Opencart SSL Sertifikaları ve HTTPS ekleme

admin interface ssl

Opencart SSL Sertifikaları ve HTTPS

Hassas müşteri ve ödeme bilgilerinin mağazanız tarafından ele alınmasıyla, önemli bilgileri web sunucusu ve tarayıcı arasında dolaştırdığından emin olmanız önemlidir. Bu ihtiyacın bir sonucu olarak, birçok mağaza sahipleri ek güvenlik için HTTPS’ye geçer . Mağazanız için HTTPS’yi etkinleştirmeden önce bir SSL sertifikasının edinilmesi ve kurulması gerekir.

SSL sertifikası yüklendikten sonra, yönetici panelinizdeki mağazanızın ayarları altındaki Sunucu sekmelerine gidin . Sunucu sekmesindeki ilk seçenek, SSL’yi kullanmak isteyip istemediğinize karar vermenizi sağlar. “Evet” seçeneğini seçerseniz mağazanıza HTTPS aracılığıyla erişebilmeniz için SSL etkinleşecektir.

Opencart’a SSL Sertifikası Nasıl Yüklenir?

SSL Kurulumu, kullanıdığınız hosting hizmetinin sunucusunda barındırdığı yazılıma göre değişmektedir.
Bunların en popüler olanları CPanel ve Plesk Panel dir. Bazı durumlarda bu yazılımlarla birlikte SSL sertifikası gelmektedir. Eğer böyle bir durum varsa hemen sunucu panelinize girip, hosting barındırma ayarları yönetiminden hızlıca SSL kurabilirsiniz. Şayet böyle bir durum yoksa; öncelikle SSL sertifikası satın almalısınız. Sertifikayı barındırdığınız hosting firmasından satın alıp, kurmalarını rica ederseniz sisteminize kurulumunu sağlayacaklardır. Firmanız SSL sertifikası sağlamıyor ya da SSL kurulumu konusunda destek vermiyorsa bize ulaşarak SSL kurulumu hakkında destek alabilirsiniz.

SSL sertifikası nedir?

Basit terimlerle, SSL (veya Güvenli Yuva Katmanı ), web sitelerini güvence altına alan bir teknolojidir. HTTPS protokolüne güç sağlar ve mağazanız ile müşterilerinizin web tarayıcıları arasında şifreli bir bağlantı sağlar. Ayrıca, bir tarayıcıya mağazanızın mağazanıza alışveriş yapmak için güvenli ve güvenli bir yer sunmasına yardımcı olarak mağazanızın kimliğinin kanıtı sağlanır. SSL, müşterinin özel bilgilerini korur ve müdahaleyi önler. Kredi kartı ve kişisel bilgiler gibi şeyler için web sitenizde hassas bilgiler iletirken SSL de yasalarca gereklidir. Bir SSL sertifikası kullanılarak güvenli olmadığı sürece her verinin başkaları tarafından görülebilmesi mümkündür.

Bu ne işe yarıyor?

SSL sertifikası, kimliğinizi kanıtlayan ve web siteniz ile müşterilerinizin web tarayıcıları arasındaki trafiği kilitlemek (veya şifrelemek) için kullanılabilen dijital bir anahtardır. Bir web sunucusuna kurulduğunda, asma kilidi etkinleştirir ve güvenli bağlantılar sağlar.

SSL Sertifikaları şunları içerir:

  1. Bir alan adı (mağazanızın URL’si).
  2. Kuruluşunuzun ayrıntıları (şirketinizin adı ve konumu).
Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?