OpenCart Para Birimi Nasıl Eklenir?

OpenCart Para Birimi Nasıl Eklenir?

OpenCart Para Birimi

OpenCart’ın kullanıma hazır sürümü, Euro (EUR), Pound Sterling (GBP) ve ABD Doları (USD) ile birlikte gelir ve ABD Doları varsayılan olarak belirlenir. Bu para birimlerinden herhangi birini sunmak istemiyorsanız, yönetici alanınızdan devre dışı bırakılabilir veya yeni bir para birimi ekleyebilirsiniz.

Para birimi eklemek için OpenCart mağazanızın yönetici alanına giriş yapın ve Sistem> Yerelleştirme> Para birimleri’ne gidin. Yönetici alanınızdaki para birimleri bölümüne gidin. Yeni bir para birimi eklemek için sağ üst köşedeki mavi artı düğmesini tıklayın. Şimdi sadece yeni para biriminizin ayrıntılarını forma ekleyin.

Para Birimi Başlığı

Bir kullanıcı para değiştirdiğinde vitrininizde gösterilecektir.
Kod: Para biriminiz için ISO kodudur. Resmi koddan emin değilseniz, o zaman paranızın ISO kodunu gösterecek birçok araç bulunmaktadır.
Sağ Sembol / Sol Sembol: Bu, para biriminiz (ör. £, $) ve numaranın solunda veya sağında gösterilip gösterilmeyeceğinin sembolüdür.
Ondalık Yerler: Para biriminizin gösterilmesini istediğiniz ondalık basamaklardır. Genellikle insanlar iki ondalık basamak kullanır.
Değer: Yeni para biriminiz varsayılan para biriminizse, değeri 1.00000 olarak ayarlayın. Para birimlerinizin geri kalanı varsayılan para biriminize göre yapılacaktır. Değerinizi kendiniz ayarlamayı seçebilirsiniz veya OpenCart sizin için para birimini otomatik olarak güncelleyebilir (aşağıda daha fazlasını okuyun).
Durum: Para biriminizin etkin olup olmadığını veya devre dışı bırakılmasını ayarlayın.
Formu para biriminizin ayrıntılarıyla doldurun. Kaydet’i tıklayın ve para biriminiz artık mağaza önünüzde yayınlanacak! Aynı süreçte istediğiniz kadar para birimi ekleyebilirsiniz.

Yeni para birimi vitrinlerde gösteriliyor olacaktır.

Kısaca Para Birimi Ekleme

OpenCart Para Birimi Nasıl Eklenir? sorusunun cevabı basitçe şöyledir;

Mağazanızın yönetici paneline giriş yapın. Goto Yöneticisi-> Yapılandırma-> Yerelleştirme-> Para Birimi seçeneklerine gidin. Üstteki “Ekle” simgesine tıklayın. Burada yeni para birimimizin detaylarını girebiliriz. Para birimi başlığı para biriminizi tanımlamak için herhangi bir başlık olabil

Sol Sembol: Bu, soldaki bir sembolü $, £, € gibi kullanan para birimleri içindir.
Sağ Sembol: Bu, Hindistan Rupisi (Rs.) Gibi bir sağ taraf sembolünü kullanan para birimleri içindir.
Ondalık basamaklar: Bu, ondalık basamakların fiyatın kaç olduğunu gösterir.
Değer: Bu, dönüştürülen fiyatı almak için ürün fiyatlarına çarpacak miktardır. Bu, müşterinin para birimine kıyasla mağaza para biriminizdeki döviz kuruna dayanacaktır.
Tüm bunlar ayarlandıktan sonra üstteki “Kaydet” simgesine tıklanır ve para birimi eklenir.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?