OpenCart Dijital Pazarlama Bölümü Nasıl Kullanılır?

OpenCart Dijital Pazarlama Bölümü Nasıl Kullanılır?

OpenCart Nedir?

OpenCart açık kaynaklı, ücretsiz Dijital Pazarlama alanında gelişmiş yazılımdır. Seçeneklerine uyumlu şablonlarına ve kullanılabilirlik durumundan her zaman diğerlerinden önde geliyor. Genellikle WordPress benzeri sadece WordPress’in Pazarlama ile uygunlaştırılmış sunumudur. Dijital pazarlama her zaman arama motoru optimizasyonu (SEO) için gerekli bir alandır. Aynı zamanda Dijital Pazarlama son günlerde büyük bir işe çevrildi.

Pazarlama Taktikleri

OpenCart gösterge tablonuzdaki Pazarlama bölümü, oluşturduğunuz pazarlama kampanyalarını eklemenize ve izlemenize olanak tanır. Gösterge tablosundan bölüme erişmek için Pazarlama alanına gidin, tıklayın ve Pazarlama, İştirakler, Kuponlar, Posta adlı alt menüleri göreceksiniz. Pazarlama üzerine tıklayın.

Göreceğiniz ilk bölüm Pazarlama Takibi olarak adlandırılmıştır. Bu sayfada, eklediğiniz pazarlama kampanyalarını takip edebilir ve arayabilirsiniz. “İçeriğin Geleceği” adlı bir pazarlama kampanyası için bir örnek ekledik.

Kampanyalarınızı, ekranın sağ üst köşesindeki Yeni Ekle düğmesinden ekleyebilirsiniz (Seçenek 1). Yeni pazarlama kampanyalarınızı oluşturmaya başladıktan sonra, Kampanya Adı, Tarih Eklendi ve İzleme Kodu’na göre arama yapabilirsiniz. Her kampanyanın ekranın sağ alt köşesindeki Düzenle düğmesini kullanarak ek düzenleme yapabilirsiniz (Seçenek 2).

Yeni bir pazarlama kampanyası eklediğiniz bölümde, birkaç açık alanınız var.

  • Kampanya Adı – Yeni pazarlama kampanyanızın adını seçin (örneğin Birbu Dijital Reklam Ajansı Web Site Paketi).
  • Kampanya Açıklaması – Yeni pazarlama kampanyanızın açıklamasını yazın (örneğin, ana konu nedir, kullanacağınız hedefler ve yöntemler nelerdir). Tam olarak böyle: (Gelişen teknolojileri ve yüksek tasarımlı web site hayalinizi gerçeğe dönüştürün)
  • İzleme Kodu – Bu kod otomatik olarak oluşturulur, ancak alanı düzenleyebilir ve daha kolay izleme için özel bir numara seçebilirsiniz. Aşağıdaki URL’ler, girdiğiniz numarayla otomatik olarak güncellenecektir.

İzleme Kodları Nasıl Oluşturuluyor?

Kampanyalarınızı takip etmek için, izleme kodu, her bir pazarlama kampanyasına yönlendiren URL’nin sonuna eklenir. Kodu web sitenizde seçtiğiniz bağlantıların her birine yerleştirebilirsiniz.

Web sitenizde veya başka bir çevrimiçi medya platformunda bir reklam kampanyası için banner oluştururken, yeni bir pazarlama kampanyası oluşturmanız gerekir. Yeni kampanya, kaç tıklama aldığınızı ve nereden geldiğini takip etmek için izleme kodunu kampanyaya bağlantıya ekleyerek kullanılacaktır.

Örneğin, üç farklı medya platformunda reklam vermeye başlıyorsunuz. Her bir reklam için, reklamını yaptığınız her bir medya platformunun adıyla yeni bir pazarlama kampanyası eklemeniz gerekir. Bu şekilde, web sitelerinin her birinden kaç tıklama aldığınızı izlersiniz. Her bir pazarlama kampanyasının gömülü izleme koduyla bağlantı kurmanız yeterlidir.

 

Sosyal Medyada Paylaş

Peki Siz Bu Konuda Ne Düşünüyorsunuz?