir saldırı zamanı aktif olup saldırının karşısını almaya çalışıyorlar. Türkiye’den alacağınız hizmet sizin için daha iyi olacaktır. Birbu Dijital Reklam Ajansı bu durumda size yardımcı olacaktır.

 • Günlük Koruma Hizmeti
 • Lokasyon
 • Canlı Destek
 • Hız
 • Performans

Üsteki tüm konularda size yardımcı olacak ve size nerede hangi sunucuyu, barındırma hizmetini kullanabilirsiniz onları göstereceklerdir.

Neden Birbu Dijital Reklam Ajansı?

Birbu Dijital Reklam Ajansı yeni başlayan diğer ajanslar gibi değildir. İşini profesyonel bir şekilde yapan tek adrestir. Hem yazılım konusunda hemde uygun fiyatla sizin gönlünüzü alacaktır. Müşteri yorumları bölümünde müşterilerin yorumlarını görebilirsiniz. Müşteriler için özel tasarlanmış web siteleri sayesinde tüm bilgileri detaylı bir şekilde alabiliyoruz. amount of ivermectin in heartgard Diğer şirketlerden farklı olarak “giriş yaptım hemen hizmet satın alayım” gibi durumlar bulunmuyor. Birbu Dijital Reklam Ajansı size özel teklif vermek için buton şeklinde sizinle iletişime geçebiliyorlar. Bu şekilde siz daha detaylı anlamış oluyorsunuz ve uygun fiyatlı yüksek performanslı hizmet almış oluyorsunuz. Aynı zamanda Birbu Dijital Reklam Ajansı Türkiye’de en çok bilinen 2 bölgede de hizmet vermektedir.

İstanbul/ Fatih
İzmir/Karşıyaka

Türkiye’de en fazla hizmet ve insanların bulunduğu teknolojik yerlerde bulunuyor. Çoklu sayda bölgelerde verdikleri hizmet ve performans 10 üzerinden 10’u hak ediyor.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?