Opencart vQmod Kurulumu

opencart vqmod 1

vQmod Kurulumu

Kesinlikle modüller, ürün özet akışları ve OpenCart uzantıları bağımsız ve modüler olmalıdır, ancak bazıları OpenCart çekirdeğinde değişiklik gerektirir. OpenCart çekirdek dosyalarını değiştirirseniz, mağazanızın sonraki sürümlere yükseltme yeteneği azaltılır ve diğer modülleri ve uzantıları etkileyebilir. vQmod , yükseltmeler için çekirdek sisteminizin bütünlüğüne zarar vermeden OpenCart çekirdeği modifikasyonu gerektiren modüllerin yüklenebileceği bir mekanizma sağlar.

vQmod, uzantı başına bir XML dosyası biçiminde gerekli dosya adlarının ve değişikliklerin bir listesini tutar. Bu değişiklikler daha sonra çekirdek dosyalar kullanılırken oluşturulur ve elde edilen dosyalar orijinal, çekirdekli PHP veya TPL dosyası yerine yürütülen önbellek kopyaları olarak depolanır.

VQmod’un kurulması

Mağazanızı yenilemek veya daha önce kullanmadığınız bir üçüncü taraf uzantısına sahip olmak istiyorsanız, vQmod sistemini kullanmanız önerilir. Yükleme işlemi için vQmod indirmeyi ve talimatları şu adreste bulunabilir.

Bağlantıda sağlanan uygun vQmod zip dosyasını indirdikten sonra zip dosyasının sıkıştırmasını açmanız ve vQmod klasörünü sitenizin kök dizinine FTP etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki Filezilla ekran görüntüsünden, bu mağazanın kök dizininin uzak site tarafındaki public_html / opencart’da görülebildiğini görebiliriz. VQmod klasörünü buraya yüklediğinizde, vqmod klasörü public_html / opencart’ta görünür hale gelecektir.

ftp upload vqmod

 

vQmod, izinleri vqmod / vqcache klasörleri, index.php ve admin / index.php için yazılabilir olarak ayarlamanızı önerir. Filezilla’da bir dosyaya veya klasöre sağ tıklayabilir, “Dosya İzinleri …” ni seçebilir ve “Sayısal değere” yazılabilir olarak ayarlamak için 755 veya 777’yi girebilirsiniz.

izin ayarla 0755

VQmod kurulumundaki bir sonraki adım, mağazanızdaki yükleme sayfasını ziyaret etmektir. Mağazanızın konumunu tarayıcınıza girin, daha sonra “vqmod / install” yazın. Mağazanız “www.birbu.com” adresinde bulunuyorsa, vQmod yükleme sayfası “www.birbu.com/vqmod/install” adresinde bulunacaktır. Doğru şekilde kurulmuşsa, aşağıdaki metni sayfada görünür:  “VQMOD HAS BEEN INSTALLED ON YOUR SYSTEM!”.

 

OpenCart’ı yükledikten sonra kurulum klasörünün aksine, vQmod kurulumundan sonra vQmod’un kurulum klasörünü silmeyin!

vQmod, kurulumdan sonra görünüp görmediğini görmek için ana sayfanızı yüklemenizi önerir. Ayrıca, yeni vq dosyaları olup olmadığını görmek için vqmod / vqcache klasörünüzü kontrol etmeniz gerekecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?