OpenCart Mağaza Ekleme & Genel Ayarları

OpenCart Mağaza Ekleme & Genel Ayarları

OpenCart Mağaza Ekleme & Genel Ayarları

Online mağazanızdan satış yapmaya başlamak için OpenCart’ı yükledikten sonra gerekli birkaç adım vardır. Bu sayfa başlamak için yararlı bir kılavuzdur. Bir OpenCart mağazası bir Ön Arayüz ve Yönetici arayüzünden oluşurBu kılavuz öncelikle Yönetici arayüzü işlevlerine ve ayarlarına odaklanacaktır. Siteniz başlatılmadan önce bu ayarlar ön tarafta test edilmelidir. Bu kılavuzdaki adımları izleyerek mağazanızı kurulumdan kullanıma hazır duruma getirin. Bu kılavuzda, yönetici giriş kimlik bilgilerine sahip olduğunuz ve mağazanızın Yönetici arayüzüne giriş yapabildiğiniz varsayılmaktadır.
/admin, örneğin: https://demo.opencartyazilim.com/admin .

Sistem ayarları

Burada ağırlıklı olarak Genel Ayarlar gereklidir. Genel Ayarlar altında mağazanızın adını, sahibini, adresini, e-postasını ve telefon numarasını ayarlamanız gerekir. Bunlar OpenCart Mağaza iletişim sayfası ve sipariş faturaları için kullanılacaktır.

Genel Sekmeyi Ayarlama

OpenCart Mağaza Mağaza Ayarları

Mağaza Ayarlarının , “Mağazanız” vb. Varsayılan ayarlarından gerçek OpenCart Mağaza Adınıza ve arama motorları için mağazanızın açıklamasına değiştirilmesi gerekir.

Mağaza Sekmesi Ayarı

Yerel ayarlar

Yerel Ayarlar , mağazanızın çalıştığı Ülke’yi seçmenizi sağlar. Mağazanız için varsayılan para birimini de seçebilirsiniz. Mağazanız birden çok para birimini kabul ederse, OpenCart’ın mevcut döviz kurlarına göre otomatik olarak güncellenip güncellenmeyeceğini seçmeniz gerekir.

Yerel Sekmeyi Ayarlama

 

Seçenek Ayarları

Seçenek ayarları, Ürünleriniz, İncelemeniz, Kuponlar, Vergiler, Hesap, Ödeme, Stok, İştirakler, İadeler ve Captcha güvenliğiniz hakkında birçok önemli yapılandırma içerir.

OpenCart Birden Çok Dil Ekleme Makalemize Göz Atmayı Unutmayın!

Görüntü ayarları

Mağazanız için bir logo seçmeniz ve bunu Resim Ayarları sekmesi yoluyla yüklemeniz gerekir Logo, temanız için uygun bir boyut ve şekil olmalı ve ideal olarak bir jpg veya png dosyası olmalıdır. Ayrıca bu noktada bir favicon seçebilirsiniz. Bu, bir siteyi ziyaret ettiğinizde tarayıcıda görüntülenen küçük resimdir. Tipik olarak, favicons 16px 16px ve OpenCart favicons için bir png dosyası gerektirir.

Görüntü Sekmesi Ayarı

 

Sunucu Ayarları

OpenCart Mağaza  Sistem Ayarları’nın Sunucu sekmesi altında iki önemli ayar vardır.

  1. SEO URL’leri. Mağazanızda arama motoru optimize edilmiş URL’lere sahip olmak istiyorsanız, bunu evet olarak ayarlamanız gerekir. Bunların doğru bir şekilde çalıştığından emin olmak için SEO URL’leri ayarlama talimatlarını izlemeniz gerekir, ancak mağazanızın arama motorlarından mümkün olan en iyi sonucu almanız için önemli bir adımdır.
  2. Ekran Hataları seçeneği, her zaman canlı OpenCart Mağaza için Hayır olarak ayarlanmalıdır. Bu, müşterilerin sitenizi kullanırken OpenCart Mağaza kodunuzdaki hataları görmesini engeller. Geliştiriciniz hata günlüklerini kullanarak bu sorunları tanılayabilir ve onarabilir.

 

OpenCart Ödeme Yöntemleri ve Vergi Ekleme

Ayarlarınız doğru olduğunda, kullanmak istediğiniz ödeme ağ geçidini seçmeniz gerekecektir. Mağazanızın alışverişlerde vergi tahsil etmesi gerekiyorsa, bunlar aşağıda açıklandığı gibi yönetici arayüzünüz aracılığıyla da kurulmalıdır.

Ödeme Yöntemleri

OpenCart birçok Ödeme yöntemini desteklerÖdeme yönteminiz desteklenmiyorsa, OpenCart uzantı deposundan ek yöntemleri bulabilir ve yükleyebilirsiniz. Mağazanızın kullanacağı ödeme yöntemini seçmek için, Eklentiler menüsüne ve Ödemeler alt menüsüne gidin. Bu sayfa size mevcut tüm ödeme yöntemlerinin bir listesini gösterir. Mağazanız birden fazla ödeme yöntemi kullanabilir.

Ödeme yöntemlerini etkinleştirmek için öncelikle etkinleştirmek istediğiniz yönteme karşılık gelen Yükle bağlantısını tıklayın, ardından ödeme hesabınız için ayarlamak için Düzenle bağlantısını tıklayın. Her ödeme ağ geçidinin ayarlarındaki Sipariş alanı, ödeme sayfanızda ödeme seçeneklerinin hangi sırayla görüntüleneceğini seçmenize izin verir. Daha düşük numaralı ödeme seçenekleri her zaman daha yüksek numaralı seçeneklerin üzerinde gösterilecektir.

Eğer istediğiniz ödeme yöntemi listenizde yoksa; Opencart Sanal Pos Ödeme Yöntemi için burayı, OpenCart iyzico Modülü için de burayı tıklayın. 

Uzantılar Ödeme Sayfası

 

Vergiler

OpenCart, varsayılan olarak bir dizi farklı Vergi seçeneği sunar. Vergiler lokasyona bağlıdır, bu nedenle yerel vergi kurallarına göre farklı coğrafi bölgelerdeki müşterilere farklı vergi oranları yükleyebilirsiniz. Vergi oranları Sistem> Yerelleştirme> Vergiler> Vergi Oranları altında oluşturulur. Gerekli vergi oranınız mevcut değilse, yeni bir vergi oranı oluşturup eklemeniz gerekir. Örneğin, Yeni Zelanda için geçerli olan Vergi Oranı şu anda% 15 olan GST’dir. Yeni Zelanda mağazaları bu nedenle GST denilen yeni bir Vergi Oranı yaratmalı,% 15’e ayarlanmalı ve Yeni Zelanda’nın Geo Bölgesi’ndeki müşterilere uygulanmalıdır.

Ürüne özgü vergi oranlarınız varsa, Vergi Oranları sayfasındaki bu vergi oranlarının her birini tanımlamanız gerekir. Daha sonra her bir ürüne hangi vergi oranının uygulanacağını seçersiniz, böylece ürününüze özgü vergileri ürün düzeyinde yönetebilirsiniz.

Nakliye Yöntemi

Maddi mal satan mağazaların gönderim seçeneklerini düzenlemeleri gerekecek. Nakliye yöntemleri, Uzantılar > Gönderi menüsü öğesi altında seçilir. Yukarıdaki Vergi Oranları’nda olduğu gibi, mağazanızın destekleyeceği Gönderim Yöntemleri için Ayarları Yükleme ve Düzenlemeniz gerekir. Dokümantasyon, Gönderi Yönteminizi ayarlamak için tüm talimatları içerir .

Uzantılar Gönderi Sayfası

 

Envanter yönetimi

OpenCart’ın kurulumu, OpenCart mağazanızın envanterini nasıl kuracağınızı görmenize yardımcı olacak gösterim verilerini içerir. Bu, Kategoriler , Üreticiler , Seçenekler , Nitelikler ve Ürünler ve bazı ana sayfa Banner’ları içerir. Bunlar, yüklemeden sonra mağazanızın ön ucunu ilk kez ziyaret ettiğinizde gördüğünüz Apple iPod’lardır. Mağazanızla çalışmaya başlamak için, bu demo öğelerini mağazanızın satacağı gerçek kategoriler, üreticiler ve ürünlerle değiştirmeniz gerekecektir. Bunu yapmanın iki önerilen yolu vardır:

  1. Bunları OpenCart mağazanızın yöneticisinde Katalog menüsü altında manuel olarak düzenleyebilirsiniz.
  2. Ürünlerinizin toplu olarak yüklenmesini basitleştirmek için bir içe aktarma aracı kullanabilirsiniz. Bu, daha büyük stoklar veya damla ayırıcılar için daha pratiktir ve mevcut tüm öğeleri kaldırmanıza ve bunları aynı anda değiştirmenize olanak tanır. Eğer elinizde bir tedarikçiden aldığınız XML veriniz varsa, buradan OpenCart XML Tedarikçi Modülünü satın alarak tüm ürünlerinizi tek seferde sitenize entegre edebilir, ve otomatik olarak stok ve fiyat güncellemesi yaptırabilirsiniz. 

Uzantılar, Modüller ve Temalar

OpenCart işlevselliği, görünüm ve temalar tarafından kontrol edilir. OpenCart ile çalışmaya başlamak için son adım, istediğiniz işlevsellik etkinleştirildiğinden emin olmak için Uzantılar > Modüller sayfanızı kontrol etmektir. Varsayılan banner’lar Sistem > Afişler altında değiştirilebilir veya bu noktada Slayt Gösterisi modülü ile kaldırılabilir. Görüntülemek istediğiniz diğer modülleri ve görüntülemek istediğiniz sayfaları da seçebilirsiniz. OpenCart varsayılanları mantıklıdır ve yalnızca tanıtım amaçlı olan varsayılan ana sayfa afişleri haricinde, başlamak için düzenlemeye gerek duymayacaktır.

Mağazanızda ihtiyacınız olan işlevselliği bulamazsanız, genellikle OpenCart Modüller sayfasında bulabilirsiniz.
Eğer bunların hiç biri ile uğraşmak istemiyorsanız; Size indirimli olarak OpenCart E-ticaret Paketlerinden birini seçip, tüm işi bize bırakmanızı öneririz. Size harika bir web sitesi çıkarmak için çok çalışacağız.

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?