Opencart Ürün İade Oluşturma

sales return product

Yeni bir Ürün İade ekleme

Satış > İade altındaki İade kısmı, ürün iadelerini yönetmenizi sağlar. Yeni bir iade oluşturmak için ürünü manuel olarak girmeniz ve bilgi döndürmeniz gerekir. Yeni bir geri ödeme eklemek için, sağdaki köşedeki “Ekle” düğmesini döndürme listesinin üst kısmına tıklayın.

 

İade detayları

İade Tanımları sekmesini doldurmak, yeni bir iade oluşturmak için ilk adım olacaktır. Bir dönüş doldurmak için aşağıdaki ayrıntılar gereklidir:

  • Sipariş Kimliği : İade edilen siparişin kimliği.
  • Sipariş Tarihi : Siparişin yapıldığı tarih.
  • Müşteri
  • İsim
  • Soyadı
  • E-mail
  • Telefon

Ürünler

Ürünler bölümünde, döndürülen ürünle ilgili daha fazla bilgi ve neden geri döndüğü açıklanmaktadır. Müşterinin geri döndüğü ürünü manuel olarak girmeniz gerekecektir. “Apple” yazarak mağazadaki tüm elma ürünlerini bulacaksınız. Açılır menüden “Apple Cinema 30” ‘u seçtik ve “Model” alanı otomatik olarak tamamlandı, miktar, iade nedeni, ürünün açılıp açılmadığı, müşterinin yorumlarını, dönüşü geri ödeme durumu (ürün bekliyor, tamamlandı, beklemede). İade durumu isimleri, iade durumları bölümüne eklenebilir .

Bir dönüşü düzenleme

Mal gönderileri, müşteri tarafından gönderildiğinde İade bölümüne otomatik olarak eklenir. Geri Döndürme formu, Altbilgi Müşteri Hizmetinin altındaki İade sayfasındaki mağaza cephesinde bulunur.

ürün iadeleri

Bu formda doldurulan bilgiler Satışlar> Geri Dönüşler bölümüne kaydedilir. Müşterinin yukarısına girdiği alanlar, idaredeki dönüşü izlerken aynı alanlara dahil edilecektir. Bekleyen Ürünler, Beklemede veya Tamamlandı olarak geri dönüş durumunu düzenleyebilirsiniz. Durum yönetim tarafından güncellendiğinde, müşteri, siparişin durumunu mağaza önündeki Hesabım> “Geri dönüş isteklerinizi görüntüleme” altında görebilecektir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?