OpenCart Ücretsiz Modüller

OpenCart Ücretsiz Modüller

OpenCart Nedir?

OpenCart açık kaynaklı, e-ticaret yazılımıdır. Aynı WordPress gibi ancak e-ticaret için kullanımlı ve orta düzeyde paneli bulunuyor. Opencart, küçük veya orta ölçekli e-ticaret işine başlayabileceğiniz, hızla büyüyen ve iyi bilinen bir e-ticaret platformudur. Tüm ihtiyaç özelliklerine sahiptir ve küçük boyutlu e-ticaret işletmeleri için tavsiye edilir.

WordPress’le Aynı Özellikleri:

1.Ücretsiz Yazılım

OpenCart diğer yazılımlardan farklı olarak daha fazla içeriğe sahiptir. Bu yüzden hep e-ticaret sitelerinde yani alışveriş sitelerinde kullanılıyor. Alışveriş sitelerinin güzel görünmesi ve detaylı incelemesi için güzel ve basit görünümlü bir panele sahiptir.

2.Açık Kaynak

WordPress’deki gibi yüzlerce tema, eklenti bulunuyor. Ancak WordPress’te kullandığımız eklenti kelimesi OpenCart için değiştirilmiş ve modül olarak belirlenmiş. Çünkü, OpenCart ile kurulmuş sitelerde genellikle ödeme ve diğer ara yüzler belirtiliyor.

3.Temel Görünümlü Responsive Arayüz

Yönetici paneli diğer açık kaynak yazılımlarından farklı olarak yüksek işlevselliğe sahiptir. Nerdeyse tüm ara yüzü bir işin göstergesi. Yönetici panelinin ilk açılış sayfasında satılan ürünleri ve elde ettiğiniz gelirleri görebilirsiniz. Sol tarafta bulunan menü’de her aracı bulabilirsiniz.

OpenCart Ücretsiz Modüller

1.Ajax Filter(Ücretsiz Sürüm)

AJAX Filter, ürünlerinize göz atarken müşterilerinize daha iyi bir filtreleme deneyimi sunan bir modüldür. Bu filtre, kullanıcılara anında sonuçlar verir ve daha hızlı istedikleri ürünleri daraltmalarına olanak sağlar. Filtre davranışını ve müşterilerin nasıl etkileşimde bulunacağını ayarlamanın birçok yolu vardır. Örneğin, filtreyi tetiklemek için gerekli eylem türünü seçebilirsiniz. Eğer bir ürün alacaksanız ürünün bütçenize göre olmasını istiyorsanız üst kısımda bulunan 0-150 TL veya 0-200 TL arasında girebilirsiniz. Zaman kaybetmeden ürün bulmak kullanıcılarınızı tatmin etmek için iyi bir yönerge olacaktır.

2.Instagram Feed

Instagram Feed’iniz OpenCart mağazanızın bir parçası olabilir. Profilinizde yayınladığınız tüm görseller sitenizde güzel bir özelleştirilebilir galeride sergilenebilir. Galerinizin vitrininizde neyi ve nasıl görüntülendiğini tam olarak kontrol edebilirsiniz. Bu, modülü tasarımınıza tam olarak uyarlayabileceğiniz anlamına gelir. Müşteriler Instagram Feed’inize göz atarken, kendi açıklamaları ve yorumlarıyla birlikte açılan kişisel resimleri seçebilir.

3.Ajax Quick Checkout

Zaten OpenCart yazılımını kullanıyorsanız, mağazanız üzerinde tam kontrol sahibi olmak istediğiniz anlamına gelir. Ödeme işlemi, müşterinizin alışveriş deneyiminin son ve en önemli itiraz etme molası olduğu için, mağazanızın üzerinde de kontrol sahibi olmanız gerekir. Ajax Quick Checkout’un ücretsiz sürümü ile, kullanıcılarınıza yüksek bir mağaza deneyimi sunabilirsiniz. Farklı adımlar yok, yeniden yükleme yok, karışıklık yok, bilgileri girdikten sonra onaylamanız yeterli olacaktır.

4.YouTube Video Gallery

Video, bugünün e-ticaret sitesinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ürün tanıtımı, marka oluşturma ya da öğreticiler hakkında olsun, video içeriği müşteri deneyimi ve katılım açısından size büyük avantaj sağlar. Geliştirilmiş bir YouTube kanalı, mağazanıza çok sayıda trafik ve kaliteli kullanıcı getirebilir. Bu yüzden sitenizde kullanmak için oldukça iyi bir neden var. Bu YouTube Galerisi ile videonuzun mağazanızda istediğiniz yerinde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Galeriyi özelleştirmek istediğiniz yerleşimi, renkleri, başlık düzenlerini ve video görüntüleme modlarını belirtin, böylece mağaza tasarımınıza uygun olur. Bilgisayardan akıllı telefona kadar her tür cihaz için tamamen optimize edilmiştir.

5.ErrorLog Manager

OpenCart açık kaynaklı bir sistemdir ve bazen kullandığınız modüller veya temalar çatışmalara ve hatalara neden olabilir. Bu hataların nasıl meydana geldiğini, nelere yol açtığını ve bunları çözümlemeye nasıl devam edeceğinizi bilmek önemlidir. Ücretsiz ErrorLog Manager kusursuz bir şekilde çalışıyor. Modül, hatanın oluştuğu tarih ve saat, tam olarak değiştirilmiş dosyalar ve hata satırındaki kodun ön izlemesi gibi verileri gösterir.

Herhangi bir kodlama deneyimi olmayan kullanıcılar OpenCart’ta bir hata gördüklerinde çok sinirlenebilirler. Bu şekilde, mağazanızda tam olarak neler olduğunu daha iyi anlamanın daha iyi bir yoluna sahip olursunuz. Böylece, bunu düzeltmek için atılacak adımlar hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?