OpenCart XML Entegrasyonu – XML Yükleme Modülü

OpenCart 3 XML

Profesyonel OpenCart XML Entegrasyonu

Profesyonel opencart xml yükleme modülü, tümOpenCart sürümleri ile uyumludur. OpenCart 2.0.x, Opencart 2.2.x, opencart 2.3.x ve OpenCart 3.x sürümleri ile uyumludur. Tüm XML çeşitleri ile uyumlu çalışıp, piyasadaki en uygun XML entegrasyon yazılımıdır.

Opencart Xml entegrasyonu

Sorunsuz ve otomatik xml entegrasyonu sayesinde ürünleri otomatik olarak güncelleyerek hiç sorun yaşamadan ürün satışlarına başlayabilir ve stok sıkıntısı çekmezsiniz. Opencart XML entegrasyonu’nu sisteminize sorunsuz kurup, XML aldığınız firmadaki tüm ürünleri sisteminize entegre edip teslim ederiz. Müşteri memnuniyeti: 100% müşteri memnuniyeti ile, para iade garantisi vermekteyiz.

En Uygun OpenCart XML Entegrasyonu

Opencart XML Fiyatı Nedir?

 

Opencart XML Entegrasyonu

XML Entegrasyonu internet üzerinden ürün ve hizmet tanıtımının yapılabilmesine olanak sağlayan E-ticaret sitelerinin ürünlerini sorunsuz ve otomatik olarak güncelleyebilmesine olanak sağlamaktadır. Opencart tüm XML çeşitleri ile uyumlu olarak çalışabilen uygulama olup, web sistemlerine kolayca entegre edilerek kullanılabilmektedir.

XML (Extensible Markup Language) genişletilebilir işaretleme dili anlamına gelir ve verileri belli yapıda derleyerek başkalarının kullanımına imkân sağlanması özelliğine sahiptir. Özellikle e-ticaret uygulamalarında oldukça önemli etkilere sahip olan XML, e-ticaret faaliyetlerinde sürekli ve düzenli olarak yapılması gereken işlemlerin oldukça kısa süreler içerisinde yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Örneğin, İnternet üzerinden ürün satışı yapan firmanız var. Sahip olduğunuz ürün veya hizmeti başka e-ticaret kanalında satışa sunmak istiyorsunuz. Bunu sağlamak için belki de binlerce çeşitten oluşan ürün çeşitlerinizin fiyat bilgileri, resimlerini, özelliklerini tek tek satış yapmayı planladığınız platforma eklemeniz gerekmektedir.

Bu yöntemle yapmanız halinde çok uzun süren saatlerle iş üzerinde çalışmanız kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca ola ki, ürünleri tek tek ekleyip tüm özellikleri manuel olarak diğer siteye aktarmayı seçtiniz, bu arada sizin ürünlerinizin arasında fiyat değişikliği sebebiyle diğer site ile eşleşmeyen durumlarla da karşı karşıya gelmeniz muhtemel olacaktır.

Bu tür durumlarda ürünlerinizi satmayı planladığınız site, sizin sitenizdeki ürünleri tek tek incelemek ve meydana gelen fiyat değişikliğini tespit etmek zorunda kalacaktır. İncelemeyi yapan diğer site ücret değişikliği olan ürünü bulacak ve üzerinde değişiklik yapacak ve sorunlar daha karmaşık olacaktır. XML tam da burada devreye giren uygulamadır.

Ürün isimleri, ücret bilgileri, ürün özellikleri gibi birçok veriyi XML formatında bir dosyada yayınlamanız halinde, ürünlerinizi satmayı planladığınız diğer site, sizin ürünlerinize ait tüm bilgileri tek tıkla kendi sitesine ekleyebilmektedir. Böylece oluşması muhtemel hatalar sıfıra indirilirken, çok uzun saatler sürecek olan çalışmadan da kurtulmuş olursunuz.

Opencart Xml entegrasyonu

Opencart XML Nedir?

XML diliyle yazılmış belgeleri ve içeriğindeki verilerim makine tarafından algılanabilir bir dille kodlanmasını bir dizi kuralla tanımlayan biçimleme dilidir. XML kodu uygulamaları XML kodu okuyan ve belgenin içeriğinde yer alan her parçanın işlevini tanımlayan ayrıştırıcı içermektedir.

OpenCart 3 XML

Bu belgeler daha sonra bellekte kullanılabilir hale dönüştürülmektedir. internet üzerinden e-ticaret yoluyla ürün satışı yapan firmaların işlerini kolaylaştırmak amacıyla üretilmiş bulunan modüldür. İnternet üzerinden hizmet satışı yapan firmalar XML modülü sayesinde aynı anda birçok tedarikçisini kullanabilme şansına sahip olabilmektedir.

Opencart XML Entegrasyonu

XML Entegrasyonunun Sağladığı Avantajlar

Türkiye’deki tüm tedarikçilere hizmet sunumu yapılabilmekte, herhangi ek masrafa gerek duyulmadan en geniş pazaryerlerine satış yapma imkânına sahip olunabilmektedir. E-ticaret yöntemiyle ürün ve hizmet satışı yapan firmalar, opencart entegrasyonu ile her tedarikçi için tek tek entegrasyon modülü yazdırmak yerine kapsamlı modül sayesinde aynı anda tüm tedarikçilerini gerçek zamanlı olarak kullanabilmektedir.

Opencart Xml entegrasyonu

Birden çok tedarikçisi olup, ürünlerini kendisi ekleyen site sahiplerine büyük kolaylıklar sağlayan opencart uygulaması, siz bilgisayar başında olmasanız bile belirlediğiniz zaman aralıklarında ürünlerinizin stok durumu, fiyat güncellemeleri, ürün açıklamaları, ürün resmi ve yeni ürünleri otomatik şekilde güncelleyebilmektedir.

Opencart sisteminin yararını kısa örnekle anlatmak gerekirse, ürün satışlarının sağlanması adına farklı sitelere 10 bin ürün yüklenmesi gerektiğini düşünün. Bu işlemi sizinle birlikte yapacak bir sürü de elamanınız olsun. Bu işlemin saatlerce süreceği düşünüldüğünde, oldukça pahalıya patlayacağı da anlaşılacaktır. Oysa opencart modülü sayesinde on binlerce ürünün 2-3 dakika gibi kısa süre içerisinde yüklenmesi mümkün olmaktadır.

Opencart Entegrasyon Özellikleri

E-ticaret uygulamalarında başarıya giden yol birden fazla pazaryerinde  hizmet satışına olanak sağlayacak uygulamalara sahip olmaktan geçer. İnternet dünyasında yüzlerce e-ticaret firması olması ve kıyasıya bir rekabetin yaşanıyor olması sebebiyle web sitesi kurulumlarının çok yönlü ve interaktif  yapıda olması gerekmektedir.

Opencart XML entegrasyonu

İnternet sitesinde yer alan ürünlerin gerek bölgesel, gerekse global pazarlara aktarımında büyük kolaylıklar sağlayan opencart, sitelere entegre edildiğinde birçok özelliğin kazanılmasını mümkün kılmaktadır.

 • Dilediğiniz tedarikçiye kendinizi tanımlayabilir, ürünlerini çekebilirsiniz.
 • Tedarikçilerinizi uygun gördüğünüz zaman aralıklarında güncelleyebilirsiniz.
 • Çoklu dil ve çoklu mağaza özelliğinden faydalanabilirsiniz.
 • Kur bilgileri ve KDV oranlarını otomatik şekilde TL birimine çevirerek hesaplayabilirsiniz
 • Fiyatlarınızı ve stoklarınızı belirlediğiniz zaman aralıklarında güncelleyebilirsiniz
 • Zamanı sizin tarafınızdan belirlenmek üzere kar marjınızda eklemeler çıkarmalar yapabilirsiniz.
 • Ürünlerinizi olağanüstü hızla dakikalar içerisinde toplu olarak yükleyebilişiniz.
 • Mağazanızda bulunan ürün kategorilerinizi tedarikçilerinizin ürün kategorileriyle eşleştirebilirsiniz.
 • Opencart’ın eş zamanlı entegre sayesinde tedarikçileriniz sitelerindeki her hangi değişikliği en hızlı şekilde sitenize yansıtabilmektedir.
 • Stok durumu, fiyatlar, ürün özellikleri anlık olarak güncellenir.

Opencart uygulamalarının en önemli özelliklerinden biri de, ürünlere ve resimlerine Otomatik olarak SEO uygulanmakta, bu sayede alışveriş siteniz arama motorlarından yapılan kullanıcı aramalarında üst sıralarda görünmektedir. İnternet üzerinden ürün ve hizmet satışında SEO uygulamalarının büyük önem taşıması ve bu optimizasyonun opencart tarafından otomatik olarak yapılması uygulamayı kullanan firmalar adına oldukça önemli özelliktir.

Opencart XML Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Nasıl Kurulur? sanal mağazanın istenilen doğrultuda çalışabilmesi için bazı gereksinimlerin yerine getirilmiş olması gereklidir. Bunun sağlanması adına ilk yapılması gereken şey, opencart mağazasının internet üzerinden herkese açık bir hale getirilmesi gereklidir.

Opencart XML entegrasyonu

Bunu sağlamak için hosting ( web sunucusu) ve alan adına ihtiyaç vardır. Opencart kullanımına yönelik tercihte bulunurken sunucunun bazı özelliklere sahip olduğundan ve doğru kurulum yapılarak etkinleştirildiğinden emin olunması gereklidir. PHP 5,4 veritabanı ( MySQL tavsiye edilir) ve web sunucusuna ihtiyaç bulunmaktadır. Gerekli olan PHP kütüphane ve modülleri ise, Curl, Zlib, ZIP, GD Library, Mcrypt, Mbstrings ve XML dir.

OpenCart 3 Giriş

Tüm bu PHP uzantıları tüm hosting firmaları tarafından sağlanan standart eklentilerdir. Olmaması halinde hosting sağlayan ajans ile irtibata geçilerek sağlanması gereklidir. Tüm bu gereksinimlerin etkin olması gereklidir, aksi takdirde opencart kurulum işleminin sağlıklı şekilde yapılması mümkün olmayacaktır. Tüm gerekliliklerin yerine getirilmesi sonrasında kolayca kurulabilen opencart modülü, site sahibinin teknik bilgi kapasitesine bağlı olmaksızın basit şekilde kullanılarak gerekli işlemlerin yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Günümüzün en etkili satış yöntemlerinden biri olan internet üzerinden sanal mağaza satışları, fiziki mağazalara oranla çok daha etkili ve kazançlı yöntemdir. Ancak her geçen gün internet üzerinden satış yapan platformların artması, rekabetin daha zor şartlar altında yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Özellikle büyük pazar yerlerine erişim sağlamak ve ürünlerin daha hızlı şekilde satışını yapabilmek adına büyük yararlar sağlayan opencart, entegre edildiği sistemlerin en kısa sürede tanınmasına ve daha geniş pazarlarda yer alabilmesine çok büyük destekler sağlamaktadır.

XML Entegrasyon hakkında sizden gelen sorular

xml entegrasyon süresi ne kadar zamanda tamamlanır? Cevap; xml entegrasyon sonrasında gelen – giden trafik kıyaslanabilir mi? Cevap; xml entegrasyon yapılacak mağazalarda ürün farklılığı önemli midir? Cevap; xml entegrasyon yapılan sitenin sunucusu başarıyı etkiler mi? Cevap; Sitem Türkçe değil sorun yaşar mıyım? Cevap; Hizmet sonrası size destek sunuyor muyuz? Cevap;

Opencart XML Entegrasyonu

 

Opencart XML Tedarikçi Entegrasyonu

Opencart XML tedarikçi entegrasyon modülü hızlı ve kolay bir şekilde toplu ürün eklemenizi sağlayan profesyonel bir entegrasyon yazılımıdır. E-ticaret siteleri için önemli bir konu olan ürün ekleme sorununu ortadan kaldırmanıza olanak sağlayacaktır. Opencart XML Tedarikçi

 

Opencart XML Hangi Sürümlerle Uyumlu?

 • Opencart 2.0-2.1-2.3 gibi tüm 2.x versiyonları ile uyumludur.
 • Opencart 3.0-3.0.2 gibi tüm 3.x versiyonları ile uyumludur.

E-ticaret sitesi sahipleri OpenCart XML tedarikçi modülü ile tedarikçilerin kendilerine sağladığı XML linki üzerinden binlerce ürünü kolayca mağazalarına ekleyebilmekte ve ürünlerini cron job linki oluşturan sistem sayesinde güncelleyebilmektedir. Her tedarikçiniz için tek tek entegrasyon modülü yazdırmak yerine bu kapsamlı entegrasyonu kullanabilirsiniz. Unutmayın, eğer bir XML tedarikçiniz varsa ve ürünlerinizi kendiniz ekliyorsanız XML tedarikçi entegrasyonu size çok kolaylık sağlayacaktır. Siz bilgisayar başında değilken bu sistem sizin için tüm işlemleri yapıyor olacaktır. Stok, fiyat, ürün resmi, yeni ürün, ürün açıklamaları belirlediğiniz zaman aralıkları içerisinde sitenizde otomatik  olarak güncellenecektir. OpenCart için geliştirdiğimiz Tüm Bankalar İçin Geçerli Pos Modülü‘nü incelemeyi unutmayın.

Bizimle iletişim kurmak için burayı tıklayabilirsiniz Tüm Müşteri yorumlarımıza buradan göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?