Opencart Üreticiler – Üretici ekleme – Üretici yönetimi

catalog manufacturers list

Üreticiler

Yönetim arayüzündeki üreticiler

Üretici bölümü, ürünleri üreticiye göre kategorize etmek için kullanılır. Bu bölüme Katalog> Üreticiler altında erişebilirsiniz.

Aşağıdaki Üretici adları kurulumla birlikte gelir. Bunlar silinebilir ve yerine yeni üretici bilgileri eklenebilir. Üretici bilgileri ürün eklenmeden önce oluşturulmalıdır, bu nedenle ürün eklerken üretici kategorisi seçilebilir. Üreticiyi dahil etmeden bir ürünün kaydedilmesi tavsiye edilmez, çünkü müşteriler imalatçı sayfasından mağaza önündeki ürünleri arayabilirler. Üretici bilgileri ürün bilgilerinden yoksun olduğu için bu sayfalarda bulunmayacaktır.

bakmak üreticisi

Yeni bir üretici takmak için aşağıdaki bilgiler gereklidir:

  • Üretici adı
  • Mağazalar : Varsayılan, yalnızca bir mağaza varsa seçilecektir. OpenCart’ı kullanarak birden fazla mağazanız varsa, bir üreticiyi birden fazla mağazaya işaretleyerek ekleyebilirsiniz.
  • SEO Anahtar Kelime : arama motoru optimizasyonu için kullanılan anahtar kelime (isteğe bağlı)
  • Görüntü : üreticinin bir resmi (isteğe bağlı). Görüntüleri nasıl yükleyeceğinizi öğrenmek için Görüntü yöneticisine bakın .
  • Sıralama Sırası : Üreticinin birden fazla üreticiye göre sıralanacağı pozisyon (isteğe bağlı)

imalat yapmak

Mevcut üreticileri düzenlemek için “Action” (Eylem) bölümünde “Edit” (Düzenle) seçeneğini bulun. Düzenle’yi tıklamak, daha önce doldurulmuş üretici bilgileri ile sizi yukarıdaki forma yönlendirir.

Üretici ismi değiştirilirse, ürünün yeni değiştirilen üreticisine yeniden atanması gerekecektir. Üretici ismi değişmeden kalırsa, ancak diğer bilgilerden herhangi biri düzenlenirse, ürün yeni üreticinin bilgilerini otomatik olarak kabul edecektir.

Mağaza önündeki imalatçılar

Üreticiler her zaman mağazanın önünü etkilemek için mağaza envanterindeki ürünlere atanmalıdırlar. Üreticileri yönetimdeki ürünlere atamak hakkında daha fazla bilgi için Ürünler bölümüne bakın . Mağaza cephesinde, üreticinin “kategorileri”, üreticiler altında ürün düzenlemeye hizmet eder. Ürünlerin mağaza önündeki üreticiler altında nasıl organize edildiğini göstermek için yeni bir üretici oluşturup bir ürüne atayacağız.

acer üretmek

Katalog> Üretici bölümünde bir ‘Acer’ üreticisi oluşturduk; bir SEO anahtar kelime, imalatçı resmi ve sıralama düzeni eklenirken onu tek mağazamıza (‘Varsayılan’) ekledi. Ürünler altında, “Acer” üreticisini “Acer Aspire” ürününe atadık.

Üreticiler sayfası

Acer üreticisine erişmek için müşteri herhangi bir sayfanın altbilgisine gidebilir; ve Ekstralar altında Üreticileri tıklayabilirler.

ekstralar markaları

Müşteri daha sonra üreticinin tüm adlarının alfabetik olarak gösterildiği üreticiler sayfasına yönlendirilir. “Acer” üreticimizin, oluşturulduğunda otomatik olarak bu sayfaya eklendiğini görebiliyoruz.

markalar sayfası

Müşteri “Acer” bağlantısını tıklattığında, bu “Acer” üreticisi içindeki tüm ürünleri listeleyen bir sayfaya yönlendirilirler. Bu sayfada, “Acer Aspire” ürününün, Ürünler bölümünde üretici “Acer” atandığı için görüntülendiğini görebiliriz.

acer marka sayfası

“Acer Aspire” üzerine tıklamak, müşteriyi ürün sayfasına götürecektir.

acer inspire ürün sayfasına

“Acer” ürün sayfasına üretici sayfasından da ulaşabilirsiniz. Bu bağlantı, müşterileri dükkanda aynı üreticinin farklı ürünlerine maruz bırakmak için yararlıdır. Müşteri, mağazadaki diğer Acer ürünlerine göz atabilecekleri üreticiye yönlendirilmek üzere “Acer” ı tıklatabilir.

Opencart Banner Modülü

Yeni bir üretici eklemek, ana sayfadaki atlık tasini bayrağına üretici simgesini eklemeyecektir. Yeni oluşturulan üretici, Banner simgesinin görüntülenmesi için Sistem > Tasarım > Banner altındaki üretici bayrağına eklenmelidir. Afiş imalatçı simgesini ekleme hakkında daha fazla bilgi için Düzen bölümüne bakın .

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?