OpenCart N11 Entegrasyonu

OpenCart N11 Entegrasyonu

OpenCart N11 Entegrasyonu – OpenCart N11 Modülü

OpenCart N11 Entegrasyonu ile tüm ürünlerinizi N11 Mağazanızdaki ürünlerle eşleştirin.
Sitenizden fiyat, stok ve içerik güncellemelerini N11 mağazanıza otomatik aktarın. Tek bir platform ile tüm platformlarınızı otomatik yönetin. Bu modül ile stok sorununuz ortadan kalkacak.

 

Opencart N11 Entegrasyonu

 Opencart N11 Entegrasyonu

Opencart her geçen gün giderek yaygınlaşan ve internet üzerinden alışveriş yapılabilmesini sağlayan web sitelerinin temelini oluşturan çevrimiçi mağaza yönetim sitemidir.  Fiziki alışverişin yerini hızla internet üzerinden alışverişe bıraktığı günümüzde e-ticaret çözümlemeleri de oldukça değer kazanmış bulunmaktadır. Bu sebeple internet üzerinden alışveriş hizmeti sunan işletmelerin kullandıkları özel ve açık kaynak kodlu scriptler büyük öneme sahiptir. Açık kaynak kodlu olarak kullanıma sunulan opencart uygulaması da, internet üzerinden ürün satışı yapan işletmelerin kullanımına sunulmuş hizmetler arasında yer almaktadır.

 

Farklı diller ve para birimlerine destek sağlayan yapısıyla günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan OpenCart, MYSQL veri tabanı ve HTML bileşenleri kullanılarak PHP diliyle yazılmış bulunmaktadır. Uygulamanın ücretsiz oluşunun yanı sıra geliştirilebilir özelliğiyle de dikkat çeken OpenCart, günümüzde birçok e-ticaret sistemi tarafından kullanılmaktadır. Diğer açık kaynak kodlu sistemlerden daha gelişmiş özellikler sahip bulunan uygulama, gönüllü geliştiriciler ve profesyonel OpenCart yazılımcıları tarafından yeni eklentilerle sürekli güncellenmekte ve geliştirilmektedir.

Opencart Nasıl Kullanılır?

Opencart günümüzde E-ticaret alanında faaliyet gösteren işletmelerin büyük bir bölümü tarafından kullanılan bir uygulamadır. OpenCart kullanıcılarının uygulamayı herhangi bir kod veya yazılım bilgilerine sahip olmadan kullanabiliyor olması sağladığı en önemli avantajlardan biridir. Opencart ara yüzü ve kontrol paneli sayesinde birçok şey yapılabilmesi mümkündür.

·       kolay kurulum avantajıyla e-ticaret sitenizi basitçe yönetebilme olanağı sağlar.

·       E-ticaret sitenize dilediğiniz sayıda ürün ekleyerek tanıtımlarını yapma olanağı sağlar.

·       Kullanıcı yorumları için ihtiyaç duyabileceğiniz alanlar ayırmanızı mümkün kılar.

·       Ödeme yöntemlerini entegre ederek sanal postlar vasıtasıyla tüm bankaların sanal post modüllerinin kullanımına olanak sağlar.

·       Açık kaynak kodlu olma özelliği sayesinde sitenizi dilediğiniz dile çevirerek global ölçekte tanıtım yapmanız mümkündür.

·       Opencart uygulaması, alışveriş yapan kullanıcıların güvenli ödeme yapmasını sağlayan SSL ve PCI sistemleriyle uyumlu eklentilere sahiptir. Bu özelliği sayesinde kullanıcıların ödeme bilgileri veri tabanında güvenli bir şekilde muhafaza edilir.

·       Opencart uygulamasının geliştirilmiş eklenti paketine sahip olması, dilediğiniz sosyal medya adresinde veya farklı web sitelerinde tek bir tıklama ile ürün tanıtımı veya reklam yapmanızı sağlar.

·       Ücretsiz ve kolay kurulabilir bir yapıda kullanıma sunulan opencart, 6000 eklenti paketi ile geliştirilmiştir. Bu özelliği sayesinde e-ticaret faaliyetlerinde farklı çözümlere imkan sağlar.

Opencart N11 Entegrasyonunun Sağladığı Avantajlar

Opencart N11 Entegrasyonu sayesinde Türkiye’de faaliyet gösteren ve internet üzerinden satış yoluyla tüketicilerin ihtiyaç duyduğu tüm ürünlerin tedarikini sağlayan N11 açık Pazar platformuna dahil olmak mümkündür. Günümüzde her geçen gün daha büyük boyutlara erişen e-ticaret platformu, sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmek için güvenilir pazarlara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle orta ölçekte e-ticaret yapan veya yeni başlayan firmaların en büyük sorunu, bölgesel rekabette yer alamamak ve global pazarlara açılamamaktır. Ayrıca e-ticaret yöntemiyle pazara giriş yapmak isteyen ancak internet dünyası hakkında bilgi sahibi olmayan firmalar, bu tür faaliyetlerde zorlanmaktadır. Opencart kolay kurulabilir olması ve hiçbir teknik bilgiye bile sahip olmayanların kullanımına uygun olması sebebiyle, bu tür sorunlara takılmadan internet üzerinden ürün veya hizmet tanıtımına olanak sağlamaktadır. Böylece e-ticaret firmaları N11 gibi sektörün dev platformlarında kendilerine yer bularak diğer firmalarla rekabet etmek ve ürün satmak imkânına kavuşabilmektedir.

 

Opencart uygulamasını e-ticaret sistemine entegre ederek N11 platfomunda kendisine yer edinecek olan firmaların elde edecekleri avantajlar görüldüğünde, uygulamanın ne denli yararlı olduğu da açıkça ortaya çıkmaktadır.  N11 platformuna üyelik açmak ve Opencart entegrasyonu sağlamak suretiyle sanal mağaza sahibi olanların elde edecekleri avantajlar,

·       Dilediğiniz dil seçeneğini kullanarak ürün gönderme imkânı

·       N11 satış platformuna kategoriye göre ürün gönderebilme avantajı

·       Ürünlere kar marjı ekleme olanağı

·       Iskonto tanımlayabilme olanağı

·       Gelen siparişlerin tüm ayrıntılarını görebilme ve gelen mesajlara cevap verebilme özelliği

·       Stok ve fiyat güncellemesi yapabilme imkânı

·       N11’de satışa sunulan kategori özelliklerinin ürünlerinize tanımlanabilmesi

·       Ürünlerin toplu olarak güncellenebilme özelliği,

·       Kullandığınız sunucunun düşük olması durumunda web sitenizin time-out süresine takılmamasını sağlamak adına parça parça gönderebilme imkânı.

Opencart Neden Tercih Edilmelidir?

Opencart uygulamasının tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biri de, açık kaynak kodlu olması ve geliştirilmeye uygun bir yapıya sahip bulunmasıdır. Kolay kullanıma olanak sağlamasının yanı sıra

 

·       Eklenti ve modül çeşitliliği,

·       Görsel tema çokluğu,

·       Arama motorlarıyla uyum içerisinde çalışabilmesi

·       Kolay entegrasyon sağlaması

·       Türkçe portalına sahip olması

·       Video servis desteği sağlaması opencart kullanımını gerekli kılan özellikler arasında yer almaktadır.

Opencart benzer uygulamalar arasında altyapı hizmetlerinin daha gelişmiş olmasıyla da öne çıkmaktadır. E-ticaret amacıyla web sitesi oluşturan işletmeler opencart uygulamasını kullanmış oldukları hosting paketleri veya sunucuları içerisinde bulundurabilme avantajına da sahip bulunmaktadır. Uygulamanın sağladığı en önemli avantajlarından biri, arama motorlarıyla uyumlu bir yapıya sahip olması, SEO optimizasyonuna sahip web sitelerinin internet platformunda görünür olmalarını ve arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almalarını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca uygulamada bulunan analiz ve raporlama sistemleri, web sitesi üzerinden gerçekleşen trafiğin grafik şeklinde takip edilebilmesine olanak sağlayarak, gelecekte yapılacak iş ve işlemlerin planlanmasına önemli destek sağlamaktadır.

Opencart N11 Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Opencart N11 Entegrasyonu OpenCart’ın her şeyi her yerde satabilme adına sağladığı olanaklarla internet üzerinden ticaretin daha keyifli bir hale dönüşümünü gerçekleştirmektedir. Günümüzde internet üzerinden ürün ve hizmet satışı büyük bir pazara hitap etmekle birlikte, bu pazara hangi araçlarla açılmak gerektiği asıl önemli meseledir. E-ticaret faaliyeti gösteren firmaların ülkemizin en büyük sanal satış platformlarından biri olan N11 de kendisine yer bulabilmesi ve faaliyetlerini oldukça kolay bir şekilde yönetebilmesi, opencart tarafından sağlanan teknik destek sayesinde mümkün olabilmektedir.

 

Kullanıcılar N11 satış platformunda bulunan mağazalarını Opencart ile entegre etmeleri halinde, mağazanın opencart admin panelinden yönetilebilmesi mümkün hale gelmektedir. Opencart N11 entegrasyonu sayesinde xml taşıma sorunlarından kurtulan kullanıcılar, opencart admin paneli üzerinden,

·       Sipariş takibi,

·       Kategori eşleştirme

·       Ürün filtreleme

·       Hızlı şekilde ürün ekleme / silme olanağı

·       Otomatik veya manuel olarak stok güncelleme işlemleri

·       Sipariş filtreleme

·       Sipariş onay/ret işlemleri

·       Sipariş kargolama

·       Ürün satışı sonrası stok güncelleme

·       Opencart mağazada ürün satıldığında n11 mağazasındaki aynı ürün kategorisindeki ürün seçeneklerinin güncellenmesi

·       Ürün yorumlarının ve ürünle ilgili soruların görülmesi, yanıtlanması

Opencart N11 entegrasyonu sağlandığında opencart admin sayfasından yönetilebilen işlem ve uygulamalar arasında yer almaktadır.

Kurulumu profesyonel web tasarım firmaları tarafından yapılan opencart uygulamaları, müşteri ihtiyaç ve taleplerine göre gerekli olan tüm eklentilerin sağlanmasıyla e-ticareti daha kolay ve keyifli bir hale getirmektedir. N11 entegrasyonu sayesinde işletmeler diledikleri tedarikçilerle çalışabilme imkânına kavuştukları gibi, kendi e-ticaret sitelerinde satışa sundukları ürünleri de opencart paneline aktarabilmektedir.

Opencart sadece internet üzerinden satış yapan firmalara değil, fiziki satış yoluyla ürün satışı yapan firmalara da önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Opencart içeriğinde bulunan manuel servisler sayesinde panele ürün eklemesi yapılarak sahip oldukları N11 mağazasına veya N11 platformunda satışa sunabilmektedir. Ayrıca opencart uygulamasına sahip olan kullanıcılar, muhasebe/ erp entegrasyonlarını kullanmak suretiyle Muhasebe/erp yazılımlarına otomatik faturalarını işletebilmektedir. 

Opencart N11 Entegrasyonunu satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kısa sürede modüle sahip olmak için hemen iletişime geçin.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunları Okudunuz mu?

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?